Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Konkursie plastyczny -Wiosna kolorami malowana - zorganizowany przez Gminną Bibliotekę w Tyrowie

08.04.2021

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym: „Wiosna kolorami malowana”.  Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka w Tyrowie. Wpłynęło ponad 70 prac. Prace były piękne i kolorowe.  Nagrodzeni i wyróżnieni laureaci:

Przedszkole:

Kacper Różycki

Oliwia Kurowska

Martyna Kołecka

Laureatów mogą odebrać nagrody w bibliotece w Tyrowie od dnia 08 kwietnia 2021r.

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Wycieczka online do firmy MODEL-ART.

07.04.2021

Dnia 30.03.2021r. odbyła się wycieczka online do firmy MODEL-ART.

W ramach doradztwa zawodowego  uczniom klasy ósmej przedstawiono prezentację  o firmie. Uczniowie mieli możliwość poznać etapy powstawania jachtów.  Zapoznali się również z zawodami, które potrzebne są Model- arcie.  Omówiono dokładnie każdy z nich min.:

DZIAŁ PRODUKCJI:

- projektant

- operator frezarki CNC

- kontroler jakości

- formierz tworzyw sztucznych

- stolarz

- operator wózka widłowego

- magazynier

- szkutnik montażysta-

- elektryk

- spawacz

DZIAŁ ADMINISTRACYJNY:

- kadrowa

- księgowa

- technolog

- zaopatrzeniowiec

- handlowiec

Zajęcia były przeprowadzone bardzo ciekawie. Uczniowie byli bardzo zainteresowani. Bardzo podobały się im wycieczka online.

Spotkanie zorganizowała Marta Jasińska nauczycielka doradztwa zawodowego

Wycieczka online do firmy MODEL-ART.
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej XXVI edycja, pt. Dziuple i ich mieszkańcy

28.03.2021

25 marca 2021r. odbył się II etap konkursu wiedzy przyrodniczo-ekologicznej pt. "Dziuple i ich mieszkańcy" organizowanego przez nasz Zespół Parków Krajobrazowych dla uczniów klas IV-VIII ze szkół podstawowych. Tegoroczna, XXVI edycja była wyjątkowo trudna, ponieważ odbyła się on-line.
 W konkursie wzięło udział 13 szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego,
z gmin: Miasto Iława, Iława, Lubawa, Susz, Miasto Ostróda, Ostróda, Grunwald, Dąbrówno, Prabuty.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Patrycja Wiśniewska kl. VIII

Oliwia Włodarczyk kl. VIII

Małgorzata Siergiej kl. VII b

Maja Banacka kl. VII b

Zajęły III miejsce, a tym samym zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się w czerwcu w Jerzwałdzie.

Gratulacje!

Światowy Dzień Zespołu Downa

24.03.2021

21 marca, w sobotę był Światowy Dzień Zespołu Downa. Załóżmy skarpetki nie do pary, jako symbol solidarności, tolerancji i empatii nie tylko do osób z zespołem Downa, lecz dla każdej inności, odmienności. Bo życie jest piękne właśnie dlaczego, że różnimy się od siebie. Różnorodność jest piękna.

Dziękuję Rodzicom za zdjęcia.

Światowy Dzień Zespołu Downa

Przedszkolaki poznają zawód - dentysta

24.03.2021

W marcu kolejnym zawodem, który poznały nasze przedszkolaki był dentysta – stomatolog.

Dnia 4 marca przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.

Przedszkolaki poznają zawód - dentysta

14 III Dzień Matematyki

19.03.2021

14 III Dzień Matematyki- W drodze konkursu wybieraliśmy Matematycznego Omnibusa. Spośród wszystkich Zuchów zostało wybranych 10 najlepszych matematyków, którzy zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Dzieci musiały wykazać się w dodawaniu i odejmowaniu, klasyfikowaniu, układaniu rytmów, znajomości dni tygodnia, pór roku i miesięcy, w odróżnianiu i nazywaniu figur geometrycznych...a także przedstawiały swoje wiadomości z dziedziny chemii i astronomii...

Wszyscy spisali się na medal!!!

Drugie miejsce zajęły, egzekwo dziewczynki: Zuzia B. oraz Julka B.

Natomiast Omnibusem został Jakub -

Gratulacje

14 III Dzień Matematyki

Dzień Mężczyzny w grupie Zuchy

19.03.2021

Dzień Mężczyzny. 10 marca nasi mali mężczyźni obchodzili swoje święto. Zostali obdarowani słodkościami od małych kobietek

No cóż, przez żołądek do serca.

Dzień Mężczyzny w grupie Zuchy

Dzień Kobiet w przedszkolu w grupie Zuchy

19.03.2021

8 marca nasze małe kobietki miały w przedszkolu swoje święto. Antoś podarował każdej z nich kwiatka, a Olek osłodził dzień lizakami. Tak naprawdę, wszyscy chłopcy mieli tulipany dla dziewczynek. Nie powiem nic odkrywczego- kobiety od małego lubią dostawać kwiaty.

Dzień Kobiet w przedszkolu w grupie Zuchy
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Czyste powietrze wokół nas - program przedszkolnej edukacji antytytoniowej.

19.03.2021

"Czyste powietrze wokół nas" - program przedszkolnej edukacji antytytoniowej. Ostatni tydzień lutego upłynął nam pod hasłem "Czyste Powietrze.." Celem programu jest;

• wykształcenie, u dzieci umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu.
  • wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych rodzajów dymów, w tym dymu papierosowego.
  • Zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.
  • Zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów.

W ramach projektu dzieci na podstawie obserwacji dostrzegały źródła i rodzaje dymów przedostających się do otoczenia. Dostrzegały szkodliwość palenia papierosów. Uczyły się asertywności w stosunku do osób palących w ich obecności. Wymyślały i rysowały znaczek zakazu palenia - Nie pal przy mnie, proszę.... Całemu programowi towarzyszył dinozaur Dinek.

Czyste powietrze wokół nas - program przedszkolnej edukacji antytytoniowej.

1 marca - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

02.03.2021

1 marca - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Przedszkolaki oddały hołd żołnierzom antykomunistycznego podziemia. Za ich męstwo oraz niezłomną postawę w walce o niepodległość.

Przedszkolaki, zapaliły znicz pod pamiątkowym  kamieniem oraz przebiegły dystans wokół boiska. Zwycięzcami biegu dla niezłomnym zostali; 1 - Radek, 2 - Kuba, 3 - Carmenka. Gratulację.

1 marca - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych