19.05.2017

Informujemy, ze zgodnie z rozporządzeniem Wójta Gminy Ostróda w dniu 15 maja 2017r. zaczyna się uzupełniające postępowanie rekrutacyjne do przedszkola  oraz do klasy pierwszej w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Tyrowie. Szkoła posiada 16 wolnych miejsc do klasy pierwszej. Przedszkole posiada 2 wolne miejsca w grupie 5-6 latków oraz 7 wolnych miejsc w grupie 3-4 latków.

Informujemy, że na tablicy ogłoszeń w holu szkoły i przedszkola zostały wywieszone listy dzieci przyjętych do przedszkola oraz do klasy pierwszej w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Tyrowie.

Drodzy Rodzice!

19.05.2017

Informujemy, iż w Gminie Ostróda w okresie wakacyjnym tj. lipiec - sierpień zorganizowane są dyżury w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych.
W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z następującymi informacjami.
Wykaz dyżurów w poszczególnych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych na terenie Gminy Ostróda znajdziecie Państwo na internetowej stronie Gminy Ostróda
http://www.gminaostroda.pl/terminy-dyzurow-wakacyjnych-przedszkoli-i-oddzialo w-przedszkolnych.

Tutaj można pobrać wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny.

Drodzy Rodzice!

Z kulturą za pan brat

15.05.2017

Dnia 12 maja br. w naszym Zespole podsumowaliśmy projekt pn. „Z kulturą za pan brat”  w ramach Szkoły Promującej Zdrowie. Uczniowie przez cały rok szkolny podczas godzin z wychowawcą, spotkań z pedagogiem, zajęć bibliotecznych przyswajali sobie zasady kulturalnego zachowania w szkole i po za nią.

Z kulturą za pan brat
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Konkurs czytelniczy w klasie III b „ Charlie i fabryka czekolady”

09.05.2017

Konkurs odbył się  25 kwietnia 2017. Brali w nim udział wszyscy uczniowie klasy III b. Poprzedzony był systematyczną akcją czytania książki w klasie. W każdy poniedziałek pani bibliotekarka czytała uczniom w klasie fragment książki. Konkurs składał się z pytań zamkniętych i jednego otwartego. Za każdą prawidłową odpowiedź uczniowie otrzymywali 1 punkt , a za pytanie otwarte 3 punkty. Pięć osób otrzymało 19 punktów. Wzięły one udział w dogrywce.

Konkurs czytelniczy w klasie III b „ Charlie i fabryka czekolady”

Apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ZPS w Tyrowie

09.05.2017

W piątek 28 kwietnia br. uczniowie ZPS w Tyrowie spotkali się na apelu, aby uczcić Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji. Najpierw pani Beata Kaczyńska przedstawiła historię obchodzenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej; przypomniała znaczenie symboli narodowych. Potem uczniowie kl. II wystąpili w inscenizacji z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ZPS w Tyrowie

Szkolny Konkurs Recytatorski

25.04.2017

Dnia 24 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Rywalizowało w nim 18 uczniów z kl. I – VI. W kategorii klas I – III zwyciężyła Amelia Błońska z kl. III b. II miejsce zajęła Martyna Cichosz z kl. III b, a miejsce III – Maja Rzymowska z kl. I.

Szkolny Konkurs Recytatorski

Dzień Ziemi w Tyrowie

25.04.2017

W dniu 21 kwietnia br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Kl. III a przygotowała z tej okazji inscenizację.

Dzień Ziemi w Tyrowie

Spektakl dla dzieci

19.04.2017

Dnia 19 kwietnia br. odwiedziła naszą szkołę Fundacja Grupa T z przedstawieniem ”Supełki-nieoczekiwana zamiana miejsc”. Tematem spektaklu dla dzieci było rozwijanie empatii i szacunku wobec zwierząt,  kształtowanie opiekuńczej, postawy  wobec słabszych.

Spektakl dla dzieci

Dzień Zdrowia w ZPS w Tyrowie

18.04.2017

W dniu 12 kwietnia br. obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem „Promujemy zdrowie w ZPS w Tyrowie”. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej, w której uczestniczyły wszystkie dzieci z przedszkola i szkoły. Na początku spotkania przedszkolaki zaprezentowały cześć artystyczną związaną z tematyką zdrowotną. Następnie uczennice z kl. III b, IV i V zatańczyły taniec Zumba.

Dzień Zdrowia w ZPS w Tyrowie
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej pod hasłem: „Aleje drzew i ich mieszkańcy”.

02.04.2017

30 marca 2017r. odbył  się w Iławie II etap  XXII edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej  pod hasłem: „Aleje drzew i ich mieszkańcy”.

W konkursie wzięła udział  czteroosobowa drużyna z naszej szkoły.