ŚWIĘTA MAJOWE

29.04.2024

Z okazji Świąt Majowych uczniowie klas trzeciej i siódmej  wraz z chórkiem szkolnym przygotowali aranżację słowno – muzyczną, przedstawiającą m. in. historię i znaczenie naszej biało – czerwonej flagi narodowej  oraz genezę powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji – Konstytucji 3 Maja. Była to okazja do zaprezentowania właściwych postaw patriotycznych oraz należnego uhonorowania świąt narodowych. Apel zakończyło wspólne układanie flagi i pamiątkowe zdjęcie.

ŚWIĘTA MAJOWE

Turniej o Puchar Tymbarku 2024

29.04.2024

⚽️????Drużyna piłkarek złożona z dziewcząt ze szkół podstawowych w Idzbarku, Samborowie i Zwierzewie rozegrała etap powiatowy Turnieju o Puchar Tymbarku 2024. Uczennice z @Gmina Ostróda wygrały wszystkie spotkania i bezdyskusyjnie zajęły I miejsce! Nagrodą w etapie powiatowym był awans do turnieju wojewódzkiego, który odbędzie się już 10 maja w Iławie. ????

Turniej o Puchar Tymbarku 2024

Gminny Konkurs Przyrodniczy ,,Las i jego mieszkańcy”

28.04.2024

W Szkole Podstawowej w Szyldaku odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy ,,Las i jego mieszkańcy”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Szyldaku i Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. W konkursie brali udział   uczniowie klas IV- VI z 9 szkół  naszej gminy. Szkołę w Durągu reprezentowali:

Jakub Rokicki kl. IV

Bartosz Rokicki kl. VI

Błażej Iwański kl. VI

Uczniowie jako drużyna rozwiązywali różne zadania o tematyce leśnej: rola lasu, jego mieszkańcy, budowa warstwowa lasu, gatunki drzew, tropy i ślady zwierząt. Za każde zadania były przyznawane punkty. W klasyfikacji końcowej nasza drużyna zajęła V miejsce.

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy!

Gminny Konkurs Przyrodniczy ,,Las i jego mieszkańcy”

Obchody Dnia Ziemi

28.04.2024

Światowy Dzień Ziemi to najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie,którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji w naszej szkole przeprowadzono szereg działań ekologicznych. Zaczęliśmy od sprzątania swojej miejscowości,zwracając uwagę na segregację odpadów. W klasach przeprowadzono pogadanki, które miały na celu podniesienie świadomości uczniów na temat ochrony środowiska,w którym żyjemy. Uczniowie młodszych klas wykonywali prace plastyczne ukazujące Ziemię, klasy starsze rywalizowały w quizach z wiadomości o naszej planecie.  Dzieci z klasy I i II wierszem i piosenką podczas szkolnego apelu przybliżyły wszystkim, jak ważna jest troska  o  Ziemię, nie tylko  22 kwietnia, ale każdego dnia.

Obchody Dnia Ziemi

Ostatnia Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2024

26.04.2024

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyła się ostatnia LXXXIII Sesja Rady Gminy Ostróda, która była okazją do podsumowań i podziękowań za dotychczasową pracę na rzecz społeczności lokalnej. Podczas posiedzenia Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Januszem Sadowskim oraz Z-cą Wójta Grzegorzem Kastrau podziękował radnym za współpracę w obecnej kadencji oraz wspólnie podejmowane inicjatywy w kadencji 2018 – 2024. Wyjątkowe podziękowania i oklaski na stojąco odebrał Janusz Sadowski Przewodniczący Rady Gminy, który tę funkcję w radzie pełnił przez dwie ostatnie kadencję, tj. od 2014 roku, a Radnym Gminy Ostróda był nieprzerwanie od 2006 roku. Realizowane projekty oraz działania miały istotny wpływ na rozwój Gminy Ostróda oraz poprawę warunków życia mieszkańców. Na zakończenie Przewodniczący Rady Gminy Janusz Sadowski podziękował wszystkim zebranym za wieloletnią współpracę i zaangażowanie.

Ostatnia Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2024

26.04.2024

Do klasy II Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Tyrowie został zaproszony Pan Marek Czerwiński – podpułkownik Wojska Polskiego, autor wielu książek, dr nauk humanistycznych, myśliwy i instruktor strzelectwa.

81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

26.04.2024

19 kwietnia 2024 roku uczciliśmy w naszej szkole 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Kontynuacją tego tematu była lekcja historii, która odbyła się w bibliotece wiejskiej. Pani Wioletta Kolasińska opowiedziała uczniom klasy III o tym, jak żyły dzieci w getcie warszawskim. Uczniowie z wypiekami na twarzy słuchali smutnych historii. Trudno było im wyobrazić sobie, jak żyli, pracowali, głodowali, umierali, ale i walczyli ich rówieśnicy. Lekcja historii w otoczeniu książek bardzo uczniom się podobała. Dziękujemy Pani Wioletcie za zaproszenie do biblioteki.

81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

26.04.2024

Dnia 26.04.2024 r. do klasy II na zaproszenie pani Doroty Grzeli przyjechał zaprzyjaźniony z placówką pan Marek Czerwiński – podpułkownik Wojska Polskiego, autor wielu książek, dr nauk humanistycznych, myśliwy i instruktor strzelectwa.

W ramach realizacji tematu „Zwierzęce rodziny” dzieciaki poszły w teren szukać tropów zwierząt. Pan Marek  pomagał dzieciom identyfikować zwierzęta na podstawie tropów. Po lekcjach w terenie uczniowie wypełnili przygotowane karty pracy. Na zakończenie zajęć pan Marek wręczył dzieciakom ufundowane przez siebie nagrody.

Transmisja LXXXIII Sesji Rady Gminy Ostróda

26.04.2024

Aktualny serwer transmisji sesji:

www.esesja.gminaostroda.pl

Transmisja LXXXIII Sesji Rady Gminy Ostróda

26.04.2024

Zgodnie z informacją Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie w roku 2024 r. nie będzie prowadzony zbiór ślimaka winniczka Helix pomatia na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Ślimak winniczek zgodnie z § 1 pkt 1 lit. b oraz § 3 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz.U. z 2022 r. poz. 2380) podlega częściowej ochronie gatunkowej.