Dofinansowanie z WFOŚiGW dla gminy Ostróda

26.05.2021

Gmina Ostróda otrzymała dofinansowanie w wysokości 25 000,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej w Olsztynie na wymianę starego kotła węglowego zasilającego instalację centralnego ogrzewania w budynku świetlicy wiejskiej w Grabinku. W ramach dofinansowania zakupiony został kocioł z podajnikiem na paliwo stałe – pelet z firmy Kostrzewa Twin Bio Luxury 32 kw. Kocioł charakteryzuje się niską emisją zanieczyszczeń do atmosfery - posiada wbudowaną komorę ceramiczną w urządzeniu i w palniku ograniczającą emisję szkodliwych spalin do atmosfery ( CO, NOx, OGC ) oraz pyłów. Kocioł posiada certyfikat klasy 5. Przy montażu pieca dokonano przeróbki istniejącej instalacji centralnego ogrzewania, z montażem oprzyrządowania i dwóch grzejników w celu poprawy modulacji mocy i pracy kotła. Dodatkowo wykonano montaż wkładu kominowego poprawiającego bezpieczeństwo eksploatacji kotła.

Dofinansowanie z WFOŚiGW dla gminy Ostróda

KGW LUBA w Lubajnach zajęło pierwsze miejsce w województwie warmińsko-mazurskim

24.05.2021

Koło Gospodyń Wiejskich LUBA w Lubajnach zajęło pierwsze miejsce w województwie warmińsko-mazurskim w Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Do finału konkursu zostało zakwalifikowanych 16 Kół reprezentujących każde z 16 województw.

KGW LUBA w Lubajnach zajęło pierwsze miejsce w województwie warmińsko-mazurskim

Dylewski Lustrator na Wzgórzach Dylewskich

23.05.2021

Ponad 40 biegaczy wystartowało w tegorocznej edycji Letniego Biegu Sasinów „Dylewski Lustrator” na Wzgórzach Dylewskich. Bieg  odbył się się na dwóch dystansach: 14km oraz „kwalifikator” 23km.. Trasa była trudna i wymagająca. Kolejna edycja już za rok, na którą już teraz serdecznie zapraszamy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a podziękowania kierujemy dla Stowarzyszenia Miłośników Wzgórz Dylewskich i Pana Jacka Tracza za wspaniałą organizacje zawodów.

Dylewski Lustrator na Wzgórzach Dylewskich
Gmina

Wicemarszałek Sejmu wraz z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z wizytą na budowie hali sportowej w Idzbarku

21.05.2021

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki wraz z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jackiem Osuchem oraz Posłem na Sejm Zbigniewem Babalskim wizytowali dziś budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku. Inwestycja została dofinansowana ze środków rządowych przy wsparciu i zaangażowaniu Sekretarza Stanu  Jacka Osucha oraz Posła na Sejm Zbigniewa Babalskiego. Projekt zakłada budowę budynku sportowego, jednokondygnacyjnego o wymiarach 30x40m. Nowo wybudowany obiekt nawiązywał będzie do  krajobrazu miejscowości Idzbark, a jego kształt i elewacje do istniejącego budynku szkoły wpisanego do Gminnej Ewidencji Zabytków. Wartość zadania opiewa na kwotę 6 581 803,43zł.  Bez wsparcia funduszy ministerialnych nie mielibyśmy szans spełnić marzeń o nowej hali sportowej w Idzbarku, ale się udało, za co jesteśmy bardzo wdzięczni – podkreśla Bogusław Fijas Wójt Gminy Ostróda.

Gmina

Konsultacje z doradcami energetycznymi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie na temat programu „Czyste Powietrze” w naszym urzędzie

18.05.2021

Zapraszamy mieszkańców gminy Ostróda na bezpłatne konsultacje z pracownikami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie odnośnie programu „Czyste Powietrze”.
Konsultacje odbędą się we wtorek 25 maja 2021 r. w godzinach między 9.00 a 14.00 w Sali sesyjnej Urzędu Gminy w Ostródzie (p. 401).
Spotkania będą miały charakter indywidualny, czas trwania to 20-25 minut na osobę.
Zapisy na konsultacje trwają do poniedziałku 24 maja 2021 r.,
pod numerem telefonu: 89 676 07 08, bądź osobiście w pokoju nr 110,
lub pod adresem e-mail: kaminska@gminaostroda.pl (proszę podawać numer kontaktowy w treści wiadomości).
Osoba odpowiedzialna: Magdalena Kamińska
Limit uczestników mogących wziąć udział w konsultacjach to 10 osób.

Premiera teledysku nagranego w Gminie Ostróda

14.05.2021

Dzisiaj rano w Dzień Dobry TVN miała miejsce premiera nowej piosenki Antka Smykiewicza „Nie pieprz, nie sól”. Teledysk został nagrany na terenie gminy Ostróda: w Glaznotach, w Samborowie oraz w Starych Jabłonkach w Hotelu Anders. Dziękujemy za miłą i owocną współpracę.

Premiera teledysku nagranego w Gminie Ostróda

Letni Bieg Sasinów - ZAPRASZAMY

14.05.2021

Zapraszamy na Letni Bieg Sasinów „Dylewski Kwalifikator”, który odbędzie się 23 maja 2021 r. o godz. 900 na Wzgórzach Dylewskich (start: Stara Szkoła Wysoka Wieś 27, 14-100 Ostróda). Wydarzenie przeprowadzone zostanie z zachowaniem reżimu sanitarno-epidemiologicznego. Bieg  odbędzie się się na dwóch dystansach: 14km oraz „kwalifikator” 23km.. Trasa będzie wymagająca  i przebiegać będzie przez malownicze Wzgórza Dylewskie.

Letni Bieg Sasinów - ZAPRASZAMY

Program stypendiów pomostowych 2021/2022

04.05.2021

Program stypendiów pomostowych 2021/2022