Gmina

Informacja dotycząca utrzymania zjazdów z dróg publicznych do przyległych nieruchomości

22.02.2021
Zgodnie z Art. 30 Ustawy o drogach publicznych z dnia 21 marca 1985 r. (Dz. U. z 2007 nr 19 poz. 115.) „Utrzymanie zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami, należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi”.

Jednocześnie informuję, że zgodnie z Art. 102 Ustawy Kodeksu wykroczeń z dnia 20 maja 1971 r. (Dz. U. z 2010 nr 46 poz. 275) „Kto uchyla się od obowiązku utrzymania w należytym stanie zjazdów z dróg publicznych do przyległych nieruchomości, podlega karze grzywny do 1000 zł”.
Zastępca Wójta Gminy Ostróda
           Grzegorz Kastrau

XV Bieg Sasinów – Wzgórza Dylewskie

20.02.2021

Na Wzgórzach Dylewskich odbył się XV Narciarski Bieg Sasinów. W sobotni poranek mimo ograniczonej widoczności przez nisko osadzoną mgłę na starcie stanęło ponad 80 uczestników. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Na takie warunki śniegowe pasjonaci biegania na nartach czekali od kilku lat. W tegoroczny biegu każdy był zwycięzcom, a nagrody zostały rozlosowane wśród zarejestrowanych uczestników. Były to weekendowe pobyty, kolacje i zabiegi lecznicze w pensjonatach i hotelu, funkcjonujących w rejonie Wzgórz Dylewskich.

XV Bieg Sasinów – Wzgórza Dylewskie

Wyniki konkursu fotograficznego

17.02.2021

Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny „Gmina Ostróda w obiektywie zimową porą” został rozstrzygnięty. Wpłynęło ok. 60 fotografii, przedstawiających różne zakątki naszej gminy w okrywie śnieżnej. Jury w składzie:
1. Jacek Szczepański Zakład Fotograficzny FOTO Jacek
2. Marta Żeberek Dyrektor GCKB Samborowo
3. Joanna Trzebiatowska Z-ca Dyrektora GCKB Samborowo
4. Marlena Rogowska Dyrektor Biura ZLOT
miało trudny wybór, gdyż poziom nadesłanych fotografii był bardzo wysoki. Wszystkie prace zostały ocenione pod kątem zgodności z tematem, oryginalności ujęcia, poprawności technicznej wykonanego zdjęcia, kreatywności oraz wizji artystycznej. W każdym zdjęciu, które otrzymaliśmy kryje się nutka pasji i na pewno wiąże się z nimi wiele miłych i zimowych  wspomnień na terenie naszej gminy.

Wyniki konkursu fotograficznego
Gmina

XV NARCIARSKI BIEG SASINÓW na Wzgórzach Dylewskich - 20 lutego 2021 r.

15.02.2021
Wszystkich miłośników biegania na nartach i nie tylko zapraszamy w sobotę do Wysokiej Wsi na XV NARCIARSKI BIEG SASINÓW na Wzgórzach Dylewskich. Tegoroczne, bardzo dobre warunki śniegowe, utrzymują się już od kilku tygodni i zapowiada się, że przyszły weekend będzie równie mroźny i śnieżny. Zatem zapraszamy chętne osoby do wzięcia udziału w tegorocznym biegu, który odbędzie się 20 lutego 2021 r. w nieco zmienionej formule. Szczegóły w REGULAMINIE XV Narciarskiego Biegu Sasinów, który dostępny jest na stronie www.smwd.com.pl/zimowy/ Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.biegsasinow.com.pl
XV NARCIARSKI BIEG SASINÓW na Wzgórzach Dylewskich - 20 lutego 2021 r.

Transmisja XXXI Sesji Rady Gminy Ostróda - 12.02.2021 r. godz. 13:00

Transmisja XXXI Sesji Rady Gminy Ostróda - 12.02.2021 r. godz. 13:00
Gmina

Informacja dla mieszkańców miejscowości Lubajny i Zwierzewo dotycząca budowy sieci światłowodowej

11.02.2021
Firma IRIS TELECOMUNICATION POLAND Sp. z o. o. pragnie poinformować, że Gmina Ostróda objęta jest rządowym Programem Operacyjnym Polska Cyfrowa (POPC). Założeniem tego programu jest wzmocnienie cyfrowych fundamentów rozwoju kraju i likwidacja tzw. “białych plam NGA”, czyli obszarów, w których nie ma dostępu do bardzo szybkiego Internetu.
Gmina

NABÓR NA RACHMISTRZÓW SPISOWYCH PRZEDŁUŻONY DO 16 LUTEGO 2021 R. ------------ Wójt Gminy Ostróda - Gminny Komisarz Spisowy w Ostródzie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych, związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021.

10.02.2021

Gmina

Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie zaprasza do wzięcia udziału w inicjatywie Ludzie z pasją

08.02.2021

Gmina

Informacja Wojewody Warmińsko-Mazurskiego dot. rejestracji na szczepienia przeciwko Covid-19, pracowników instytucji opieki nad dziećmi oraz osób pracujących z dziećmi w placówkach opiekuńczo-wychowawczych

08.02.2021

Uprzejmie informuję, że w poniedziałek 8 lutego 2021 r. rozpocznie się rejestracja pracowników instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 (żłobków, klubów dziecięcych, dziennych opiekunów) oraz osób pracujących z dziećmi w placówkach opiekuńczo- wychowawczych, w regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych.

Dzięki inicjatywie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, szczepienia dla pracowników tych instytucji i placówek rozpoczną się w tym samym czasie, co szczepienia nauczycieli, czyli w drugim tygodniu lutego.

Rejestracja na szczepienia odbywać się będzie za pośrednictwem formularza, który w przyszłym tygodniu zostanie tym instytucjom/placówkom udostępniony na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa https://rcb.gov.pl/. W formularzu tym dyrektorzy placówek zgłoszą na szczepienia chętnych pracowników danej instytucji.