"ŚWIĘTO POEZJI DZIECIĘCEJ" 2011

28.04.2011

28 kwietnia 2011 o godz.10.00 w GOK Samborowo odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Święto poezji dziecięcej”.

W konkursie uczestniczyli uczniowie Szkół Podst. z terenu Gminy Ostróda m.in. Samborowa, Brzydowa, Lipowa, Szyldaka, Idzbarka, Pietrzwałdu, Tyrowa, Zwierzewa, Starych Jabłonek oraz z Gimnazjum z Samborowa, Lipowa,  Durąga i Gimnazjum Ks. Jana Twardowskiego w Ostródzie.

"ŚWIĘTO POEZJI DZIECIĘCEJ" 2011

Konkurs Piosenki Turystycznej w Iławie "Traperiada"2011

20.04.2011

Zespoły wokalne z Gminnego Ośrodka Kultury w Samborowie uczestniczyły w IX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Turystycznej w Iławie. Tegoroczny festiwal odbył się 20 kwietnia 2011 w kinoteatrze. Organizatorem konkursu była Samorządowa Szkoła Podstawowa nr. 4 w Iławie. W konkursie uczestniczyło wiele zespołów z województwa warmińsko-mazurskiego min. Laseczna, Bartoszyc , Kętrzyna, Franciszkowa , Iławy.

Konkurs Piosenki Turystycznej w Iławie "Traperiada"2011

FATAMORGANA WYRÓŻNIENIE NA PRZEGLĄDZIE TEATRALNYM ARLEKIN 2011

18.04.2011

18 kwietnia 2011r. zespół teatralny FATAMORGANA z Gminnego Ośrodka Kultury w Samborowie zdobył wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Grup Teatralnych „ Arlekin 2011”w Olsztynku.

Głównym celem przeglądu była prezentacja dorobku teatrzyków działających przy szkołach i domach kultury, doskonalenie warsztatu zespołów oraz instruktorów, a także wzbudzenie zainteresowania teatrem wśród dzieci.
FATAMORGANA WYRÓŻNIENIE NA PRZEGLĄDZIE TEATRALNYM ARLEKIN 2011

Gminny Konkurs Rękodzieła

17.03.2011

Gminny Ośrodek Kultury w Samborowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie rękodzieła "Obrzędowość Świąt Wielkanocnych"

Gminny Konkurs Rękodzieła

Dzień Kobiet 2011'

06.03.2011

W doskonałym humorze i w ilości około 100 osób opuszczały nasze Panie w niedzielę 6 marca br.  Gminny Ośrodek Kultury w Samborowie, gdzie odbył się tegoroczny Gminny Dzień Kobiet pod hasłem" Babski Wieczór".

Dzień Kobiet 2011'

Przegląd Kolęd i Pasterałek - Morąg 2011

20.01.2011

20 stycznia 2011 laureaci Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek reprezentowali Gminę Ostróda w Rejonowym XI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu” , który odbył się w Morąskim Domu Kultury.

Przegląd Kolęd i Pasterałek - Morąg 2011

Przegląd Widowisk Kolędniczych Herody 2011'

20.01.2011

20.01.2011r. w GOK Samborowo odbył się VIII Gminny Przegląd Widowisk Kolędniczych „HERODY 2011”. W przeglądzie wzięły udział grupy teatralne z placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda m.in. Przedszkole ze Starych Jabłonek, z Idzbarka, Szkoły Podst. z Lipowa, Samborowa i Grupa Teatralna z Reszek oraz Gimnazjum z Durąga i Ostródy.

Przegląd Widowisk Kolędniczych Herody 2011'

Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

12.01.2011

12 stycznia 2011 Gminny Ośrodek Kultury w Samborowie gościł przedstawicieli 4 szkół podstawowych w terenu Gminy Ostróda , którzy uczestniczyli w  „Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek 2011”.

Ze sceny Gok-u mieliśmy okazję wysłuchać przepięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lipowie, Brzydowie, Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Tyrowie oraz Przedszkola w Samborowie.

Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

Gminny Konkurs Rękodzieła 2010'

10.01.2011

28 grudnia 2010r. został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Rękodzieła „Boże Narodzenie w Tradycji Polskiej”.
W konkursie wzięły udział prace dzieci i młodzieży z placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda.    Z przywiezionych prac typu: szopki, stroiki, karty, ozdoby choinkowe zorganizowano wspaniałą  wystawę. Prace zachwycały swoją formą , różnorodnością oraz estetyką wykonania wszystkich zwiedzających

Gminny Konkurs Rękodzieła 2010'

Iskierka II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej

22.10.2010

22 października 2010 r. zespół Iskierka z Brzydowa działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Samborowie zdobył II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Lesznie.

Iskierka II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej