Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie

Alternatywa - wyróżnienie na "Ogólnopolskim Płośnickim Lecie Teatralnym"

03.07.2010

W dniach 30czerwca- 3 lipca 2010r . zespoły teatralne ALTERNATYWA oraz FANTAZJA z Gminnego Ośrodka Kultury w Samborowie uczestniczyły w XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich „Płośnickie Lato Teatralne 2010”.

Alternatywa - wyróżnienie na "Ogólnopolskim Płośnickim Lecie Teatralnym"
Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie

Rozstrzygnięcie Konkursu "Gmina w moich oczach"

31.05.2010

31 maja 2010r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny i fotograficzny pt. „Gmina w moich oczach”. W konkursie wzięły udział placówki oświatowe z terenu Gminy Ostróda : Przedszkole w Starych Jabłonkach , Szkoła Podstawowa  w Pietrzwałdzie, Szkoła Podstawowa w Szyldaku , Zespół Szkół w Samborowie , Szkoła Podstawowa w Brzydowie, Szkoła Podstawowa w Zwierzewie, Gimnazjum w Ostródzie  oraz Gimnazjum w Lipowie.

Rozstrzygnięcie Konkursu "Gmina w moich oczach"

IV Festiwal Młodych Talentów w Miłomłynie

23.05.2010

23 maja 2010r. młodzi artyści z Gminnego Ośrodka Kultury w Samborowie wzięli udział w IV Festiwalu Młodych Talentów i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Miłomłynie.
Na scenie zaprezentowali się piosenkarze i amatorskie zespoły muzyczne z Warmii i Mazur. Festiwal podzielono na cztery kategorie wiekowe: solista młodszy, solista starszy, zespół wokalny i zespół wokalno-instrumentalny.

IV Festiwal Młodych Talentów w Miłomłynie
Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie

ELIMINACJE REJONOWE"Spotkania z Poezją"

19.05.2010

19 maja 2010r. na Ostródzkim Zamku odbyły się rejonowe eliminacje konkursu recytatorskiego „Spotkania z Poezją”. W eliminacjach rejonowych wzięli udział najlepsi recytatorzy z Ostródy, Gierzwałdu, Miłomłyna , Morąga, Małdyt oraz Łukty.

ELIMINACJE REJONOWE"Spotkania z Poezją"

Konkurs Wiedzy o Gminie Ostróda

18.05.2010

17 maja 2010r w Gminnym Ośrodku Kultury w Samborowie odbył się Konkurs Wiedzy o Gminie Ostróda, Kanale Ostródzko- Elbląskim i miejscowościach dorzecza rzeki Drwęcy. W konkursie uczestniczyli uczniowie z placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda m.in. z S.P. Pietrzwałd, Idzbark, Szyldak, Brzydowo oraz z Gimnazjum z Samborowa, Ostródy, Lipowa, Durąga. Łącznie w konkursie uczestniczyły 23 osoby.

Konkurs Wiedzy o Gminie Ostróda

Wyróżnienia dla młodych artystów

27.04.2010

27 kwietnia 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość podsumowania  osiągnięć w dziedzinie kultury. Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin podziękował dzieciom i młodzieży za szczególne osiągnięcia zdobyte w pierwszym kwartale 2010r i godne reprezentowanie Gminy Ostróda.

Wyróżnienia dla młodych artystów

Konkurs Poezji Dziecięcej w GOK Samborowo

22.04.2010

22 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Samborowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Święto poezji dziecięcej”. W konkursie uczestniczyli uczniowie Szkół Podst. z terenu Gminy Ostróda m.in. Samborowa, Brzydowa, Lipowa, Szyldaka, Idzbarka, Pietrzwałdu, Tyrowa, Zwierzewa oraz z Gimnazjum z Samborowa, Durąga i Gimnazjum Ks. Jana Twardowskiego w Ostródzie.

Konkurs Poezji Dziecięcej w GOK Samborowo

Zespół FATAMORGANA laureatem Przeglądu Teatralnego ARLEKIN

20.04.2010

20 kwietnia 2010r. zespół teatralny FATAMORGANA z Gminnego Ośrodka Kultury w Samborowie zdobył I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Grup Teatralnych „ Arlekin 2010”.

Zespół FATAMORGANA laureatem Przeglądu Teatralnego ARLEKIN
Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie

Konkurs Rękodzieła "Obrzędowość Świąt Wielkanocnych"

08.04.2010

W Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Gminny Konkurs Rękodzieła Obrzędowość Świąt Wielkanocnych. W konkursie wzięły udział prace dzieci i młodzieży z placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda.

Konkurs Rękodzieła "Obrzędowość Świąt Wielkanocnych"

TALENT 2010 - Grand Prix dla Iskierki

20.03.2010

20 marca 2010r. w Pasłęckim Ośrodku Kultury odbył się po raz 7 Wojewódzki Konkurs Wokalny „Talent”, którego tematem przewodnim było hasło " To co w życiu ważne". Uczestnicy musieli przygotować i zaprezentować dwa utwory: obowiązkowy i dowolny, w tym jeden w języku polskim.   W pięciu kategoriach swych sił i umięjetności próbowało ponad 130 uczestników . W komisji zasiedli: Elżbieta Pisarkiewicz, Bartosz Krzywda, Grzegorz Jundziłł. Gminę Ostróda reprezentowały dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Samborowie oraz dzieci z Brzydowa .

TALENT 2010 - Grand Prix dla Iskierki