KONKURS WIEDZY O GMINIE OSTRÓDA - Szlakiem Drwęcy

20.04.2024

18 kwietnia 2024 r. odbył się Konkurs Wiedzy o Gminie Ostróda „Szlakiem Drwęcy”.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Lena Krajewska kl. VI

Zuzanna Szymańska kl. V

Emilia Niedzielska kl. V

Konkurencja była bardzo duża, ponieważ w konkursie brały udział wszystkie szkoły z naszej gminy. Udział w konkursie to nie tylko sprawdzenie swojej wiedzy, ale również zdobywanie nowych doświadczeń.

KONKURS WIEDZY O GMINIE OSTRÓDA - Szlakiem Drwęcy

VI Edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków -Ośmiu Wspaniałych Gminy Ostróda

20.04.2024

Dnia 17.04.2024r. w Szkole Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w  Lipowie odbyła się VI Edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Gminy Ostróda. Na uroczystość przybyli dyrektorzy szkół, opiekunowie klubów, rodzice oraz wolontariusze. Podczas gali przywitano wszystkich zaproszonych gości, zaprezentowano program artystyczny, zostały przedstawione osiągnięcia wolontariuszy. Wyróżnieni wolontariusze  otrzymali gratulacje, dyplomy, prezenty. Na koniec wszyscy odśpiewali hymn Fundacji Świat na TAK. Było to niezwykłe wydarzenie, w którym doceniono wysiłek młodych ludzi, zaangażowanych w bezinteresowną pomoc innym.

VI Edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków -Ośmiu Wspaniałych Gminy Ostróda

Gminny Konkurs Recytatorski Eliminacje do XXXX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego - Spotkania z Poezją

20.04.2024

Dnia 16 kwietnia 2024 roku w Świetlicy Wiejskiej w Pietrzwałdzie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Wśród uczestników znalazło się czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tyrowie. Każdy z uczestników wyjechał z nagrodą w swoich kategoriach wiekowych:

Zuzanna Drożdż - wiersz Kłamczucha J. Brzechwy - II miejsce w kat. klas I-III,

Lidia Chmielewska -  wiersz Paweł i Gaweł A. Fredro - wyróżnienie w kat. klas I-III,

Amelia Jaskorzyńska  - wiersz Wędrówka D. Wawiłow - II miejsce w kat. klas IV-VI,

Anastazja Szabłowska - wiersz O Rupakach  - III miejsce w kat. klas IV-VI.

Gratulujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom.

Jesteśmy z Was dumni!

Webinarium dla uczniów kl. VII - VIII pod hasłem -Cyfrowy labirynt, uważaj na pułapki w sieci

20.04.2024

Dnia 16.04.2024r. o godzinie 10:00 uczniowie klasy siódmej i ósmej brali udział w webinarium pod hasłem „Cyfrowy labirynt, uważaj na pułapki w sieci”. Organizatorem wydarzenia był   Urząd Ochrony Danych Osobowych oraz Departament Polityki Konsumenckiej. Webinarium zostało przeprowadzone w ramach Programu: „Twoje dane- Twoja sprawa”. Podczas zajęć poruszane były następujące tematy: ryzyko związane z ochroną danych w labiryncie, wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa w sieci, ochrona przed pułapkami Internetu. Uczniowie dowiedzieli się czym jest RODO, Europejska Rada Ochrony Danych (EROD). Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające.

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 26 kwietnia 2024 r. o godz. 13:00 odbędzie się LXXXIII Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2024

Akt Notarialny Podpisany - Nowa Świetlica Wiejska w Bałcynach

19.04.2024

Informujemy, że wczoraj z upoważnienia Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa, został podpisany akt notarialny stanowiący prawo własności nieruchomości dla naszej gminy z przeznaczeniem na świetlicę wiejską w Bałcynach.

Akt Notarialny Podpisany - Nowa Świetlica Wiejska w Bałcynach

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pietrzwałdzie zajmuje II miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Młodzież Zapobiega Pożarom

19.04.2024
W Idzbarku odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Reprezentanci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pietrzwałdzie zaprezentowali się rewelacyjnie.
Czworo uczestników przeszło do finału w swojej kategorii wiekowej.

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie Laureatami konkursu wiedzy o Gminie Ostróda ,,Szlakiem Drwęcy”

19.04.2024

Wczoraj odbył się konkurs wiedzy o Gminie Ostróda ,,Szlakiem Drwęcy”pod patronatem Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa. Organizatorem konkursu było Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: klasy V-VI i VII- VIII. Uczniowie pisali test,w którym musieli wykazać się szeroką wiedzą o swojej gminie i rzece Drwęcy.

Uczennica Szkoły Podstawowej w Szyldaku finalistką Ogólnopolskiej Akademii Konkursu Wiedzy o Prawie

18.04.2024

Wirginia Ezeobi uczennica Szkoły Podstawowej w Szyldaku znalazła się w gronie 16 finalistów Ogólnopolskiej Akademii Konkursu Wiedzy o Prawie. Etap centralny odbył się 17 kwietnia 2024 w Warszawie. Łącznie w konkursie wzięło udział ponad tysiąc uczniów z całej Polski.

I i II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie

18.04.2024
Dzisiaj w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „SPOTKANIE Z POEZJĄ”.
Miło nam jest poinformować, że uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie Lena Perłowska zajęła I miejsce.