Pusta klasa

20.06.2023

Dnia 16 czerwca klasy I i II z ZPS w Tyrowie spędzały czas w zupełnie inny sposób niż każdego dnia. W ramach Dnia Pustej Klasy uczniowie spędzili zajęcia na świeżym powietrzu. Była to doskonała okazja nie tylko do obcowania z przyrodą, ale też do świetnej zabawy połączonej z nauką. Czas spędzony na dworze pozwala zachować zdrowie fizyczne i psychiczne oraz przypomina o tym, jak ważną rolę pełni w naszym życiu natura.

Pusta klasa

Zbiórka nakrętek dla Bartka i Czarka

20.06.2023

To już koniec! Ostatnia akcja w tym roku szkolnym za nami! Zakończyliśmy zbiórkę nakrętek dla Bartka i Czarka chłopców, których mogliśmy poznać podczas zlotu wolontariuszy w Pietrzwałdzie.
Przed budynkiem CUP w Ostródzie wolontariusze odbierali worki z nakrętkami. Widok imponujący! Rodzice chłopców będą szczęśliwi!
W tym samym dniu  w sali konferencyjnej Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie miało miejsce spotkanie licznej grupy wolontariuszy, ich opiekunów, dyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz specjalnych gości. O godz. 14.15 Pani Jolanta Dakowska Lider Młodzieżowego Wolontariatu w województwie Warmińsko - Mazurskim rozpoczęła uroczystość, podczas której podsumowała pracę wolontariuszy i opiekunów Klubów Ośmiu  w powiecie i gminie w roku szkolnym 2022/2023, a na ręce opiekunów złożyła podziękowania dla członków klubów, dyrektorów.
Wszyscy zebrani wspólnie z Wiktorem Faltynowskim, Instruktorem Wolontariatu Fundacji Świat na Tak odśpiewali Hymn Fundacji, który jest zawsze nieodłącznym elementem każdego spotkania. Natomiast uczennice ze Szkoły Podstawowej ze Zwierzewa przedstawiły piękny taniec z wachlarzami.
Cieszymy się, że należymy do tak wspaniałej wspólnoty ludzi kochających pomagać innym.

Zbiórka nakrętek dla Bartka i Czarka

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 26 czerwca 2023 r. o godz. 10:00 w Urzędzie Gminy Ostróda, ul. Jana III Sobieskiego 1, odbędzie się LXIX Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023

PRZEDSZKOLE I SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

19.06.2023

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach oraz dzieci z oddziału zerowego w Szkole Podstawowej w Lipowie wzięły udział we wspólnie zorganizowanych zawodach sportowych "Baw się razem z nami" w ramach realizowanego programu "PRZEDSZKOLE I SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE".

PRZEDSZKOLE I SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Ogólnopolski konkurs - Do Hymnu

19.06.2023
Narodowe Centrum Kultury zakończyło nabór do VI edycji konkursu „Do Hymnu”. Spośród szkół podstawowych, które przysłały swoje zgłoszenia, do konkursu zakwalifikowało się 161 placówek a także 100 nauczycieli, którzy wezmą udział w warsztatach edukacyjnych w dniach 9-10 września 2023 r. w Bydgoszczy. Szkoła Podstawowa im . Józefa Piłsudskiego w Idzbarku spełniła wszystkie wymogi i weźmie udział w tym Konkursie. „Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych na wspólne, jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły.
Ogólnopolski konkurs - Do Hymnu

Karta rowerowa

18.06.2023

Uczniowie kasy IV i V przystąpili do egzaminu teoretycznego i praktycznego na kartę rowerową. Młodzież musiała wykazać się znajomością zasad ruchu drogowego, wiedzą z zakresu pierwszej pomocy oraz umiejętnością praktycznej jazdy na rowerze. Świeżo upieczonym kierowcom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi!

Karta rowerowa

Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

18.06.2023
W niedzielę na Stadionie Miejskim w Mrągowie odbyły się IX Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Na starcie stanęły 22 drużyny, które rywalizowały w dwóch konkurencjach - rozwinięciu bojowym oraz biegu sztafetowym 400m. Gminę Ostróda reprezentowała jednostka OSP Brzydowo. Po fantastycznej rywalizacji przy ogromnym dopingu licznie zgromadzonych kibiców MDP Brzydowo zajęło:
Drużyna dziewcząt 5 miejsce w województwie!
Drużyna chłopców 4 miejsce w województwie!
Gratulujemy świetnych startów i sportowej atmosfery
Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Lekcja matematyki inaczej

17.06.2023
Lekcja matematyki inaczej

Przeciwdziałanie przestępczości to krok do bezpiecznej przyszłości

17.06.2023

W Grabinku przy świetlicy wiejskiej miał miejsce trzeci z pięciu pikników pn. "Przeciwdziałanie przestępczości to krok do bezpiecznej przyszłości" finansowany z Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości. W pikniku udział wzięli: dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, pracownicy Socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostródzie, a także pedagog szkolny. W ramach pikniku zostały rozdane nagrody w konkursie pn. "Bądź bezpieczny na drodze". Dzięki takim działaniom zwiększy się bezpieczeństwo w środowiskach wiejskich.

Przeciwdziałanie przestępczości to krok do bezpiecznej przyszłości

Konferencja prasowa 'Dobra Drużyna PZU'

16.06.2023

W piątek na gminnym boisku w Turznicy odbyła się konferencja prasowa podsumowująca wyniki naboru wniosków o dofinansowanie w ramach II edycji programu prewencyjnego #DobraDrużynaPZU. Wśród 450 podmiotów, które otrzymały dofinansowanie znalazły się dwa kluby z Gminy Ostróda - LKS Płomień Turznica i Kormoran Zwierzewo. Oba kluby otrzymały czeki na kwotę 15 000 zł, które wręczyli Andrzej ŚLIWKA - Wiceminister Aktywów Państwowych, Senator RP Bogusława Orzechowska i Sylwia Matusiak, członkini zarządu PZU Życie.

Podczas wydarzenia dzieci i młodzież mogła korzystać wielu atrakcji m.in. bramki celnościowej, refleksomierza, trenażera, siatkonogi, czy mini boiska do piłki nożnej.

Konferencja prasowa 'Dobra Drużyna PZU'