obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Wojskowe oraz Konkurs Recytatorski

29.10.2023

Znamy już wyniki Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Wojskowej, który  odbył się w GCK-B w Samborowie. W kategorii klas I - III naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III Lidia Chmielewska i Aleksandra Wnuk, zaś w kategorii kl. IV-VI Lena Krajewska, Blanka Twardowska oraz Amelia Jaskorzyńska. Uczennice klasy III zajęły I miejsce, uczennice klasy VI otrzymały wyróżnienie.
W tym samym dniu w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III Zuzanna Drożdż, która zajęła I miejsce recytując wiersz L. Wiszniewskiego 11 listopada.
Wszystkim laureatkom i nauczycielom, którzy uczennice przygotowywali bardzo gratulujemy! Dziękujemy rodzicom za wsparcie i zorganizowanie dowozu.

Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Wojskowe oraz Konkurs Recytatorski
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Kampania Społeczna - JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE.

29.10.2023

Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski nasza szkoła,  jak co roku przystąpiła do  udziału w Kampanii Społecznej „JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE”, organizowanej przez Kujawsko - Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus. W klasach odbyły się pogadanki, prezentacje filmów oraz zajęcia warsztatowe, w czasie których uczniowie sami mogli sprawdzić, jak trudno jest poruszać się, korzystając jedynie ze zmysłu słuchu i dotyku, uczyli jak w praktyce pomagać osobom z dysfunkcją wzroku, poznawali podstawy alfabetu Louisa Braillea. Opracowana przez pedagoga specjalnego gazetka edukacyjna,  prezentująca sukcesy oraz wybitne osiągnięcia osób niewidomych oraz niedowidzących w różnych dziedzinach, udowadnia, że nawet mimo różnego rodzaju ograniczeń oraz barier można realizować swoje pasje,  marzenia oraz być inspiracją dla pełnosprawnych członków społeczeństwa.

Kampania Społeczna - JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE.
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

#Szkoła Pamięta

27.10.2023

Dnia 27 października 2023 r. uczniowie z kl. II ZPS w Tyrowie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. Dzieci wraz z wychowawczynią udały się do kamienia upamiętniającego 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po krótkim przypomnieniu historii naszego kraju dzieci ustawiły znicz, aby symbolicznym światełkiem upamiętnić ważną dla nas wszystkich rocznicę.

#Szkoła Pamięta

#Szkoła Pamięta
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Akcja sadzenia lasu z okazji 25-lecia Fundacji Świat na Tak

26.10.2023

W dniu 24 października br. Nikola Świderska i Hubert Trzęślewicz wraz z grupą pięćdziesięciu wolontariuszy z Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu Powiatu Ostródzkiego aktywnie wzięli udział w akcji sadzenia lasu z okazji 25-lecia Fundacji "Świat na Tak". Pracowali razem przy współpracy z Nadleśnictwem Stare Jabłonki w leśnictwie "Śmieszny Kąt" w miejscowości Łukta.

W wyniku tej akcji udało się posadzić pięćset sadzonek dębu, a w planach jest posadzenie łącznie 2000 sztuk. To doskonały przykład, jak lokalna społeczność i młodzież mogą zaangażować się w działania proekologiczne i przyczynić się do zalesiania terenów.

Koordynatorem tego projektu jest Wiktor Faltynowski, który pełni funkcję Instruktora Wolontariatu w Fundacji "Świat na Tak". Dzięki takim inicjatywom, możemy wspólnie dbać o nasze środowisko i kształtować lepszą przyszłość.

Akcja sadzenia lasu z okazji 25-lecia Fundacji Świat na Tak
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Podsumowanie akcji charytatywnej POMAGAMY ZWIERZĘTOM!

26.10.2023

Jak co roku w naszej szkole organizowana była cykliczna zbiórka środków i karmy dla zwierząt. W tegorocznej zbiórce zebranych zostało kilkadziesiąt kilogramów karmy dla zwierząt - kotów i psów, koce, a nawet smycze. Z zebranej ilości zwierzaki ze schroniska dla zwierząt w Ostródzie na pewno będą miały prawdziwą ucztę.
Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczniom i Rodzicom za aktywny udział w akcji.
Wolontariusze Klubu Ośmiu

Podsumowanie akcji charytatywnej POMAGAMY ZWIERZĘTOM!
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Święto chleba w ZPS w Tyrowie

20.10.2023

Dnia 20 października w ZPS w Tyrowie obchodziliśmy Dzień Chleba. Od 2006 r. obchodzony jest Światowy Dzień Chleba, ponieważ chleb jest ważnym elementem kultury i kuchni wielu narodów. Dzień Chleba  to doskonała okazja na docenienie wypieku, będącego podstawowym posiłkiem ludzi. Każdego dnia wierzący ludzie modlą się słowami „chleba naszego powszedniego...”. Nie wyobrażamy sobie dnia bez pachnącego chleba, bułek czy bagietek.

W naszej szkole też nie zabrakło wyśmienitych wypieków, o które zadbali rodzice, nauczyciele i zaprzyjaźnieni mieszkańcy wsi.

Podczas uroczystości zaprezentowany został program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków i uczniów ZPS w Tyrowie.

Ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Bo bez chleba, żyć się nie da”. Nagrody dla laureatów ufundowało GCK-B w Samborowie.

W obchodach Dnia chleba wzięli udział zaproszeni goście:

Grzegorz Kastrau – zastępca Wójta Gminy Ostróda, Ewa Malinowska – kierownik referatu oświaty, Elżbieta Tomczyk - sołtys wsi Tyrowo, ks. Leszek Nowak – proboszcz parafii św. Wojciecha w Tyrowie, Marta Żeberek – dyrektor GCK-B w Samborowie wraz z pracownikami, przedstawiciele Rady Rodziców, zaprzyjaźnieni z nasza szkołą mieszkańcy wsi Tyrowo.

To był bardzo udany dzień.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu naszego święta.

Święto chleba w ZPS w Tyrowie
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Biegi przełajowe

18.10.2023

W poniedziałek 16. 10.2023 w Zwierzewie odbyły się ,,Biegi przełajowe". Pogoda  w tym dniu była niepewna, ciemne chmury przetaczały się po niebie, jednak bezdeszczowa aura utzymała się do czasu zakończenia imprezy sportowej. Do Zwierzewa na biegi zjechało około 100 biegaczy z terenu gminy. W poszczególnych grupach nasi reprezentanci indywidualnie zajęli na poszczególnych dystansach  kolejne miejsca:

1. bieg chłopców na 600m

 Jukub III miejsce

2.bieg chłopców na 800m

 Marcel II miejsce

 Kacper III miejsce.

W klasyfikacji generalnej zajęliśmy VI miejsce. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Biegi przełajowe
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Spotkanie z ciekawym człowiekiem

17.10.2023

17 października klasę II odwiedził nietypowy gość. Dorota Grzela zorganizowała spotkanie z panem Markiem Czerwińskim, podpułkownikiem Wojska Polskiego, dr nauk humanistycznych i autorem kilkunastu książek poświęconych broni palnej i snajperom. Pan Marek jest też myśliwym i instruktorem strzelectwa. Poprowadził ciekawą pogadankę o zwierzętach leśnych. Przybliżył nam znane i mniej znane gatunki. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu zwierząt. Na koniec zajęć każdy uczeń otrzymał jakiś drobiazg. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody.

Spotkanie z ciekawym człowiekiem
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Święto szkoły

13.10.2023

Dnia 13.10.2023 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym roku mija piąta rocznica nadania imienia Jana Pawła II  Szkole Podstawowej  w Tyrowie. W tym szczególnym dniu zaszczycili nas swoją obecnością  pani E. Tomczyk- Sołtys wsi Tyrowo, Ks. L. Nowak- proboszcz Parafii  pod wezwanie Św. Wojciecha w Tyrowie, pan Tadeusz Sosnowski- wykonawca tablicy pamiątkowej  oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Z tej okazji uczniowie klasy I i VI przygotowali program artystyczny. Podczas prezentacji przypomnieli historię naszej szkoły. Tradycyjnie wszyscy uczniowie odśpiewali ulubioną pieśń naszego patrona „Barkę”.

Następnie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej , który przypada 14 października . Uczniowie złożyli nauczycielem i pracownikom szkoły życzenia i zaśpiewali „Sto lat”. Następnie wręczyli portrety wykonane przez uczniów.

Tego dnia zakończyliśmy  również Akcję Społeczno- Edukacyjną  „KONWALIA”, której inicjatorem był Warmińsko- Mazurski Kurator Oświaty  i Rada Dyrektorów Szkół Podstawowych przy Warmińsko- Mazurskim Kuratorze Oświaty. Rok 2023 został ustanowiony ROKIEM MIKOŁAJA KOPERNIKA w 550. rocznicę jego urodzin. Celem akcji  było popularyzowanie wśród środowiska szkolnego  i lokalnego postaci Mikołaja Kopernika. W ramach tej kampanii w szkole odbył się konkurs plastyczny na logo akcji. W maju przygotowaliśmy spotkanie poświęcone życiu i dokonaniom wybitnego Polaka. Uczniowie brali także udział w konkursie na prezentację multimedialną„ WSZECHŚWIAT KOPERNIKA". Organizatorem konkursu była Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie, patronat honorowy objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Ostatnim etapem akcji było nasadzenie  konwalii oraz odsłonięcie tablicy okolicznościowej.

Święto szkoły
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Czy lekcje mogą być fajne?

13.10.2023

Uczniowie klasy III  10 października 2023 roku kilka godzin lekcyjnych spędzili w nietypowej formie.
Najpierw komunikacją miejską wybraliśmy się do Ostródy. W autobusie musieliśmy zdać egzamin z dobrych manier. Potem lekcja matematyki w praktyce, czyli zakupy w sklepie - co i ile kosztuje? Czy wystarczy mi pieniędzy? Ile mi zostanie? Następnie godzina spędzona na pływalni pod okiem czujnych ratowników. Po basenie kolejny punkt wycieczki, czyli obserwowanie skrzyżowania ulic Czarnieckiego i Jana Pawła II. Na koniec ruszyliśmy szlakiem ważnych i sławnych Polaków -  Jana Pawła II i ludzi, którzy oddali życie za naszą wolność. To były lekcje pełne wrażeń, a kolejny wyjazd już niebawem!

Czy lekcje mogą być fajne?