Gmina

Rekrutacja Kół Gospodyń Wiejskich z województwa warmińsko-mazurskiego do sieci KGW

27.07.2021

Projekt pn. "MOCna SIEĆ" jest realizowany z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.”

Gmina

Relacja z II Mazurskiego Pieczenia Chleba w Lubajnach w dniu 25.07.2021r.

27.07.2021
W trakcie imprezy odbył się m.in. pokaz Pierwszego pułku Ułanów Krechowieckich im. płk. Bolesława Mościckiego oraz finał I etapu Konkursu Kulinarnego Bitwa Regionów 2021. Miejsce I w konkursie kulinarnym za Dzyndzałki z wędzoną sielawą i kaszą w Świętojańskim wianku z sezonowych jadalnych ziół w dwóch sosach zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Durągu. Miejsce II za potrawę o nazwie Babie uszy wygrało Koło Gospodyń Wiejskich Sedranki. Miejsce III za potrawę Gulasz z sarny marynowany w czerwonym winie z nutą rozmarynu i gorzkiej czekolady zdobyli „Przyjaciele zimnej wody”. Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym Gratulujemy Relacja z wręczenia nagród oraz pokaz pułku Ułanów dostępna jest na naszej osi czasu facebook w postaci trzech odrębnych filmów, które zostały opublikowane w ramach transmisji online - https://www.facebook.com/gminaostroda/
Relacja z II Mazurskiego Pieczenia Chleba w Lubajnach w dniu 25.07.2021r.
Gmina

Spotkanie informacyjne na temat Programu „Czyste Powietrze” w Gminnym Punkcie konsultacyjno-informacyjnym

23.07.2021
W dniu dzisiejszym w godzinach między 9.00 a 13.00 przed budynkiem Urzędu Gminy Ostróda, przy ul. Jana III Sobieskiego 1 w Ostródzie odbyło się spotkanie informacyjne na temat Programu „Czyste Powietrze”. Jest to kompleksowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródła ciepała i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

III Gminny Zlot Wolontariuszy Gminy Ostróda

19.07.2021

Ze względu na trwające obostrzenia spowodowane epidemią, organizatorzy III Gminnego Zlotu Wolontariuszy Gminy Ostróda nie zdecydowali się w tym roku na wspólne świętowanie. Poszczególne koła wolontariackie  zorganizowały imprezy na terenie szkół w: Brzydowie, Tyrowie, Lipowie, Pietrzwałdzie, Idzbarku, Durągu, Szyldaku, Zwierzewie i Samborowie   w dniu 16 czerwca 2021 r. Zapraszamy do obejrzenia wydarzeń z tego dnia.

III Gminny Zlot Wolontariuszy Gminy Ostróda

OSP Samborowo z nowym średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym i remizą

19.07.2021

Ochotnicza Straż Pożarna w Samborowie w 2020 roku otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy oraz zakończyła rozbudowę remizy OSP. Z powody pandemii nie było możliwości zorganizowania oficjalnych uroczystości przekazania samochodu i otwarcia remizy. W ubiegłą sobotę odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz otwarcia remizy. Przekazany samochód podwyższa możliwości działań ratowniczych jednostki OSP Samborowo a rozbudowana remiza umożliwia prawidłowe przechowywanie sprzętu ratowniczego. Zakup samochodu udało się zrealizować dzięki wspólnemu sfinansowaniu zadania przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - 330 000,00 zł., Wojewódzki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie - 130 000,00 zł ,Gmina Ostróda - 320 000,00 zł. Środki własne OSP Samborowo 9 000,00 zł  Całkowita wartość zadania wyniosła 789 000,00 zł. Koszt rozbudowy remizy wyniósł prawie 170 000,00 zł który w większości poniosła Gmina Ostróda. Zadanie wsparł Urząd Marszałkowski w Olsztynie kwotą 40 000,00 zł i Wojewódzki Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie 15 000,00 zł.

OSP Samborowo z nowym średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym i remizą
Gmina

Pamięci Polakom zamordowanym przez ukraińskich nacjonalistów na Kresach wschodnich 1939 - 1947

19.07.2021

W ramach uroczystości w Brzydowie w dniu 10 lipca 2021 r. związanych z odsłonięciem tablicy pamiątkowej w hołdzie pamięci Polakom zamordowanym przez ukraińskich nacjonalistów (OUN i UPA) na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej w latach 1939 – 1947 Gmina Ostróda przygotowała film:

Gmina

Otwarcie gminnego punktu konsultacyjno-informacyjnego Programu „Czyste Powietrze”

15.07.2021

W związku z powstaniem w naszym urzędzie punktu konsultacyjno-informacyjnego Programu „Czyste Powietrze”, serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Ostróda na spotkanie informacyjne na temat Programu, które odbędzie się w piątek 23 lipca  2021 r. w godzinach między 9.00 a 13.00przed budynkiem Urzędu Gminy Ostróda,przy ul. Jana III Sobieskiego 1 w Ostródzie. Podczas spotkania będzie można uzyskać informacje na temat warunków Programu, a także umówić się na wypełnianie wniosku o dofinansowanie. Punkt konsultacyjno-informacyjny czynny jest we wtorki, środy i czwartki w godz. 8.00-15.00 w pokoju nr 110. Konsultacje indywidualne odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym pod numerem: 89 676 07 09.
Gmina

Gmina Ostróda i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie zapraszają na II Mazurskie Pieczenie Chleba w rocznicę Bitwy pod Krechowcami.

15.07.2021

Tu możesz się spisać. #liczysiękażdy

09.07.2021
W Urzędzie Gminy Ostróda można dokonać samospisu internetowego. Zapewniamy pomoc przy spisie.

Tu możesz się spisać. #liczysiękażdy

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

06.07.2021

Zapraszamy do gminy Ostróda na  uroczystości związane z odsłonięciem tablicy pamiątkowej w hołdzie pamięci Polakom zamordowanym przez ukraińskich nacjonalistów (OUN i UPA) na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej w latach 1939 – 1947.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej