Symboliczny Apel ku czci pomordowanych w Zawadach Małych

27.10.2020

Niestety ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną Apel ku czci pomordowanych w Zawadach Małych nie odbył się w tak podniosłej formie jak w latach poprzednich. Tegoroczna uroczystość miała wymiar symboliczny. Ku pamięci ofiar tego straszliwego mordu Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Nadleśniczy Nadleśnictwa Stare Jabłonki Ryszard Grzywiński, Kierownik Oświaty Ewa Malinowska oraz Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach Iwona Murzyn złożyli wiązanki kwiatów i zapalili symboliczny znicz pod pomnikiem. PAMIĘTAMY!!!

Symboliczny Apel ku czci pomordowanych w Zawadach Małych

Zajęcia fitness w Kajkowie odwołane

26.10.2020

Z przyczyn niezależnych od organizatora informujemy, iż od dnia 28 października br. – do odwołania, nie odbędą się bezpłatne zajęcia fitness organizowane dla mieszkańców gminy Ostróda w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie.

Zajęcia fitness w Kajkowie odwołane
Gmina

Zagłosuj w projekcie „Pod biało-czerwoną”

21.10.2020

Zapraszamy mieszkańców gminy Ostróda do udziału w projekcie „Pod Biało-Czerwoną”. W ramach projektu Rząd RP sfinansuje zakup masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, w której mieszkańcy dołączą do akcji. Zakup masztu i flagi zależy od zaangażowania mieszkańców. Wystarczy podpis 100 mieszkańców Gminy Ostróda, którzy wyślą ankietę z poparciem lokalizacji masztu w naszej gminie i biało-czerwona flaga będzie powiewała na naszym terenie. Do 11 listopada b.r. do godz. 23:59 należy wypełnić ankietę i zgłosić chęć postawienia masztu z flagą w Gminie Ostróda za pomocą serwisu online https://bialoczerwona.www.gov.pl wpisując imię i nazwisko lokalnego lidera: Bogusław Fijas.

Zagłosuj w projekcie „Pod biało-czerwoną”

Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej

13.10.2020

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyły się Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wręczył wyróżnionym nauczycielom i dyrektorom Nagrody Wójta. Uroczystości odbyły się w dwóch turach z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo,
w związku z wprowadzeniem od 10 października br. czerwonej strefy dla powiatu ostródzkiego, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo informuję, że wszystkie wydarzenia kulturalne, zgromadzenia oraz zebrania na terenie gminy Ostróda zostają ODWOŁANE. Jednocześnie proszę wszystkich Mieszkańców o szczególną ostrożność oraz zachowanie dystansu społecznego.

Wójt Gminy Ostróda
Bogusław Fijas

Gmina

Transmisja XXVII Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 07.10.2020 r.

Wideo z 27 sesji rady gminy

Transmisja XXVII Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 07.10.2020 r.
Gmina

W Gminie Ostróda powstanie nowy magazyn BTS - ponad 10 tys. m kw. dla producenta mięsa

06.10.2020

Kolejny inwestor zdecydował się na ulokowanie kapitału na terenie gminy Ostróda. Lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie - Panattoni, wybuduje w Tyrowie centrum magazynowo- dystrybucyjne dla producenta i eksportera mięsa. W ramach inwestycji powstanie hala magazynowa o łącznej powierzchni 10 153 m kw. wraz z zapleczem socjalno-biurowym Nowy zakład pracy powstanie przy drodze krajowej nr 16. Teren o powierzchni około 2,7 ha pod inwestycje został już zakupiony, projekt jest gotowy, a inwestor kompletuje dokumentację.  Atutem lokalizacji jest natychmiastowy dostęp do drogi ekspresowej S7 (Warszawa-Gdańsk), a tym samym portu morskiego w Trójmieście.  Obiekt oddany zostanie do użytku już w styczniu 2021 roku.

Konkurs fotograficzny

06.10.2020

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. „Zabytkowy Park w Durągu w obiektywie”.

Konkurs fotograficzny

Finał Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich

04.10.2020

W niedzielę w Olsztynku podczas BIO Bazaru odbył się Wielki Finał Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich. Punktem kulminacyjnym finału był konkurs kulinarny rozgrywany w dwóch kategoriach: danie główne, deser. Gminę Ostróda reprezentowały KGW „Luba” z Lubajn i KGW z Durąga. III miejsce w kategorii „Deser” zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Durąga. Na podium stanął „Kwiatowy sernik”. BRAWA DLA DZIEWCZYN!!!

Finał Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich