Mały Przegląd Artystyczny w Przedszkolu

24.05.2017

5 maja odbył się w naszym przedszkolu Mały Przegląd Artystyczny na który zostali zaproszeni rodzice. Program artystyczny został przygotowany przez panie i dzieci na zajęciach tanecznych i teatralno - artystycznych w ramach projektu "Kreatywne przedszkolaki gminy Ostróda".

Mały Przegląd Artystyczny w Przedszkolu

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - Aleje drzew i ich mieszkańców

24.05.2017

Dnia 25.05.2017r. zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt.: „Aleje drzew i ich mieszkańcy”. Konkurs zorganizował Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Ich trud oraz zdolności zostały zauważone przez komisje konkursową.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - Aleje drzew i ich mieszkańców

Rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu - Kangur Matematyczny 2017

24.05.2017

Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie  - Kangur Matematyczny 2017
Byli to:

W kategorii Żaczek - klasa 2 szkoły podstawowej - Oskar Banacki - wyróżnienie

W kategorii Maluch - klasa 3 szkoły podstawowej - Antonii Wojciechowski - wyróżnienie

W kategorii Beniamin - klasa 6 szkoły podstawowej - Maciej Komuda - wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu - Kangur Matematyczny 2017

Wycieczka do Gietrzwałdu

23.05.2017

Jak co roku uczniowie naszej szkoły udali się do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Celem podróży było zwiedzenie miejsca objawień, poznanie historii dziewczynek, którym objawiła się Matka Boża. Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli we Mszy św., która była sprawowana w ich intencji.

Wycieczka do Gietrzwałdu

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

21.05.2017

W dniu 10.05.2017r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny - na najciekawsza interpretacje plastyczna, tekstu wybranej pieśni ze zbioru Gustawa Gizewiusza.  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2, imienia Gustawa Gizewiusza. Na konkurs wpłynęło 107 prac, dlatego komisja miała bardzo trudny wybór. Mimo to, prace uczniów naszej szkoły zostały zauważone.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

19.05.2017

Informujemy, ze zgodnie z rozporządzeniem Wójta Gminy Ostróda w dniu 15 maja 2017r. zaczyna się uzupełniające postępowanie rekrutacyjne do przedszkola  oraz do klasy pierwszej w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Tyrowie. Szkoła posiada 16 wolnych miejsc do klasy pierwszej. Przedszkole posiada 2 wolne miejsca w grupie 5-6 latków oraz 7 wolnych miejsc w grupie 3-4 latków.

Informujemy, że na tablicy ogłoszeń w holu szkoły i przedszkola zostały wywieszone listy dzieci przyjętych do przedszkola oraz do klasy pierwszej w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Tyrowie.

Drodzy Rodzice!

19.05.2017

Informujemy, iż w Gminie Ostróda w okresie wakacyjnym tj. lipiec - sierpień zorganizowane są dyżury w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych.
W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z następującymi informacjami.
Wykaz dyżurów w poszczególnych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych na terenie Gminy Ostróda znajdziecie Państwo na internetowej stronie Gminy Ostróda
http://www.gminaostroda.pl/terminy-dyzurow-wakacyjnych-przedszkoli-i-oddzialo w-przedszkolnych.

Tutaj można pobrać wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny.

Drodzy Rodzice!

Z kulturą za pan brat

15.05.2017

Dnia 12 maja br. w naszym Zespole podsumowaliśmy projekt pn. „Z kulturą za pan brat”  w ramach Szkoły Promującej Zdrowie. Uczniowie przez cały rok szkolny podczas godzin z wychowawcą, spotkań z pedagogiem, zajęć bibliotecznych przyswajali sobie zasady kulturalnego zachowania w szkole i po za nią.

Z kulturą za pan brat
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Konkurs czytelniczy w klasie III b „ Charlie i fabryka czekolady”

09.05.2017

Konkurs odbył się  25 kwietnia 2017. Brali w nim udział wszyscy uczniowie klasy III b. Poprzedzony był systematyczną akcją czytania książki w klasie. W każdy poniedziałek pani bibliotekarka czytała uczniom w klasie fragment książki. Konkurs składał się z pytań zamkniętych i jednego otwartego. Za każdą prawidłową odpowiedź uczniowie otrzymywali 1 punkt , a za pytanie otwarte 3 punkty. Pięć osób otrzymało 19 punktów. Wzięły one udział w dogrywce.

Konkurs czytelniczy w klasie III b „ Charlie i fabryka czekolady”

Apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ZPS w Tyrowie

09.05.2017

W piątek 28 kwietnia br. uczniowie ZPS w Tyrowie spotkali się na apelu, aby uczcić Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji. Najpierw pani Beata Kaczyńska przedstawiła historię obchodzenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej; przypomniała znaczenie symboli narodowych. Potem uczniowie kl. II wystąpili w inscenizacji z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ZPS w Tyrowie