Wyzwanie biblioteczne na kwiecień

24.04.2024

Zapoznaj się z gazetką, która znajduje się przed biblioteką. 2 kwietnia przypadały urodziny H. Ch. Andersena i Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Przeczytaj z tej okazji ulubioną baśń Andersena. Następnie wyjdź na dwór, spójrz w niebo. Obserwuj ptaki, które wracają z ciepłych krajów. Odszukaj ich nazwy w atlasie ptaków. 22 kwietnia to Dzień Ziemi. Przeczytaj piękną książkę o przyrodzie na świeżym powietrzu.

Osoby, które brały udział w wyzwaniu zapraszamy  po odbiór drobnych upominków do biblioteki.

Wyzwanie biblioteczne na kwiecień

Nowe zasady w programie - Czyste Powietrze

24.04.2024

Od 22 kwietnia nowe zasady w programie „Czyste Powietrze”. Obowiązkowa lista zielonych urządzeń i materiałów (ZUM), jedna szansa na najwyższe dofinansowanie, doprecyzowanie prefinansowania i pełnomocnictwa oraz wzmocnienie budżetu środkami europejskimi – to nowości, które od 22.04.2024 r. czekają na osoby korzystające z programu „Czyste Powietrze”.

Nowe zasady w programie - Czyste Powietrze

Gminny Konkursu Przyrodniczy dla klas IV-VI szkół podstawowych - Las i jego mieszkańcy

24.04.2024

W Szkole Podstawowej w Szyldaku odbył się Gminny Konkursu Przyrodniczy dla klas IV-VI szkół podstawowych pt. „Las i jego mieszkańcy”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Szyldaku, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, Nadleśnictwo Olsztynek oraz Gmina Ostróda

23.04.2024
Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie odwiedzili dziś edukatorzy z Wód Polskich w ramach programu "Aktywni Błękitni". Podczas warsztatów kl. IV i V mogła dowiedzieć się, że woda to nie śmietnik oraz co to jest mikroplastik. Uczniowie klas starszych podczas zajęć określali jakość wód metodą biologiczną. W trakcie spotkania nie zabrakło zabaw z wodnym kołem fortuny, wyławiania i segregowania śmieci.

Aktywni błękitni-szkoła przyjazna wodzie - V edycja programu edukacyjnego

Pietrzwałd zwycięzcą Powiatowego Konkursu Wiedzy o Gminie Ostróda - Szlakiem Drwęcy

23.04.2024

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostródzie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Gminie Ostróda „ Szlakiem Drwęcy”. Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pietrzwałdzie, finaliści gminnego etapu konkursu - dziś zajęli I, II oraz III miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

23.04.2024

To był dzień pełen wiedzy, nowych doświadczeń i niespodzianek. Dziękujemy.
# Aktywni Błękitni

23.04.2024
Wczoraj w Szkole Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie odbył się I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,Niezłe Ziółko” pod patronatem Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa.
Licznie zebranych uczestników oraz ich opiekunów powitała Pani Ewa Malinowska Kierownik Referatu Oświaty Gminy Ostróda oraz Pani Anna Jaworska Dyrektor Szkoły. Przed uczestnikami konkursu postawiono wysoką poprzeczkę, musieli się wykazać znajomością zasad ortograficznych oraz umiejętnością ich stosowania.

22.04.2024

Dnia 22 kwietnia br. odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Jest to międzynarodowe święto obchodzone na całym świecie. Celem apelu było promowanie postaw proekologicznych. Uczniowie klasy VI przygotowali prezentacje, które  miały uświadomić wszystkim jak kruchy jest ekosystem  naszej planety i jak wiele możemy zrobić, aby je chronić. Nawet najmłodsi mogą zrobić wiele dobrego dla naszego środowiska.  Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby przypomnieć o tym, że każdy może przyłączyć się do walki o zdrowsze środowisko poprzez wprowadzenie eko – nawyków do swojej codzienności.

Gminny Konkurs Przyrodniczy

22.04.2024

22 kwietnia  w Szyldaku odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy „Las i jego mieszkańcy”. Gospodarzem i organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Szyldaku, natomiast pytania przygotowali i konkurs przeprowadzili pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich Zadania konkursowe miały różną formę: były pytania zamknięte, rozpoznawanie gatunków drzew po liściach i szyszkach, rozpoznawanie tropów zwierząt oraz różnych śladów ich bytowania. Dodatkową atrakcją była wystawa „Las w szkatułce”- mobilne stoisko edukacyjne przygotowane przez Nadleśnictwo Olsztynek.

Naszą szkołę reprezentowały:

Lena Krajewska kl. VI

Zuzanna Szymańska kl. V

Anastazja Szabłowska kl. V

Drużyna z Tyrowa zajęła VI miejsce.

Gminny Konkurs Przyrodniczy