Gmina

Zapraszamy na Dożynki Gminne 2021!

19.08.2021

W pierwszą sobotę września odbędzie się święto plonów w Gminie Ostróda. Tegorocznym gospodarzem corocznej imprezy będzie miejscowość Brzydowo. Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Gminne Święto Plonów rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Brzydowie, po której odbędzie się tradycyjny obrzęd dożynkowy. Podczas imprezy plenerowej będą miały miejsce liczne koncerty i występy.

Zapraszamy na Dożynki Gminne 2021!

Festyn #SZCZEPIMYSIE z KGW Durąg

10.08.2021
Koło Gospodyń Wiejskich w Durągu zaprasza mieszkańców na szczepienia przeciw COVID19. Punkt szczepień zlokalizowany będzie w świetlicy wiejskiej. Proszę pamiętać o dokumencie tożsamości. Do wyboru będą dwie szczepionki: Johnson & Johnson jednodawkowa oraz Pfizer, która wymaga podania drugiej dawki przypominającej w odstępie co najmniej miesięcznym. Szczepienie dotyczy młodzieży od 16 roku życia i dorosłych.
DLA ZASZCZEPIONYCH UPOMINKI!!!
W PROGRAMIE FESTYNU WIELE ATRAKCJI!!!

Festyn #SZCZEPIMYSIE z KGW Durąg
Gmina

Zagłosuj na KGW Durąg w Bitwie Regionów!

10.08.2021
Koło Gospodyń Wiejskich w Durągu bierze udział w plebiscycie na najlepszą prezentację filmową potrawy regionalnej przygotowanej przez Koła Gospodyń Wiejskich w ramach konkursu kulinarnego – Bitwa Regionów. Zapraszamy do oddawania głosów na Gospodynie z Durąga i ich potrawę!

Zagłosuj na KGW Durąg w Bitwie Regionów!

Przebudowa drogi Kajkowo-Lipowiec

06.08.2021
Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas dokonał odbioru zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 153146N Kajkowo - Lipowiec". Zadanie objęło swoim zakresem wykonanie nakładki z masy bitumicznej wraz ze zjazdami i poboczami. Koszt zadania wyniósł 155 000,00 zł brutto, w tym 21 000,00 zł pochodziło z funduszu sołeckiego sołectwa Górka. Wykonawcą robót była firma Usługi Drogowo-Budowlane AS-DROG Sp. z o.o. z Olsztyna.
Przebudowa drogi Kajkowo-Lipowiec
Gmina

Wnioski o pomoc na refundację wydatków na bioasekurację - ogłoszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

06.08.2021
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, działając na podstawie § 13e ust. 10  rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. poz. 187, z późn.zm.) informuje, że od dnia 6.08.2021 r. do dnia 27.08.2021 r. producenci rolni, którzy prowadzą gospodarstwo rolne, w którym  utrzymywane są świnie  – mogą składać wnioski o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie na refundację 50% wydatków poniesionych w danym roku kalendarzowym na zakup mat dezynfekcyjnych, sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz  produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych, odzieży ochronnej i obuwia ochronnego oraz wydatków poniesionych na zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie przed dostępem zwierząt domowych.
Gmina

UWAGA NOWY HARMONOGRAM SZCZEPIEŃ !!! Doszedł nowy punkt szczepień w Szyldaku. Wójt Gminy Ostróda zaprasza mieszkańców na szczepienia przeciw COVID19.

04.08.2021

UWAGA NOWY HARMONOGRAM SZCZEPIEŃ !!!

Wójt Gminy Ostróda zaprasza mieszkańców na szczepienia przeciw COVID19. Harmonogram szczepień jest widoczny na dołączonym plakacie. Wybór punktu, w której świetlicy wiejskiej w danej miejscowości chcielibyśmy się zaszczepić jest dowolny. Proszę pamiętać o dokumencie tożsamości. Do wyboru będą dwie szczepionki: Johnson & Johnson jednodawkowa oraz Pfizer, która wymaga podania drugiej dawki przypominającej w odstępie co najmniej miesięcznym. Szczepienie dotyczy młodzieży od 16 roku życia i dorosłych.

Gmina

Realcja filmowa z I Etapu Konkursu BITWA REGIONÓW 2021 w województwie Warmińsko-Mazurskim, który odbył się w Lubajnach w dniu 25.07.2021 r.

02.08.2021

Ogólnopolski finał odbędzie się 4 września podczas Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie gdzie spotka się 16 drużyn reprezentujących 16 województw. Wszyscy trzymamy kciuki za nasze reprezentantki!
Gmina

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

01.08.2021

W dniu 1 sierpnia 2021 r. w Samborowie, delegacja której przewodził Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas w asyscie radnego Łukasza Wolfa, Prezesa OSP Saborowo Leszka Kwiatkowskiego, Naczelnika OSP Samborowo Zbigniewa Kwiatkowskiego, sołtysów Jacka Grabowskiego oraz Artura Wiśniewskiego, oddała hołd Powstańcom Warszawskim. Wartę honorową przy pomniku pełnili Leszek Mieszczyński, Jarosław Mieszczyński, Sławomir Niesyt i Tomasz Brzostek.

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
Gmina

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Brzydowie w hołdzie pamięci Polakom zamordowanym na Wołyniu w obiektywie Telewizji Kopernik

30.07.2021

W ramach uroczystości w Brzydowie w dniu 10 lipca 2021 r. związanych z odsłonięciem tablicy pamiątkowej w hołdzie pamięci Polakom zamordowanym przez ukraińskich nacjonalistów (OUN i UPA) na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej w latach 1939 – 1947 Telewizja Kopernik przygotowała film, który dostępny jest na stronie facebook pod linkiem: https://www.facebook.com/TelewizjaKopernik/videos/589649175751443/