APEL KU CZCI POMORDOWANYCH W ZAWADACH MAŁYCH

25.10.2013

Tradycyjnie jak co roku w dniu 24 października br. na cmentarzu pomordowanych więźniów obozu w Działdowie - w Zawadach Małych odbył się Apel ku czci pomordowanych zorganizowany przez Urząd Gminy Ostróda oraz Szkołę Podstawową im. Synów Pułku w Starych Jabłonkach.

APEL KU CZCI POMORDOWANYCH W ZAWADACH MAŁYCH

XLIII SESJA RADY GMINY OSTRÓDA

07.10.2013

7 października 2013r. w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyła się XLIII Sesja Rady Gminy Ostróda.

XLIII SESJA RADY GMINY OSTRÓDA

VI MAZURSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA JUZ ZA NAMI

07.10.2013

6 października 2013 roku rozpoczęły się uroczyste obchody VI Mazurskiego Dnia Ziemniaka. Uroczystego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Prezes Pomorsko-Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzękęcinie Franciszek Klim, Rajmund Bruski wieloletni Dyrektor Oddziału Szyldak, Dyrektor Generalny Acus Consulting Lucyna Sołtanowicz. Przez cały niedzielny dzień na terenie Dworu w Kraplewie królował ziemniak oraz wszystko to, co można z niego zrobić.

VI MAZURSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA JUZ ZA NAMI

VI MAZURSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA

VI MAZURSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA

KONKURS FOTOGRAFICZNY "GMINA OSTRÓDA W OBIEKTYWIE" ROZSTRZYGNIĘTY

30.09.2013

Dobiegł końca konkurs fotograficzny "Gmina Ostróda w obiektywie". Uroczyste rozstrzygniecie i wręczenie nagród nastapiło 27 września 2013r. Nagrody oraz podziękowania wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

KONKURS FOTOGRAFICZNY "GMINA OSTRÓDA W OBIEKTYWIE" ROZSTRZYGNIĘTY

STYPENDIA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY OSTRÓDA WRĘCZONE

30.09.2013

24 wrzesnia 2013r. w Ratuszu Miejskim w Morągu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów "Równe Szanse" stypendystom z terenu Gminy Ostróda. Stypendia dla uczniów i studentów wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

STYPENDIA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY OSTRÓDA WRĘCZONE

DOŻYNKI PARAFIALNE W TURZNICY

30.09.2013

22 września 2013r. odbyły się Dożynki Parafialne w Turznicy. Gospodarzami tegorocznych dożynek parafialnych była Sołtys Sołectwa Turznica Grażyna Ostas z Radą Sołecką, Ochotnicza Straż Pożarna w Turznicy i radny Janusz Sadowski.

DOŻYNKI PARAFIALNE W TURZNICY

GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW W LUBAJNACH

16.09.2013

14 września 2013r. w miejscowości Lubajny Gmina Ostróda świętowała zakończenie żniw. Dla każdej rodziny, mieszkającej na wsi wiosna i lato są okresem wytężonej pracy. Wszyscy z szacunkiem i uznaniem pamiętamy o naszych żywicielach - polskich rolnikach, którym zawdzięczamy to, że na naszych polskich stołach jest pachnący chleb. Dziś dożynki są świętem dobrze wypełnionego obowiązku. Przybrały one inny charakter, ale nadal traktuje się je bardzo poważnie i gorliwie się do nich przykłada, darząc szacunkiem każdy zebrany kłos i ziarno.

GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW W LUBAJNACH