Pomagam mojemu dziecku wybrać szkołę

23.05.2019

W dniu 16 maja br. w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie dla rodziców uczniów kl. VII – VIII z psychologiem Panią Beata Mioduszewską i doradcą zawodowym panią Marta Pelczarską z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ostródzie na temat: Pomagam mojemu dziecku wybrać szkołę.

Pomagam mojemu dziecku wybrać szkołę

Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny

21.05.2019

Wniosek należy złożyć do dnia 21 czerwca 2019 r. w przedszkolu lub w szkole, do którego dziecko uczęszcza.

Wniosek wakacje dziecka 2019 r.

Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny

Konferencja ekologiczna w Samborowie

21.05.2019

21 maja  w Samborowie odbył się Konkurs Ekologiczny i Konferencja Ekologiczna. Przedstawicielami naszej szkoły były uczennice klasy VI : Aleksandra Dąbrowska, Martyna Krajewska i Zuzanna Brodzińska. Uczniowie każdej ze szkół wcześniej przygotowali się do udziału w konferencji. Wykonali pomiary zanieczyszczenia powietrza w swoich miejscowościach oraz wykonali zdjęcia porostów występujących w pobliżu szkoły. Wyniki prezentowane były podczas konferencji. Spotkanie zakończyło się bardzo ciekawą pogadanką pana leśniczego, dotyczącą zanieczyszczeniom środowiska.

Konferencja ekologiczna w Samborowie

Wycieczka do Kamionki – garncarskiej wioski

21.05.2019

20 maja 2019 r. uczniowie klas IV, V a , V b i VI  wzięli udział w wycieczce w ramach Projektu EFS „Szkolna Akademia Przyszłości”. W Kamionce uczniowie uczestniczyli w warsztatach lepienia z gliny. Każdy zabrał do domu własnoręcznie wykonane naczynie lub inny przedmiot. Oglądali film przyrodniczy wyświetlany w specjalnej sali kinowej. Zwiedzali również zabytkową kuźnię oraz oglądali wyposażenie tradycyjnej mazurskiej chaty. Na ścieżce dydaktycznej rozpoznawali rodzaje skał, oglądali różne kamieni ozdobne i skamieniałości. Na zakończenie szukali skarbu w wielkim ogrodzie podzielonym na zakątki tematyczne. Dużą atrakcją było poszukiwanie bursztynów. Każdy z uczniów na pamiątkę otrzymał woreczek z kolorowymi kamieniami. Wycieczka zakończyła się obiadem w tutejszej karczmie oraz zakupem pamiątek. Była to bardzo udana wyprawa   zwłaszcza, że towarzyszyła nam piękna pogoda.

Dorota Czarnik

Wycieczka do Kamionki – garncarskiej wioski

Konkurs języka angielskiego - ENGLISH CHALLANGE

21.05.2019

Dnia 17.05.2019 w Szkole Podstawowej w Pietrzwałdzie odbył się konkurs języka angielskiego „ENGLISH CHALLANGE” dla uczniów klas VIII pod patronem Wójta Gminy Ostróda. Naszą szkołę godnie reprezentował Maciej Komuda, który zajął 2 miejsce. O zwycięstwie zadecydowała niewielka różnica w  punktach. Maciej wrócił do szkoły z okazałymi nagrodami. Przygotowaniem ucznia do konkursu zajął się pan Marcin Konopka.

Konkurs języka angielskiego - ENGLISH CHALLANGE

Spotkanie z native speakerem

21.05.2019

Dnia 15.05.2019 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z native speakerem. Pan Chris Chambers z Ipswich przygotował prezentację o zwyczajach, tradycjach oraz sławnych ludziach z Anglii. Opowiadał również o szkole i innych ciekawostkach związanych z Wielką Brytanią. Chętnie odpowiadał na pytania w języku angielskim. Starał się nawiązywać konwersacje z uczniami, które miały możliwość podszkolić język obcy pod czujnym okiem pana Marcina Konopka.

Spotkanie z native speakerem

Doradztwo zawodowe - poznajemy zawód stolarza

20.05.2019

Dnia 16.05.2019r. klasa VIII wybrała się na lekcję doradztwa zawodowego do Tartaku w Tyrowie. Dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Depta uczniowie mogli poznać zawód stolarza. Pan Krzysztof oprowadził klasę po całym zakładzie. Opowiedział bardzo wyczerpująco o swojej pracy. Pokazał maszyny,  które są niezbędne w zakładzie. Zademonstrował sposób ich użycia. Bardzo dziękujemy za gościnność i dobre słowo.

Doradztwo zawodowe - poznajemy zawód stolarza

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

18.05.2019

W dniu 17 maja br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Ostródzie odbył się Czwarty Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, w którym udział wzięło 5 szkół z Miasta i Gminy Ostróda. Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do  tego typu konkursu. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennice kl. VIII: Nikola Pasiut, Ola Janicka, Klaudia Kincel reprezentantki  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tyrowie pod opieką Bogumiły Jabłonka wykazały się znakomitą wiedzą o życiu i pontyfikacie Wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II, zdobywając wysokie II miejsce.

Gratulujemy!!!

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

XVII Warmińsko- Mazurskie Zawody Matematyczne

18.05.2019

16.05.2019 r. uczeń klasy VIII Maciej Komuda wziął udział w finale  XVII Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych w Olsztynie. Organizatorem zawodów jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego  pod honorowym patronatem Rektora UWM oraz Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie. Uczniowie przez cały rok przygotowywali się do udziału w tym konkursie oraz przechodzili kolejne etapy eliminacji. W naszej szkole Maciek pracował pod opieką pana Miłosza Okrucińskiego.

XVII Warmińsko- Mazurskie Zawody Matematyczne

Zebranie z Rodzicami

15.05.2019

Zapraszamy na ostatnie w roku szkolnym 2018/2019 zebranie dla rodziców, które odbędzie się w dniu 16.05.2019 r. o godz.17.00.

Zebranie z Rodzicami