obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Zakończenie roku szkolnego w grupie Zuchy

10.07.2022

Zakończenie roku szkolnego - pożegnanie Zuchów z przedszkolem.

Gratuluję Wam tegorocznych osiągnięć w nauce oraz wysiłku, który podejmowaliście przez minione dziesięć miesięcy. Życzę udanych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Wakacji pełnych zabawy, odpoczynku, inspirujących podróży i ciekawych znajomości, niezapomnianych wrażeń, mnóstwa uśmiechu oraz szczęśliwego powrotu do.... Już nie do przedszkola, lecz do szkoły.
 

Zakończenie roku szkolnego w grupie Zuchy
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021-2022

27.06.2022

W dniu 24 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021-2022
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Bezpieczne wakacje

27.06.2022

Bezpieczne wakacje - w klasie III przeprowadzone zostały zajęcia na temat bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. 

Bezpieczne wakacje
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

IV Zlot Wolontariuszy Gminy Ostróda

27.06.2022


Dnia 14 czerwca odbył się IV Zlot Wolontariuszy Gminy Ostróda w Szkole Podstawowej w Zwierzewie, na którym nie zabrakło wolontariuszy z naszej szkoły. To spotkanie dla których idea bezinteresownego pomagania, otwartość i wrażliwości na potrzeby innych jest droga sercu. Przedstawiciele Gminnych Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu mogli wspólnie pobawić się, a przez to lepiej poznać. Nie zabrakło ciepłych słów pani Jolanty Dakowskiej Lidera Warmińsko-Mazurskiego Wolontariatu, pani E. Malinowskiej  Kierownika Referatu Oświaty Gminy Ostróda, zastępcy Wójta pana Grzegorza Kastrau oraz  Radnej Gminy Ostróda. Obecni byli  dyrektorzy szkół gminnych, opiekunowie Klubów. Wszyscy świetnie się bawili. Ten zlot na pewno długo zostanie w pamięci wolontariuszy.

IV Zlot Wolontariuszy Gminy Ostróda
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Dzień Pustej Klasy

23.06.2022

Dzień Pustej Klasy to globalny ruch mający na celu inspirowanie i celebrowanie zabaw i nauki na świeżym powietrzu w domu i szkole. Zazwyczaj obchodzony jest w trzeci piątek czerwca. Pomysł narodził się w Wielkiej Brytanii w 2011 r.

W naszej placówce taki dzień zorganizowała Dorota Grzela, wychowawczyni klasy III.

Trzeci piątek czerwca był w tym roku dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, dlatego 15 czerwca opuściliśmy klasę i udaliśmy się w teren.

Natura ma same zalety: jest otwarta 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Las, łąka czy parkowa polana to najlepiej wyposażone sale lekcyjne jakie możemy sobie wyobrazić. Jest tu wszystko, czego możemy potrzebować do efektywnego nauczania, bez względu na przedmiot. Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia. Tego dnia zaoferowano uczniom lekcję-przygodę! Zamiast patrzeć na tablicę – niech patrzą  w niebo, zamiast czekać na dzwonek – niech nasłuchują ptaków, zamiast biegać po korytarzu – niech biegają po trawie. Do zorganizowania pełnego emocji Dnia Pustej Klasy nie trzeba mieć szczegółowego scenariusza. Może to być wydarzenie zupełnie spontaniczne, nastawione na dobrą zabawę i wspólne celebrowania letniego dnia wśród natury.

Dzieciaki brały udział w różnego rodzaju zajęciach poza terenem szkoły. Miały okazję pracować z kartą bingo, na której zaznaczały zauważone rośliny, zwierzęta, okazy przyrodnicze. To zadanie wygrał Kacper Marciszek. Kolejnym wyzwaniem było ułożenie komiksu ze znalezionych kamyków, patyków i innych przedmiotów, które znajdowały się w otoczeniu. Uczniowie wykazali się ogromną inwencja twórczą. Kolejnym zadaniem, które sprawiło dzieciakom wiele frajdy był mikroświat. Świat widziany oczyma malutkiego ludzika. Ostatnim z zadań było namalowanie obrazka darami natury. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie. Do tego edukację bardzo skuteczną, bo angażującą różne zmysły. Uczniowie byli zachwyceni taką formą zajęć.

Dzień Pustej Klasy
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci - Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy

22.06.2022

Uczniowie  klas IV- V wzięli udział w konkursie plastycznym dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Konkurs został zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Celem konkursu było: promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. W etapie regionalnym dwie nasze uczennice zajęły: I miejsce – Lena Krajewska oraz II miejsce – Amelia Jaskorzyńska. Następnie  otrzymały wyróżnienie w etapie wojewódzkim. Jesteśmy bardzo dumni z naszych utalentowanych uczennic. 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci - Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Wycieczka do Gietrzwałdu

20.06.2022

Dnia 15  czerwca 2022  roku po ponad 2 – letniej przerwie związanej z COVID – 19 odbyła się wycieczka do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Wycieczka do Sanktuarium Maryjnego organizowana jest od wielu lat dla wszystkich chętnych dzieci ze szkoły. W Sanktuarium dzieci poznały historię objawień Maryi, uczestniczyły we Mszy Świętej, którą celebrował nasz proboszcz. Jedną z atrakcji był spacer do źródełka. Na polanie zorganizowano ognisko. Dzieci uczestniczyły w  różnych grach i zabawach. Pogody dopisała. Wszyscy wrócili zadowoleni z wycieczki.

Wycieczka do Gietrzwałdu
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Certyfikaty - Przedszkole rok szkolny 2021-2022

20.06.2022

Nasze przedszkolne certyfikaty 2021/2022

1. Certyfikat „Gramy w zielone”- głównym celem projektu było rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne. W ciągu całego roku dzieci realizowały różne zadania ekologiczne związane z zasadami ochrony środowiska.

2. Certyfikat „Kubusiowych Przyjaciół Natury”- to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

3. Certyfikat „ Książka (dla ) Przedszkolaka”- w ramach realizacji projektu Książka ( dla ) Przedszkolaka pod patronem Bliżej Przedszkola przedszkolaki odkryły dar mądrości , radości
i przygody płynącej z książek.

4. Certyfikat za udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „ Zabawa sztuką”- głównym celem projektu było propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie
z założeniami pedagogiki freblowskiej.

5. Certyfikat za udział w 12 edycji programu edukacyjnego „ Mamo, tato, wolę wodę”- jego nadrzędnym celem było wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienia ochrony środowiska.

6. Certyfikat „Bliżej pieska”- w ramach realizacji projektu dzieci niosły pomoc potrzebującym zwierzakom oraz zdobyły wiedzę na temat właściwego zachowania wobec nich.

7. Certyfikat za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „ Dzieci na scenie”, którego celem było tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, zaspokajanie potrzeby tworzenia sztuki, wzmacnianie wiary we własne możliwości.

8. Certyfikat placówki wspierającej wszechstronny rozwój dziecka za udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „ Wyzwania Teodora”- głównym celem projektu było wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka , a także uświadomienie dzieciom , że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego.

9. Biegowy certyfikat „ Sprintem do maratonu” – podczas VIII Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków dzieci sprintem dołączyły do grona małych maratończyków.

10. Certyfikat za udział w akcji „ Przytul się do drzewa” – za zaangażowanie w przytulanie drzew, mające za zadanie zwrócić uwagę na ochronę lasów przed zniszczeniem i pożarami.

11. Certyfikat „ 20 minut dla matematyki”- głównym celem projektu była realizacja Dziecięcej Matematyki autorstwa prof. E . Gruszczyk- Kolczyńskiej w grupie przedszkolnej zgodnie z założeniami koncepcji oraz, co równie ważne, angażowanie i inspirowanie rodziców przedszkolaków do codziennej aktywności matematycznej z wykorzystaniem sytuacji życiowych.

12. Certyfikat „ 20 minut dla matematyki” za zorganizowanie zajęć z okazji Dnia Matematyki.

13. Certyfikat „ Mały Miś w świecie wielkiej literatury”- realizacja owego projektu posłużyła przede wszystkim rozwojowi czytelnictwa, zapoznaniu dzieci ze światem emocji poprzez warsztaty czytelnicze, a przy tym rozwijaniu kompetencji kluczowych dzieci.

14. Certyfikat za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Kreatywne Prace Plastyczne”- za prowadzenie twórczych działań plastycznych wspierających rozwój dziecka, a szczególne motoryki małej, koordynacji wzrokowo- ruchowej integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci i uwagi.

Certyfikaty - Przedszkole rok szkolny 2021-2022
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Podsumowanie całorocznej pracy Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu w Tyrowie

14.06.2022

Po raz kolejny wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w ZPS w Tyrowie włączyli się w akcję charytatywną. Tym razem zebraliśmy 7 worków nakrętek dla Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci w Olsztynie. W tym dniu pani Jolanta Dakowska Warmińsko-Mazurski Lider Młodzieżowego Wolontariatu na ręce opiekuna Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu w naszej szkole złożyła podziękowania za całoroczną pracę na rzecz osób potrzebujących. Jesteśmy dumni, że w naszej szkole jest młodzież, która chętnie pomaga innym, ponieważ cytując Forę Edwadrds Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.

Podsumowanie całorocznej pracy Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu w Tyrowie
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Ostatnia wycieczka kl. V z wychowawcą

14.06.2022

13 czerwca po raz ostatni uczniowie kl. V i wychowawczyni wybrali do Ostródy. Pierwsze kroki skierowaliśmy jak zwykle nad jezioro i plac zabaw. Po harcach na powietrzu przyszedł czas na doznania estetyczne. W Amfiteatrze obejrzeliśmy wystawę malarstwa pani Zofii Świat. Nasze dalsze plany pokrzyżował nieco deszcz. Mimo to, humory nam dopisywały (szczególnie, gdy zasiedliśmy do ogrooomnej pizzy). No i oczywiście lody. Wybór smaków nie był łatwy. Największą atrakcją dla dwunastolatków okazała się sala zabaw w Kids Fun. Wszyscy oddali się szaleństwu w zjeżdżaniu na „kole ratunkowym”? Jak zawsze bawiliśmy się wyśmienicie.

Ostatnia wycieczka kl. V z wychowawcą