Gmina

Transmisja XXX Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 21 grudnia 2020 r. godz. 12:00

21.12.2020

Wyróżnienie dla Wójta Gminy Ostróda

18.12.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas otrzymał wyróżnienie Amicus Bonus za działania społeczne od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego. Nagradzani nimi są zasłużeni samorządowcy, pracownicy pomocy społecznej oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Wójt Gminy Ostróda otrzymał tą zaszczytną nagrodę jako jedyny z samorządowców z tegorocznych laureatów.

Wyróżnienie dla Wójta Gminy Ostróda

Remont ul. Parkowej w m. Szyldak

18.12.2020

W miejscowości Szyldak wykonano remont ul. Parkowej, polegający na położeniu nakładki z masy bitumicznej wraz z wykonaniem poboczy. Koszt remontu wyniósł 127 000,00 zł. Zadanie zostało w całości sfinansowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie.

Remont ul. Parkowej w m. Szyldak

Pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na Mistera Campingu

17.12.2020

Pajda Mazur w Kątnie zdobyła I miejsce i zaszczytny tytuł MISTER CAMPING 2020 w ogólnopolskim konkursie. Serdecznie gratulujemy!

Pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na Mistera Campingu

Przebudowa drogi w Reszkach

15.12.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas dokonał odbioru zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 153089N Reszki – Reszki Kolonia (etap I)”. Zadanie swym zakresem objęło wykonanie nawierzchni jezdni z masy bitumicznej (warstwa wiążąca) wraz z wykonaniem poboczy. Łączny koszt zadania wyniósł 149 500,00 zł. Wykonawcą była firma Usługi Drogowo-Budowlane "AS-DROG" z Olsztyna.  Był to pierwszy etap przebudowy drogi gminnej nr 153089N. W przyszłości planowane są kolejne etapy przebudowy w/w drogi.

Przebudowa drogi w Reszkach
Gmina

Transmisja XXIX Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 30 listopada 2020 r. godz. 13:00

30.11.2020

Gmina

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dot. piątej aktualizacji wytycznych przeciwepidemicznych dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3

27.11.2020

Uprzejmie informuję, iż 19 listopada 2020 r. Główny Inspektor Sanitarny podpisał piątą aktualizację wytycznych dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 i opublikował ją na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod adresem: https://www.gov.pl/web/gis/wytyczne-przeciwepidemiczne-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-przedszkoli-oddzialow-przedszkolnych-w-szkole-podstawowej-i-innych-form-wychowania-przedszkolnego-oraz-instytucji-opieki-nad-dziecmi-w-wieku-do-lat-3---v-aktualizacja

Nagroda Amicus Bonus dla Wójta Gminy Ostróda

24.11.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas otrzymał nagrodę Amicus Bonus. Nagradzani nimi są zasłużeni samorządowcy, pracownicy pomocy społecznej oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Nagrodę przyznał Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

Nagroda Amicus Bonus dla Wójta Gminy Ostróda