Uczenie przez doświadczenie

22.10.2012

Klasa III uwielbia poznawać świat z bliska, dlatego ich wychowawczyni Dorota Grzela, często organizuje zajęcia poza klasą. Dzieci mają okazję poznać otaczający świat wieloma zmysłami, nauczyć się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym świecie i lepiej ten świat zrozumieć.

Uczenie przez doświadczenie

Sprzątanie Świata w Tyrowie

22.10.2012

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątanie świata". Upłynęła ona pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję, nie śmiecę" i poruszała problematykę nadmiernej produkcji odpadów przez Polaków.

Sprzątanie Świata w Tyrowie

Dożynki Gminne w Tyrowie

22.10.2012

8 września 2012r. na terenie naszej szkoły – (boisko szkolne) Gmina Ostróda świętowała zakończenie żniw. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną, podczas której poświęcono chleby, wieńce i dary dożynkowe. Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy gminnych dożynek oraz zaproszeni goście przeszli w korowodzie dożynkowym przy dźwiękach orkiestry dętej na plac obchodów Święta Plonów.

Dożynki Gminne w Tyrowie

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013

21.10.2012

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w poniedziałek 3 września 2012 r. Pierwszym  elementem tej uroczystości była Msza św., którą odprawił ks. Leszek Nowak, proboszcz tutejszej parafii. Po mszy uczniowie wraz z nauczycielami udali się do budynku szkoły.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013

26.10.2011

11 X 2011R.

Tego dnia w naszej szkole  obchodzono  XI Dni Papieskie. Dzień ten obchodzony jest przez Kościół Katolicki w Polsce w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. To właśnie w październiku trzydzieści trzy lata temu wybrano Arcybiskupa Krakowskiego Karola Wojtyłę na papieża. Tegoroczne  hasło brzmi: „Jan Paweł II- człowiek modlitwy”. Jan Paweł II był wzorem i nauczycielem modlitwy.  Mimo trudów, zmęczenia zawsze stawiał na pierwszym miejscu rozmowę z Bogiem.

Program artystyczny  przygotowali uczniowie klasy IV  oraz grupa wokalna pod opieką  pani Marty Jasińskiej i Marcina Konopka.

Ślubowanie klasy I

25.10.2011

Ślubowanie uczniów klasy I

IMG_3253

Dnia 04 października 2011roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy I. Pierwszoklasiści pod opieką wychowawczyni Grażyny Śmilgin- Dmytryszyn przedstawili program artystyczny dla zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. W uroczystości uczestniczył  Pan Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin.

Ślubowanie klasy I

Spotkanien opłatkowe

27.01.2011

17 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe emerytów i rencistów z ZNP Gminy Ostróda. Wśród zaproszonych gości był Pan Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin oraz Kierownik Referatu Oświaty Pani Janina Roman. Uczniowie klas III-VI przygotowali część artystyczną.

Spotkanien opłatkowe

27.01.2011

Dnia 6 grudnia 2010 roku w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. O świąteczny nastrój Mikołajkowy zadbał Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem Pani Doroty Grzeli przygotowali inscenizację pt: "Mikołajki na miarę XXI wieku". O oprawę muzyczną zadbali: Pan  Marcin Konopka i Pani Marta Jasińska

Święto Wszystkich Świętych

29.10.2010

IMG_0524W związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Zmarłych oraz Dniem Zadusznym uczniowie naszej szkoły porządkowali cmentarz w Tyrowie.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do prac porządkowych na pobliskim cmentarzu. Chętnie przyniosły znicze, które zapalały nie tylko na grobach swoich bliskich, ale również na zapomnianych mogiłach.
Akcję przeprowadzono w dniach 28 i 29 października. Uczestniczyło w niej 69 uczniów oraz wszyscy wychowawcy.

Święto Wszystkich Świętych

Ślubowanie I klasy

29.10.2010

Obraz_173
       Dnia 06.10.2010r w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I. Uczniowie zaprezentowali przygotowany wcześniej program artystyczny. Scenariusz imprezy oraz dekoracje przygotowała wychowawczyni i opiekun Samorządu Uczniowskiego - Pani Dorota Grzela. Nowatorskim akcentem w przebiegu ślubowania było przyrzeczenie składane przez rodziców.
    Uczniowie klasy I z okazji ich święta otrzymali upominki od Pana Wójta Gminy Ostróda Gustawa Marka Brzezina oraz Dyrektora ZPS w Tyrowie Pani Jadwigi Drobisz.

Ślubowanie I klasy