Bezpieczne ferie

30.01.2013

W dniu 14.01.2013r. na zaproszenie pedagoga szkolnego, odwiedził przedszkolaków i uczniów Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Tyrowie policjant Pan Janusz Karczewski, który przygotował prelekcję dla dzieci na temat bezpiecznych ferii. Policjant podczas spotkania z dziećmi przypomniał jak bezpiecznie bawić się i wypoczywać w trakcie ferii zimowych. Funkcjonariusz mówił o bezpieczeństwie podczas zjazdu sankami, o zakazie doczepiania sanek do samochodów, czy ciągnika, o korzystaniu ze sztucznych lodowisk i bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Policjant przypomniał również młodym słuchaczom, jak ważne są odblaski umieszczone na odzieży podczas poruszania się drogą po zmroku, zwłaszcza na terenach wiejskich.

Bezpieczne ferie

Impreza środowiskowa w Tyrowie

31.12.2012

Dnia 17 grudnia 2012r. w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Tyrowie po zajęciach lekcyjnych, odbyła się impreza środowiskowa pod hasłem ,,Wspólna wigilia”. Inicjatorką spotkania wigilijnego była sołtys wsi Tyrowo, Pani Elżbieta Tomczyk. Dzięki funduszowi sołeckiemu oraz ofiarności niektórych mieszkańców Tyrowa udało się przygotować bogato zastawiony świąteczny stół. W przygotowanie tak pięknej uroczystości włączyli się nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Uczniowie ZP-S przygotowali piękny montaż słowno - muzyczny. Oprawę muzyczną zapewnili Marta Jasińska i Marcin Konopka. Dekorację świąteczną przygotowała Marzena Bracka, Dorota Czarnik oraz pracownicy szkoły. Imprezę uświetnił występ dziewcząt z zespołu ,,FART”, z Gminnego Ośrodka Kultury w Samborowie. Dziewczyny przepięknie zaśpiewały i wprowadziły wszystkich w radosny i świąteczny nastrój.

Impreza środowiskowa w Tyrowie

Wycieczka do kina

11.12.2012

W dniu 11.12.2012 r. zrealizowany został projekt pod hasłem „Ja i mój czas wolny - mam wybór”. Celem projektu było propagowanie alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu poprzez wspólną zabawę uczniów z nauczycielami.

Wycieczka do kina

Wycieczka do Olsztynka

11.12.2012

W dniu 10.12.2012 r. uczniowie kl. I - IV uczestniczyli w lekcji muzealnej w Skansenie w Olsztynku pn. „Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”. Podczas zajęć wykonywali ozdoby choinkowe oraz mieli możliwość pieczenia i ozdabiania pierników świątecznych.

Wycieczka do Olsztynka

Góra Grosza

08.12.2012

Uczniowie kl. 0 - VI Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Tyrowie uczestniczyli w XIII edycji  akcji "Góra Grosza", która odbyła się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Góra Grosza

06.12.2012

W dniu 06 grudnia 2012 r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Tyrowie zrealizowano program dla przedszkolaków i uczniów naszego zespołu pn.: ”Spóźnione odwiedziny”.

Projekt miał na celu zorganizowanie spotkania Mikołajkowego dla dzieci i nauczycieli. Miał on pokazać, w jaki sposób można świętować w gronie najbliższych bez używek, agresji i przemocy. Miał również przypomnieć nam o zbliżających się świętach.

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

06.12.2012

5 grudnia 2012 r. w Zwierzewie odbył się „Mikołajkowy turniej piłki siatkowej” singli kl. IV i dwójek siatkarskich dla kl. V i VI  na szczeblu powiatowym. Na turniej stawiły się liczne zespoły szkół z Ostródy i terenu gminy. W rywalizacji singli kl. IV chłopców  I miejsce zajął uczeń naszego Zespołu Michał Piekarski, natomiast uczennica Kinga Ogeniewska, została wyróżniona w kategorii najmłodszy uczestnik turnieju.

Ogólnie turniej cieszył się dużą frekwencją i zgromadził zespoły, które prezentowały dobre przygotowanie i wyszkolenie techniczne. Miłym akcentem były słodkie niespodzianki przygotowane przez organizatora dla wszystkich uczestników turnieju.

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

Andrzejki w szkole

03.12.2012

30 listopada odbyły się w naszej szkole Andrzejki dla klas IV-VI.

Uczniowie przygotowali wróżby i poczęstunek. Zorganizowali również dyskotekę. Wszyscy świetnie się bawili.

W tym dniu, również kl. II pod opieką wychowawcy zorganizowała Andrzejki z laniem wosku i wróżbami.

Andrzejki w szkole

Andrzejki we wsi Tyrowo

01.12.2012

We wsi Tyrowo odbyły się wiejskie Andrzejki dla dzieci. Organizatorem imprezy była pani sołtys Elżbieta Tomczyk.
Do pomocy włączyli się nauczyciele z Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Tyrowie: Dorota Czarnik, Malwina Rychlicka i Marcin Konopka.

Andrzejki we wsi Tyrowo

Dzień bez papierosa

01.12.2012

28 listopada obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Rzucania Palenia”.

Klasa III pod kierunkiem wychowawcy Doroty Grzeli przedstawiła inscenizację „Sąd nad papierosem”. Zespół muzyczny zaśpiewał dwie wesołe piosenki o tematyce antynikotynowej. Oprawę muzyczną przygotowali nauczyciele: Marta Jasińska i Marcin Konopka.

Następnie podsumowano konkurs plastyczny na ciekawe hasło antynikotynowe. Zwycięzcami zostali dwaj uczniowie klasy V Marcin Wittlinger i Tomek Wojciechowski. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Dzień bez papierosa