Gmina

Gmina Ostróda przekazała kolejnych 61 laptopów dyrektorom szkół podstawowych w ramach rządowego programu „Zdalna Szkoła +”.

31.08.2020

Dnia 24 sierpnia 2020 r. kolejnych 61 laptopów zostało przekazanych dyrektorom szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Ostróda. Sprzęt zakupiono w ramach rządowego programu „Zdalna Szkoła +” na który Gmina po raz kolejny otrzymała środki finansowe w wysokości 104 981,00 zł. Laptopy zostaną użyczone najbardziej potrzebującym uczniom, w przypadku przejścia szkół z nauczania stacjonarnego na nauczanie hybrydowe lub zdalne.

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

28.08.2020

Główny Inspektor Sanitarny podpisał czwartą aktualizację wytycznych dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego
oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.
Pismo Głównego Inspektora Sanitarnego dostępne w tym linku.

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego
Gmina

Informacja Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie o planowanej wideokonferencji dot. programu „MALUCH+” 2021

28.08.2020

W związku z ogłoszonym Otwartym konkursem ofert na finansowe wspieranie zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2021 Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie, Wydział Polityki Społecznej planuje zorganizować w najbliższych dniach wideokonferencje nt. realizacji ww. programu.

Jednostki samorządu terytorialnego i placówki niepubliczne będą mogły uzyskać informacje na temat terminów i założeń do edycji na 2021 rok, w której łącznie do przyznania w skali kraju jest 450 min zł wsparcia na tworzenie nowych i dofinansowanie już funkcjonujących miejsc opieki nad dziećmi.

Gmina

Informacja dla mieszkańców dot. obowiązku umieszczania numerów porządkowych na budynkach

27.08.2020

Powszechny Spis Rolny

25.08.2020

Powszechny Spis Rolny będzie prowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 r. Ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. (Dz. U. poz. 1728) reguluje zakres, formę i tryb przeprowadzenia przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego powszechnego spisu rolnego w 2020 r., oraz zakres, formę i tryb prac związanych z przygotowaniem i opracowaniem wyników spisu.

Powszechny Spis Rolny

24.08.2020
Fundacja Rozwoju Regionu Łukta rozpoczyna nabór wniosków do kolejnej edycji „Stypendium Pomostowego”. Wnioski osób ubiegających się o „Stypendium Pomostowe” przyjmowane będą w wersji papierowej w biurze Fundacji mieszczącej się przy ulicy Mazurskiej 30 w Łukcie. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny (89) 647-52-50 lub e-mail: ffrl@frrl.org.pl. Fundacja Rozwoju Regionu Łukta, ul. Mazurska 30, 14-105 Łukta, strona www: www.frrl.org.pl

Dyrektor Fundacji
Wanda Łaszkowska

Dofinansowanie na budowę boisk w Gminie Ostróda

04.08.2020

Gmina Ostróda w ramach Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska, edycja 2020 otrzyma dofinansowanie na budowę boisk wielofunkcyjnych w Lipowie, Tyrowie i Szyldaku. Inwestycja zostanie dofinansowana z Ministerstwa Sportu, przy wsparciu i zaangażowaniu Wiceministra Sportu  Jacka Osucha oraz Posła na Sejm Zbigniewa Babalskiego. Wartość dofinansowania opiewa na kwotę 951 900,00zł.

Dofinansowanie na budowę boisk w Gminie Ostróda

Rocznica Powstania Warszawskiego

01.08.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas w 76. rocznicę Powstania Warszawskiego uczcił honor pamięci ofiar i bohaterów powstania, składając kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości RP.

Rocznica Powstania Warszawskiego
Gmina

Gmina Ostróda z lotu ptaka!

29.07.2020

Gmina Ostróda z lotu ptaka!

Gmina Ostróda podczas Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc

27.07.2020

Z wielotygodniowym opóźnieniem wystartowała Warmińsko-Mazurska Liga Wyciskania Sztangi Leżąc. Najsilniejszy w gminie Ostróda Artur Wiśniewski Sołtys Sołectwa Wirwajdy nowy sezon zaczął od trzeciego miejsca. W kategorii Masters powojował też Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Gmina Ostróda podczas Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc