29.01.2021
Startuje Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, w ramach którego organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizację swoich działań prowadzonych na terenie całej Polski (z wyjątkiem m.st. Warszawy) w czterech obszarach tematycznych:

Współpraca Gminy Ostróda z Krajowym Zasobem Nieruchomości

27.01.2021

W Urzędzie Gminy Ostróda odbyło się spotkanie z Doradcą Krajowego Zasobu Nieruchomości Panem Pawłem Krassowskim. Celem zebrania było przedstawienie założeń współpracy Gminy Ostróda z Krajowym Zasobem Nieruchomości w ramach wspólnej realizacji budowy mieszkań czynszowych na terenie gminy Ostróda.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2020 r. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, podpisał list intencyjny z Krajowym Zasobem Nieruchomości w celu nawiązania współpracy w ramach realizacji budowy mieszkań na wynajem.

Współpraca Gminy Ostróda z Krajowym Zasobem Nieruchomości

Urządzenie do sterylizacji powietrza dla Gminy Ostróda

21.01.2021

Przedstawiciele firmy Informed Med Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przekazali na ręce Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa w ramach umowy darowizny urządzenie do sterylizacji powietrza STERI AIR 3 w celu ochrony zdrowia związanego z przeciwdziałaniem i walką z COVID – 19. Serdecznie dziękujemy!

Urządzenie do sterylizacji powietrza dla Gminy Ostróda

18.01.2021

1. Ochrona praw człowieka
2. Działanie na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałanie wykluczeniu
3. Budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym
4. Wsparcie rozwoju sektora społecznego

Nabór w ramach pierwszego konkursu planowany jest od 17 marca br.

Gmina

Infolinia dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2 z terenu gminy Ostróda

14.01.2021

Przypominamy, że w Urzędzie Gminy Ostróda od dnia 15 stycznia 2021 r. funkcjonuje infolinia w dni robocze w godzinach 8:00 – 15:00 dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień, w tym osób niepełnosprawnych. Pod numerem telefonu 89 676 07 25  osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat transportu osób zarejestrowanych w danym dniu na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Gmina

UWAGA – KONKURS FOTOGRAFICZNY!

13.01.2021

Zapraszamy mieszkańców i sympatyków gminy Ostróda do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Gmina Ostróda w obiektywie zimową porą". Tematem przewodnim konkursu są krajobrazy i obiekty gminne w wersji zimowej. Obiekty, rośliny, zwierzęta, zjawiska atmosferyczne - wszystko jest dozwolone; ważne, aby było ukazane w wersji zimowej. Życzymy powodzenia!

UWAGA – KONKURS FOTOGRAFICZNY!

Wyróżnienie - Gala Złote Żarówki 2020

29.12.2020

W tegorocznym konkursie Złote Żarówki 2020 kapituła konkursowa przyznała wyróżnienie dla Pani Anny Lewandowskiej w kategorii Społecznik/Społeczniczka Roku 2020. W naszym regionie, podobnie jak w całej Polsce działa społecznie wiele aktywnych osób i organizacji. Ten konkurs jest doskonałą okazją, żeby podziękować tym wszystkim, którzy działają na rzecz lokalnej społeczności. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz nominowanym osobom i organizacjom!

Wyróżnienie - Gala Złote Żarówki 2020
Gmina

Zdrowych i Spokojnych Świąt!

23.12.2020

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
zdrowia, spokoju, odpoczynku przy rodzinnym stole,
wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym
oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku.

Zdrowych i Spokojnych Świąt!

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do gminy Ostróda

23.12.2020

„Światło służby” to tegoroczne hasło Betlejemskiego Świtała Pokoju.  Dziś zostało przekazane do Gminy Ostróda. Dziękujmy, w imieniu mieszkańców naszej gminy za otrzymane Światełko Betlejemskie. Niech płomień tego światła będzie w każdym z nas, nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Niech to światełko niesie nam też nadzieję na lepszy 2021 rok.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do gminy Ostróda

Budżet gminy Ostróda na rok 2021 uchwalony jednogłośnie

21.12.2020

Rada Gminy Ostróda podczas XXX Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 uchwaliła jednogłośnie budżet na rok 2021 zaproponowany przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa. Planowane dochody w roku 2021 wyniosą 85 369 076,00zł. Natomiast wydatki budżetowe będą kształtować się na poziomie 90 186 254,00zł. w tym wydatki inwestycyjne 9 370 769,85zł. Wzorem lat ubiegłych wydatki budżetu na 2021 rok obejmują zadania jednostek pomocniczych gminy ze środków funduszu sołeckiego w wysokości 1 070 446,80zł. Projekt budżetu Gminy Ostróda na rok 2021 oraz wieloletniej prognozy finansowej 2021-2034 pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa w Olsztynie.

Budżet gminy Ostróda na rok 2021 uchwalony jednogłośnie