Rodzinny Piknik w Zwierzewie

09.07.2017

Sobotni Rodzinny Piknik w Zwierzewie połączony z otwarciem plaży na długo pozostanie w pamięci uczestników. Moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów zaspokoiła chyba wszystkich uczestników sobotniej imprezy.

Rodzinny Piknik w Zwierzewie

Szkolenia dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych w ramach projektu

01.07.2017

Zakończono cykl szkoleniowy dla nauczycieli w ramach projektu „Szkolna Akademia Przyszłości” – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w klasach IV - VI, którego celem było wyposażenie nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i w umiejętności prowadzenia procesu nauczania opartego na metodzie eksperymentu.

Cykl szkoleniowy obejmował cztery dwudniowe zjazdy. W szkoleniu udział wzięli wszyscy nauczyciele matematyki i przyrody ze szkół objętych projektem (SP w Zwierzewie, Brzydowie, Szyldaku i Tyrowie), w sumie 12 osób.

Szkolenia dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych w ramach projektu

GRUNT ROLNY NA SPRZEDAŻ

30.06.2017

Wójt Gminy Ostróda ogłasza I przetarg ustny ograniczony na sprzedaż prawa własności części nieruchomości gruntowej położonej w obrębie Naprom, oznaczonej jako dz. ew. Nr 205, o pow. 1,0100 ha.

GRUNT ROLNY NA SPRZEDAŻ

JUBILEUSZ 50-LECIA POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

28.06.2017

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 2 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo Henryka i Jan Sobolewscy z Nastajek oraz Państwo Jadwiga i Eugeniusz Cytruk z Lubajn zostały odznaczone w imieniu Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki.

JUBILEUSZ 50-LECIA POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO
Gmina

Zapraszamy do Zwierzewa na Rodzinny Piknik - Sobota nad Szelągiem!

27.06.2017

8 lipca zapraszamy na Piknik Rodzinny - Sobota nad Szelągiem, który odbędzie się w dawnej "Rybaczówce w Zwierzewie". W programie przewidziane są liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, m. in.: pokazy Grupy Specjalnej Płetwonurków RP oraz OSP Gminy Ostróda, warsztaty oraz konkurs wyplatania wianków, konkursy oraz smaczne jedzenie. Zapraszamy serdecznie!

Zapraszamy do Zwierzewa na Rodzinny Piknik - Sobota nad Szelągiem!

Informacja o zmianie przepisów dotyczących usuwania drzew przez osoby fizyczne

09.06.2017

Zmiana przepisów dotyczących usuwania drzew przez osoby fizyczne, na cele nie związane z działalnością gospodarczą. Zmiana obowiązuje od 17 czerwca 2017 r.

Informacja o zmianie przepisów dotyczących usuwania drzew przez osoby fizyczne
Gmina

Pożar w Nastajkach. Prośba o wsparcie i pomoc dla rodzin poszkodowanych!!!!

08.06.2017

Cztery rodziny straciły dach nad głową. W miejscowości Nastajki w nocy z 6 na 7 czerwca br. wybuchł pożar budynku wielorodzinnego.

Prosimy o wsparcie dla poszkodowanych rodzin
 i wpłacanie darowizn na konto depozytowe z dopiskiem Nastajki:

nr konta: 32 8300 0009 0000 1925 2000 0060

Pożar w Nastajkach. Prośba o wsparcie i pomoc dla rodzin poszkodowanych!!!!
Gmina

Absolutny rekord frekwencji podczas Rajdu Rowerowego Dylewska Góra - Rodzina na TAK -

20.05.2017

Za nami  XVII już edycja Rajdu Rowerowego Dylewska Góra. W tym roku dopisała pogoda, a przede wszystkim frekwencja. Na starcie nad jeziorem Sajmino stanęło blisko 800 rowerzystów. Na trasę wyruszył cały peleton Tour de Gmina Ostróda- od najmłodszych po najstarszych, z kraju jak również z zagranicy. Byli i młodsi i starsi, doświadczeni i nowicjusze. Uczestnicy mieli ok. 23 kilometry  do pokonania w drodze na szczyt najwyższego wzniesienia Warmii i Mazur. Trasa rajdu wiodła wytyczonymi i oznakowanymi szlakami rowerowymi wśród malowniczych krajobrazów gminy Ostróda. Choć nie zawsze było z górki, czasem trzeba było podprowadzić rower, słowa uznania dla wszystkich uczestników, którzy szczęśliwie i z uśmiechem na twarzy dojechali na metę.