Zawody dwójek mieszanych w badmintona

14.03.2024

W środę 13.03.2024 r. o godz. 9:15 w hali  szkoły podstawowej w Samborowie odbyły się  już drugi raz z rzędu cykliczne zawody dwójek mieszanych w badmintona. Frekwencja dopisała ,wszystkie szkoły z gminy zjawiły sie na turnieju. Po przywitaniu zawodników i przypomnieniu zasad gry, przystąpiono do losowania grup. Dziewięć zespołów podzielono na  dwie grupy. Zawodnicy rozgrywali dwa spotkania do 15pkt. W przypadku remisu 1:1 decydował  ,,tie break" rozgrywany do 10 pkt.

W czasie szybkich wymian i emocjonującej  rywalizacji nasz zespół w końcowej klasyfikacji zajął VIII miejsce.

Skład dwójek mieszanych:

1.Nikola, Hubert

2.Maja, Łukasz

Zawody dwójek mieszanych w badmintona

Dzień kobiet w ZPS Tyrowie

10.03.2024

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Obchodzone 8 marca święto znane jest niemal na całym świecie. Z tej okazji Samorząd Uczniowski  razem z panem Marcinem Konopka przygotowali niespodzianki dla wszystkich  kobiet i dziewczynek  w naszej szkole. Hubert Trzęślewicz  i Kacper Marciszek w imieniu wszystkich chłopców składali życzenia i rozdawali im słodki upominek. W klasach chłopcy składali swoim koleżankom serdeczne życzenia z okazji „Dnia Kobiet”  oraz obdarowali je symbolicznym kwiatkiem. Był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Dzień kobiet w ZPS Tyrowie

Spotkanie w ramach doradztwa zawodowego

10.03.2024

Za trzy miesiące nasi ósmoklasiści opuszczą mury naszej szkoły. Przed nimi wybór szkoły ponadpodstawowej.  Z tej okazji dnia 07.03.2024r. w naszej szkole gościła pani Marta Pelczarska- doradca zawodowy z Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie. Uczniowie zostali zapoznani  z ofertą kształcenia, specyfiką zawodów, stanem prawnym pracownika młodocianego oraz dokumentacją dotyczącą kształcenia zawodowego szkoły. Obejrzeli prezentację o prezentowanej szkole, otrzymali ulotki informacyjne o kierunkach kształcenia.

Spotkanie w ramach doradztwa zawodowego

Kiełkujący marzec

07.03.2024

Zapraszamy do biblioteki po książkę w zielonej okładce. Wybierz się na spacer, posłuchaj audiobooka. Zapoznaj się z gazetką, która znajduje się przed biblioteką. Zapraszamy osoby, które brały udział w wyzwaniu lutowym po odbiór drobnych upominków.

Kiełkujący marzec

Zbijak Cup 2024

01.03.2024

W środę 28.02.2024 r w Hali widowiskowo-sportowej OCSiR w Ostródzie przy ul Kościuszki 22 odbyły się zawody ,,Zbijak Cup.2024".  Głównym organizatorem iprezy był Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Ostródzie. Celem zawodów była integracja uczniów tejże szkoły z uczniami szkół gminy Ostróda. Na zawodach zjawiło się 9 zespołów. Zmagania rozpoczęły się od współnej rozgrzewki z muzyką i instruktorką prowadzacą. Następnie dokonano losowania 3 grup po 3 zespoły i rozpoczęto rozgrywki.

Skład zespołu z Tyrowa:

1.               Lena

2.               Agata

3.               Sara

4.               Wojtek

5.               Jakub

6.               Tomasz

7.               Oliwier

W końcowej klasyfikacji nasz zespół zajął 5 miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali: dyplomy, puchary,statuetki oraz upominki w formie - plecaków, książek , bidonów, długopisów itp.

Zbijak Cup 2024

Unihokej

01.03.2024

Dnia 22.02.2024r. w Szyldaku odbyły się mistrzostwa szkół podstawowych w unihokeju kl.VI   i młodszych zespołow mieszanych  (2+2).

Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów w składzie:

1.               Oskar

2.               Krzysztof

3.               Paulina

4.               Kacper

5.               Lena

6.               Zuzia

7.               Oliwier

Zespół naszej szkoły w końcowej klasyfikacji zajął VI miejsce.

Unihokej

Wyjazd klasy V i VI na lodowisko

01.03.2024

W kolejnej turze  lekcji wyjazdowych na sztuczne lodowisko  w Ostródzie przy ul.3 Maja  brały udział klasy 5 i 6. Po zakończeniu ferii zimowych, przy dodatnich temperaturach w miesiącu  lutym, jazda na łyżwach w takich warunkach jest  niecodzienna i zaskakująca.

Wyjazd klasy V i VI na lodowisko

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

01.03.2024

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" przypada 1 marca. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy i współpracownicy podziemnych organizacji antykomunistycznych. To Święto, jako hołd dla żołnierzy całego antykomunistycznego środowiska zostało ustanowione przez sejm 3 lutego 2011r.Ten dzień świętują także uczniowie i przedszkolaki Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Tyrowie. Zorganizwali wystawę przybliżającą bohaterów tamtych wydarzeń, udali się pod kamień niepodległościowy i tam zapalili znicze składając tym hołd żołnierzom wyklętym. Zorganizowany został też bieg, ku czci niezłomnych bohaterów.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Rekrutacja do przedszkola i szkoły

29.02.2024
Informujemy, że rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Tyrowie oraz do klasy I w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie na rok szkolny 2024/2025 rozpoczyna się 1 marca 2024 r. Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo po kliknięciu w artykuł.

Rekrutacja do przedszkola i szkoły

Grupa teatralna T z Torunia

29.02.2024

Dnia 29.02.2024 r. cała społeczność ZPS w Tyrowie wzięła udział w spektaklu „Gang śmieciaków”. Przedstawienie miało na celu promowanie postawy ekologicznej i sposobów dbania o środowisko zgodnie z zasadą „zero waste”. Jednocześnie poruszało tematykę zdrowego stylu życia oraz zawierało elementy profilaktyki uzależnień (alkohol, nikotyna, napoje energetyczne). Aktorzy angażowali widzów do udziału w programie, co wzbudziło ogromny aplauz publiczności. W humorystyczny sposób przekazane zostały bardzo ważne treści edukacyjne.

Grupa teatralna T z Torunia