Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Nie śmiecimy – sprzątamy- zmieniamy! - to hasło akcji Sprzątanie Świata 2019

21.09.2019

20 września jak co roku przystąpiliśmy  do akcji „Sprzątanie Świata”. Nasze działania były w tym roku bardzo różnorodne. Rozpoczęliśmy od spotkania z panią leśnik z Leśnictwa Drwęca. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca leśników oraz jakiem zagrożeniem dla zwierząt są pozostawione w lesie śmieci.  Następnie obejrzeliśmy przygotowane przez uczniów kl. IV  pod opieką p. Elżbiety Gałan  oraz  uczniów klasy VI a i VIII pod opieką p. Beaty Kaczyńskiej program artystyczny o tematyce ekologicznej. Po tak ciekawie rozpoczętym dniu udaliśmy się na sprzątanie Tyrowa i okolic. Zebraliśmy sporo śmieci, które niestety ciągle jeszcze „pojawiają się” wszędzie. Oczywiście  nie trafiają tam same, ale z pomocą ludzi. Po sprzątaniu przyszedł czas na zabawę. Były to zabawy terenowe: dla młodszych w okolicy szkoła a dla starszych na polu i w lesie. Na zakończenie dnia czekała na wszystkich niespodzianka. Kiełbaski pieczone na grilu. Poczęstunek był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego na lata 2014- 2020 projektu „Szkolna Akademia Przyszłości”- rozwijanie kompetencji kluczowych w kl. I-VI. 

Nie śmiecimy – sprzątamy- zmieniamy! - to hasło akcji Sprzątanie Świata 2019
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej -Z Podwórka na Stadion- o Puchar Tymbarku

21.09.2019

 W SP. w Samborowie w dn. 17.09.2019r na boisku Orlika zostały rozegrane eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku w kategorii U12 dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn chłopców i 4 dziewcząt. Mimo niesprzyjającej aury atmosfera potyczek piłkarskich była  gorąca, a  drużyny prezentowały wysoki poziom gry. Po kilkugodzinnej zaciętej walce zespołów z  grupy A i B nasza drużyna awansowała do półfinałów mierząc się  z zespołem z Samborowa.  Następnie w finale pokonała wynikiem  2:0  drużynę  z Lipowa.

 Półfinały chłopców:

SP Lipowo 0:0 (4:3 p.k.) SP Zwierzewo

SP Tyrowo 2:0 SP Samborowo

Finał chłopców:

SP Tyrowo 2:0 SP Lipowo

Po zakończonych rozgrywkach odbyło się podsumowanie turnieju i wręczenie nagród. Drużyny od  I-IV miejsca  otrzymały  puchary i  pamiątkowe dyplomy. Zwyciężając w eliminacjach gminnych nasz zespół awansował do dalszych rozgrywek na szczeblu powiatu w Ostródzkiego. Kolejna runda spotkań już na początku października. Dla naszego zespołu życzymy powodzenia i dalszych sukcesów. 

 

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej -Z Podwórka na Stadion- o Puchar Tymbarku
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Bezpieczna droga do przedszkola i szkoły

18.09.2019

W dniu 17 września 2019 r. jak co roku, naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji. Przeprowadzili oni pogadankę dla przedszkolaków i uczniów kl. I – III na temat bezpieczeństwa na drodze w ramach programu „Bezpieczna droga do przedszkola i szkoły”.  

Dzielnicowy st. asp. Krzysztof Rogowski oraz sierż. szt. Paweł Wojtania  przypomnieli dzieciom zasady poruszania się po drodze, korzystania z sygnalizacji świetlnej w mieście oraz stosowania elementów odblaskowych.

Nieodłącznym elementem spotkania policjantów z  dziećmi jest możliwość obejrzenia z bliska radiowozu i motocykla policyjnego. Dla dzieci jest to duża frajda.

Wizytę z policjantami zorganizowała pedagog szkolny  - Bogumiła Jabłonka.

Bezpieczna droga do przedszkola i szkoły
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Zebranie z Rodzicami

11.09.2019

Dyrektor Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Tyrowie informuje, że w dniu 11.09.2019 r. (środa) odbędzie się Zebranie z Rodzicami
16.30 – Przedszkole
17.00 – Szkoła

Serdecznie zapraszamy

Zebranie z Rodzicami
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Uroczyste wręczenie Certyfikatu - Szkoła Promująca Zdrowie dla ZPS w Tyrowie

10.09.2019

W dniu 10 września 2019 r. na Zamku w Nidzicy  odbyło się uroczyste wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie”. Jest nam miło poinformować, że to wyróżnienie nasza placówka otrzymała po raz szósty.

Dyrektor Zespołu Bożena Bohdziewicz i szkolny koordynator ds. promocji zdrowia Bogumiła Jabłonka odebrały z rąk Kuratora Oświaty certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie” dla Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Tyrowie.

"Wojewódzka Kapituła potwierdza, że szkoła spełnia wymogi procedury przyznawania certyfikatu, tworzy dobry klimat, warunki do wszechstronnego rozwoju, przygotowuje młode pokolenie do zdrowego stylu życia i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, kształtuje poczucie odpowiedzialności za siebie i innych oraz wspiera społeczność szkolną w rozwijaniu dialogu człowieka z człowiekiem".

Na ręce Pani Dyrektor wręczony został również list gratulacyjny od Warmińsko – Mazurskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego za promowanie zdrowia w środowisku szkolnym i lokalnym.

Uroczyste wręczenie Certyfikatu - Szkoła Promująca Zdrowie dla ZPS w Tyrowie
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

DENTOBUS W ZPS W TYROWIE

09.09.2019

Dnia 06.09.2019r. do szkoly w Tyrowie przyjechał Dentobus. Nowocześnie wyposażony samochód przyjechał badać Pacjentów nieodpłatnie, dzięki czemu rodzice nie będą ponosili dodatkowych kosztów związanych z leczeniem, czy dojazdem do dentysty. Koszty świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego udzielane w Dentobusie są pokrywane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie we wszystkich miejscowościach, szczególnie wiejskich, dzieci i młodzież mają powszechny dostęp do opieki stomatologicznej. Mobilny i w pełni wyposażony w specjalistyczny sprzęt Dentobus pomaga  dotrzeć z pomocą dentystyczną do dzieci z mniejszych miejscowości. Z badania w Dentobusie skorzystali wszyscy uczniowie ZPS w Tyrowie. Jako Szkoła Promująca Zdrowie- mówimy NIE próchnicy!

DENTOBUS W ZPS W TYROWIE
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Zapisy na obiady w szkole

03.09.2019

Od 9 września 2019 r.  w naszej szkole odbywać się będzie dożywianie uczniów. Proszę o  pisemne zadeklarowanie czy Państwa dziecko będzie odpłatnie spożywało posiłek (cena posiłku 3,00 zł. Miesięczny koszt to około 60-66 zł).

Proszę o przekazanie deklaracji dla Pani Małgorzaty Klimowskiej - intendentki przedszkola.

Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dzieci skorzystały z pomocy GOPS- u w formie dożywiania winni zgłosić się do pracownika socjalnego z rejonu z podaniem i dochodami netto za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku. Dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 792,00 zł. netto.

Zapisy na obiady w szkole
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

03.09.2019

Dnia 2 września br. rozpoczął się rok szkolny 2019-2020. Każdy kolejny początek roku szkolnego wygląda podobnie. Zawsze jest obchodzony uroczyście, bo przecież dzieci wracają do szkoły po dwóch miesiącach wakacji. Towarzyszą im zazwyczaj najbliżsi, rodzice lub dziadkowie.

Tegoroczna inauguracja  była wyjątkowa, gdyż została połączona z obchodami osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji po Mszy św. pod Kamieniem Rocznicowym zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Podczas uroczystego spotkania w szkole wspólnie odśpiewano hymn Polski. Nauczycielka historii, Beata Kaczyńska, przybliżyła zebranym informacje o: wybuchu II wojny światowej, kampanii wrześniowej i tragicznych skutkach tych wydarzeń.

Następnie pani dyrektor życzyła uczniom samach sukcesów w nauce.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

27.08.2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 2 września 2019 r. o godzinie 9.00
w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Tyrowie.
Uroczystość zostanie poprzedzona Mszą Świętą, która odbędzie się w kościele parafialnym św. Wojciecha  o godzinie 8.00.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19.06.2019

W dniu 19 czerwca br. po raz ostatni przed wakacjami spotkaliśmy się z uczniami, aby wręczyć im świadectwa i nagrody za osiągnięcia w nauce.  Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się Mszą świętą w kościele św. Wojciecha w Tyrowie. Podczas uroczystej akademii pani dyrektor Zespołu wręczyła stypendia uczniom za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, następnie wręczono świadectwa uczniom i podziękowania dla rodziców. W trakcie uroczystości  przekazano sztandar szkoły następcom, którzy będą godnie reprezentować naszą szkołę.

W tym dniu pożegnaliśmy klasę VIII, która opuszcza nasze progi szkoły. Życzymy im powodzenia na dalszym etapie edukacyjnym.

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym  udanych i pogodnych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu ......

 

 

 

 

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019