Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Konkurs plastyczny "Na ochronie środowiska twoje zdrowie zyska"

22.11.2012

16 listopada 2012 r. odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego „Na ochronie środowiska twoje zdrowie zyska”.Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Samborowie. Konkurs został zorganizowany w związku z obchodami Światowego Dnia Cukrzycy.

Konkurs plastyczny "Na ochronie środowiska twoje zdrowie zyska"

Święto Odzyskania Niepodległości

10.11.2012

W dniu 9 listopada 2012 r. odbył się apel patriotyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy VI, pod opieką Beaty Kaczyńskiej, przedstawili krótki montaż słowny. Podczas apelu wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy, oddając część rodakom, którym zawdzięczamy niepodległość Polski.

Święto Odzyskania Niepodległości

Teatrzyk w przedszkolu

10.11.2012

6 listopada 2012 r. przyjechał do naszego przedszkola zaprzyjaźniony Nieprofesjonalny Teatr Rodziny Korzunowiczów z Olsztyna. Dzieci obejrzały przedstawienie pt.”Baśń o jeżyku”. Opowieść była pouczająca i pełna humoru. Dzieci miały okazję brać udział w przedstawieniu, były zaangażowane, zainteresowanie i zachwycane.

Teatrzyk w przedszkolu

Święto Szkoły, Pasowanie na ucznia kl. I

10.11.2012

W tym roku obchodziliśmy 20 rocznicę oddania do użytku nowego budynku szkolnego. Na tę uroczystość, a także ceremonię pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły, zaproszeni byli: Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, kierownik Referatu Oświaty i Sportu Janina Roman oraz sołtys wsi Tyrowo Elżbieta Tomczyk.

Święto Szkoły, Pasowanie na ucznia kl. I

Wszystkich Świętych

10.11.2012

Jak co roku uczniowie klasy I - VI na kilka dni przed świętem Wszystkich Świętych porządkowali opuszczone groby na cmentarzu w Tyrowie. Uczniowie wraz z opiekunami zapalali na grobach znicze, które były wyrazem pamięci o tych, którzy odeszli.

Wszystkich Świętych

Owoce w szkole

30.10.2012

W Zespole Przedszkolno- Szkolnym uczniowie klas I-III mają okazję zdrowo się odżywiać. W szkole po raz czwarty realizowany jest program ,,Owoce w szkole”, w ramach którego dzieci otrzymują owoce i warzywa. Oprócz tego nauczyciele w ramach programu organizują zajęcia propagujące zdrowe żywienie. Dzieci robią kolorowe kanapki, jedzą owoce, które muszą rozpoznać po zapachu albo smaku. Takie zajęcia budzą wielki entuzjazm, ponieważ uczniowie lubią sami przygotowywać posiłki, chętnie biorą udział we wszystkim, co jest dla nich nowe i atrakcyjne.

Owoce w szkole

Szkoła wolna od dymu tytoniowego

30.10.2012

Akcja przeprowadzona pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szkołach Promujących Zdrowie.

Szkoła wolna od dymu tytoniowego

Kampania "Uwaga nadwaga"

30.10.2012

W ramach kampanii „Uwaga nadwaga” gościliśmy w naszej szkole dietetyka Panią Martę Łukaszewską oraz jej asystentkę Panią Bogumiłę Cieślak z Natur Hause z Ostródy.

Kampania "Uwaga nadwaga"

Pierwsza Pomoc

30.10.2012

W dniu 22.10.2012 r. na zaproszenie pedagoga szkolnego Bogumiły Jabłonka gośćmi w naszej szkole byli Ratownicy Medyczni i zarazem Instruktorzy Pierwszej Pomocy Medycznej z Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostródzie S.A. Było to nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie,w którym wzięli udział uczniowie z kl. III – VI.

Pierwsza Pomoc

Dni Papieskie

30.10.2012

Jak co roku w naszej szkole przeżywaliśmy kolejną- już XII - rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Tron Piotrowy. Tegoroczne hasło „Dni Papieskich” brzmi: Jan Paweł II – Papież Rodziny. Z tej okazji uczniowie klasy IV pod opieką Pani Marty Jasińskiej i Pana Marcina Konopka przygotowali montaż słowno - muzyczny. Apel rozpoczął się ulubiona pieśnią Jana Pawła II, pt.: „Barka”. Tę pieśń śpiewali wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami.

Dni Papieskie