Gmina

Samorząd Województwa WarmińskoMazurskiego informuje o konkursie informatycznym pt. „Szlakiem Mikołaja Kopernika, skierowanym do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

21.09.2020

Konkurs ma na celu rozwijanie zainteresowania tematyką nowych technologii, pogłębianiem wiedzy w zakresie informatyki przy wykorzystaniu narzędzi IT oraz pracy zespołowej. Motywuje uczestników do wykorzystywania i doskonalenia umiejętności z zakresu wykorzystania technologii cyfrowych, narzędzi informatycznych, a tym samym wspiera szkoły i placówki edukacyjne do podejmowania działań w kierunku wykorzystywania innowacyjnych narzędzi i technik w dydaktyce.

Ogólnopolski Konkurs Testowy Bezpieczna Obsługa Zwierząt Gospodarskich

Ogólnopolski Konkurs Testowy Bezpieczna Obsługa Zwierząt Gospodarskich

Mazurskie Pieczenie Chleba w Lubajnach

12.09.2020

Mazurskie Pieczenie Chleba w  100 lecie Bitwy Warszawskiej odbyło się w urokliwej  mazurskiej scenerii w miejscowości Lubajny. Poprzez organizację tego wydarzenia ukazane zostały narodowe tradycje oraz polski szacunek dla kromki chleba. Uczestnicy poczuli zapach i smak prawdziwego chleba. Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Ostróda (Warlity Wielkie, Durąg, Naprom, Grabinek i Lubajny) zaprezentowały swoje zdolności kulinarne w konkursie. Wydarzenie odbyło się w asyście 1 Pułku Ułanów Krechowieckich im. Płk Bolesława Mościckiego, występów zespołów ludowych oraz pleneru wyrobów rękodzieła.  Rotmistrz Adam Sujecki prowadził pokaz i prezentację pn. "Konie w życiu człowieka od lat pięciu do stu pięciu".

Mazurskie Pieczenie Chleba w Lubajnach
Gmina

Transmisja XXVI Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 11 września 2020 r. godz. 11:00

11.09.2020

Gmina

Bezpłatne zajęcia fitness w Gminie Ostróda.

Bezpłatne zajęcia fitness w Gminie Ostróda.
Gmina

Gmina Ostróda - Transmisja na żywo - Posiedzenie Komisji Rady Gminy Ostróda w dniu 09.09.2020 r.

09.09.2020

Gmina

Podpisano porozumienie w sprawie włączenia jednostki OSP Samborowo do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

07.09.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał wraz z Komendantem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie st. Bryg. Tomaszem Ostrowskim i Prezesem Zarządu OSP  Samborowo dh Leszkiem Kwiatkowskim trójstronne porozumienie dotyczące włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Samborowie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Wprowadzenie OSP Samborowo do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy, a także korzystnie na dalszy rozwój jednostki.

Gmina

Informacja Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dot. zmiany rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

04.09.2020

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisała rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenie to zostało ogłoszone 31 sierpnia 2020 r. i obowiązuje od 1 września 2020 r. Wskazany wyżej akt prawny opublikowany został na stronie Sejmu RP pod adresem: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200001494

Gmina

30 sierpnia 2020 roku w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Świętej Moniki w Kajkowie odbyła się msza święta dziękczynna za tegoroczne plony.

31.08.2020

Podsumowanie całorocznego trudu lokalnych rolników z Gminy Ostróda ograniczyło się w tym roku do modlitwy oraz podziękowań za całoroczną pracę  przekazanych przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa, Posła Ziemi Ostródzkiej Zbigniewa Babalskiego oraz przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Andrzeja Pęzińskiego.

Po zakończeniu mszy dziękczynnej uhonorowano przedstawicieli wsi Szyldak oraz Bałcyny za przygotowanie wieńców dożynkowych. Każdy uczestnik mszy otrzymał poświęcony chleb dożynkowy.