Konkurs "Policjant Przyszłości"

29.07.2015

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastyczno - literackim pt. "Policjant Przyszłości" organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Ostródzie. Więcej informacji na stronie www.gckbsamborowo.pl

Konkurs "Policjant Przyszłości"

Sukcesy w BUT-ach

23.06.2015

Brodnicka Uczta Teatralna to festiwal o zasięgu ogólnopolskim. Organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Sztuki „Bractwo” i Brodnicki Dom Kultury. W tym roku BUT odbył się w dniach 19-21 czerwca w Brodnickim Domu Kultury. W festiwalu uczestniczyło 13 teatrów z całej Polski m.in teatry z Torunia, Brodnicy, Sopotu, Garwolina, Kędzierzyna-Koźla, Głogówka, Kutna, Pszczyny, Lubawy. Reprezentantem Gminy Ostróda była grupa teatralna FATAMORGANA z Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie. Więcej informacji na stronie www.gckbsamborowo.pl

Sukcesy w BUT-ach

Letni Festyn w Samborowie

17.06.2015

Letni Festyn w Samborowie

Koncert pieśni Bułata Okudżawy

11.06.2015

Koncert pieśni Bułata Okudżawy
Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie

Teatr "Igraszka" laureatem I nagrody w Wojewódzkim Konkursie Zespołów Teatralnych o Laur "Złotej Rybki" w Biskupcu.

08.06.2015

3 czerwca 2015 w Biskupcu odbyła się 25 edycja Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych „O laur Złotej Rybki”. Festiwal z udziałem dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych z naszego regionu cieszy się od lat ogromnym zainteresowaniem grupy docelowej. Co roku bierze w nim udział około 400 osób. W jury zasiadają osoby związane z profesjonalną sceną aktorską. Celem Konkursu jest : promocja sztuki teatralnej wśród dzieci, prezentacja dorobku artystycznego teatrzyków dziecięcych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, rozwijanie twórczej wyobraźni dziecka, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń dla instruktorów teatralnych, pedagogów i animatorów kultury.

Gminę Ostróda w konkursie reprezentowała grupa teatralna „Igraszka” z Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie, która wystawiła sztukę „Za ósmą górą”. Więcej informacji na stronie www.gckbsamborowo.pl

Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie

Wyniki Konkursu Wiedzy o Gminie Ostróda i miejscowościach dorzecza rzeki Drwęcy.

21.05.2015

W dniu 20 maja br. w Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Samborowie odbył się Konkurs Wiedzy o Gminie Ostróda i miejscowościach dorzecza rzeki Drwęcy. W konkursie uczestniczyli uczniowie z placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda m.in. z Z.S. Pietrzwałd, S.P. Zwierzewo, S.P. Szyldak, Z.P.S. Tyrowo Z.S Samborowo, Z.S. Lipowo, N.Z.S.P Idzbark, Gimnazjum Durąg. Więcej informacji oraz wyniki na stronie www.gckbsamborowo.pl

Darmowe lektury szkolne w postaci ebook

20.05.2015

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.bookto.pl , gdzie dostępny jest katalog ponad 300 darmowych lektur szkolnych z linkami do ściągnięcia oraz krótka instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków.

Darmowe lektury szkolne w postaci ebook

Gminny Konkurs Recytatorski „Święto poezji” rozstrzygnięty

07.05.2015

Dnia 06 maja br. w GCK-B Samborowo odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Święto poezji”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda m.in. Samborowa, Lipowa, Szyldaka, Idzbarka, Pietrzwałdu, Tyrowa, Zwierzewa, Ostródy. Więcej informacji na stronie www.gckbsamborowo.pl

Gminny Konkurs Recytatorski „Święto poezji” rozstrzygnięty
Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie

Teatr Fatamorgana laureatem ogólnopolskiego przeglądu teatralnego „Zwierciadła”

21.04.2015

Grupa teatralna Fatamorgana z Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie będąca laureatem olsztyńskich zwierciadeł reprezentowała Warmię i Mazury w Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych "Zwierciadła", które odbyły się w dniach 16-19 kwietnia br w Lublinie.

Więcej informacji na stronie www.gckbsamborowo.pl

Teatr Fatamorgana laureatem ogólnopolskiego przeglądu teatralnego „Zwierciadła”
Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie

Zespół wokalny „ISKIERKA” z Brzydowa laureatem XIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Turystycznej w Iławie.

16.04.2015

Zespół wokalny „ISKIERKA” z Brzydowa działający w Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Samborowie uczestniczył w XIV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Turystycznej w Iławie. Tegoroczny festiwal odbył się 10 kwietnia 2015 w Kinoteatrze "Pasja". Organizatorem konkursu była Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 4 w Iławie oraz Iławskie Centrum Kultury.

Więcej informacji na stronie www.gckbsamborowo.pl