Gmina

UWAGA!!! Zmiana miejsca startu Rajdu Rowerowego Wzgórza Dylewskie!!!

01.07.2021

W tym roku Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie odbędzie się 3 lipca br. na trasie  Kajkowo (ul. Kajki) – Lichtajny – Kraplewo – Dziadyk – Ryn – Bednarki – Kaczeniec – Miejska Wola – Wysoka Wieś. W tym roku startujemy o godz. 11:00 z parkingu SAJMINO FAMILY HOUSE ul. Michała Kajki 6 w Kajkowie.

UWAGA!!! Zmiana miejsca startu Rajdu Rowerowego Wzgórza Dylewskie!!!
Gmina

Nabór uzupełniający kandydatów na rachmistrzów spisowych.

AKTUALIZACJA TERMINU SKŁADANIA OFERT
TERMIN SKŁADANIA OFERT: OD 28 CZERWCA DO 9 LIPCA 2021 R.

Nabór uzupełniający kandydatów na rachmistrzów spisowych.

Złóż deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Złóż deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków
Gmina

WAŻNE ZMIANY W PROGRAMIE „CZYSTE POWIETRZE” – WYCOFANIE DOTACJI NA KOTŁY WĘGLOWE I PODWYŻSZENIE PROGÓW DOCHODOWYCH

21.06.2021
Zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” będzie możliwy tylko do 31 grudnia 2021 r., co oznacza, że od 1 stycznia 2022 r. nie będzie dotacji na to źródło ciepła. Ponadto od 1 lipca 2021 r. planowane jest zwiększenie obecnych progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania, czyli do uzyskania do 37 tys. zł bezzwrotnej dotacji.

Radni udzielili jednogłośnie absolutorium Wójtowi Gminy Ostróda

21.06.2021

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyła się XXXV Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023, podczas której rozpatrzony został Raport o stanie Gminy Ostróda za 2020 r., a także Rada Gminy Ostróda udzieliła jednogłośnie absolutorium Wójtowi Gminy Ostróda Bogusławowi Fijasowi w związku z zatwierdzeniem sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2020 r.

Radni udzielili jednogłośnie absolutorium Wójtowi Gminy Ostróda
Gmina

Transmisja XXXV Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 21.06.2021 r. godz. 10:00

21.06.2021

Adres aktualnego kanału transmisji:

Gmina

Promesa dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla Gminy Ostróda

18.06.2021

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas z rąk  Wiceministra Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażeja Pobożego oraz Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego odebrał promesę na łączną kwotę 400 000zł. dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na zadanie pn. "Przebudowa nawierzchni drogi S7-Wyżnice". Dofinansowanie skierowane było głównie do gmin, w których kiedyś działały PGR-y. Zadanie będzie obejmowało swoim zakresem wykonanie ok. 1150 mb nawierzchni jezdni z masy bitumicznej o szerokości 4-4,5m wraz z poboczami. Szacunkowy łączny koszt inwestycji wynosi 950 000,00 zł..

Zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich do przyłączenia się do SIECI KGW

17.06.2021

Głównym celem projektu jest utworzenie wojewódzkiej sieci Kół Gospodyń Wiejskich jako forum współpracy i silnej marki KGW w regionie. Dla KGW, które przyłączą się do sieci zaplanowano cykl edukacyjny w ramach Akademii KGW, otwarte szkolenia, spotkania, doradztwo, kompleksowe wsparcie merytoryczne, pomoc w pozyskiwaniu i rozliczaniu środków dotacyjnych, animacje, udział w tworzeniu marki KGW województwa warmińsko-mazurskiego. Szczegóły dotyczące projektu oraz regulamin i formularz rekrutacyjny znajdują się na stronie internetowej www.mocnasiec.terazmy.orgw zakładce „O projekcie → Dokumenty do pobrania”. Na stronie znajdziecie zarówno informacje dotyczące poszczególnych działań projektowych, jak również aktualne informacje związane z działalnością Kół w całej Polsce.

Zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich do przyłączenia się do SIECI KGW
Gmina

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH CTIF O PUCHAR WÓJTA GMINY OSTRÓDA

Wójt Gminy Ostróda
Ochotnicza Straż Pożarna w Turznicy
serdecznie zapraszają
na gminne zawody sportowo-pożarnicze MDP OSP,
które odbędą się w dniu

19 czerwca 2021 roku
na boisku sportowym w Turznicy.
Start godzina 9.00