Wizyta u Pary Prezydenckiej laureatów konkursu Bitwa Regionów

14.11.2019

Koło Gospodyń "LUBA" z Lubajn wraz z Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem reprezentowało gminę Ostróda na spotkaniu z Parą Prezydencką w Warszawie. Gospodynie zostały przyjęte  w wyniku wygranej w ogólnopolskim konkursie kulinarnym pn. "Smaki Regionów". Dzisiejsza wizyta w Pałacu Prezydenckim pozwoliła Paniom z koła gospodyń zaprezentować roladę „Luba Mazurska”.

„Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym reprezentacje kół gospodyń wiejskich przygotowują regionalną potrawę według własnej receptury i z rodzimych produktów. Nagrodzone dania zostały przygotowane przez KGW w Gorzykowie (woj. wielkopolskie), KGW w Kłaninie „Ach te baby!” (woj. zachodniopomorskie) oraz KGW „Luba” w Lubajnach (woj. warmińsko-mazurskie).

Link do artykułu na stronie www.prezydent.pl dot. spotkania Pary Prezydenckiej z laureatami konkursu Bitwa Regionów  w dniu 14.11.2019 r.

Wizyta u Pary Prezydenckiej laureatów konkursu Bitwa Regionów
Gmina

Retransmisja XVI Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 13 listopada 2019 r. godz. 15:00

13.11.2019

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

08.11.2019

W Samborowie odbyły się Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Gospodarzami uroczystości byli: Wójt Gminy Ostróda, Dyrektor Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie i Dyrektor Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie. Po raz kolejny zaproszeni goście, społeczność lokalna oraz uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie spotkali się przy obelisku upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Andrzej Pęziński wygłosili okolicznościowe przemówienia. Uczniowie Zespołu Szkół w Samborowie wystąpili z krótkim programem artystycznym, którego ideą przewodnią było hasło WOLNOŚĆ. Na zakończenie przy pomniku złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Cała uroczystość odbyła się w asyście sztandaru Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie oraz druhów OSP w Samborowie.

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

05.11.2019

Zapraszamy na Gminne Obchody Święta Niepodległości 8 listopada 2019r. godz. 12.00  w Samborowie.

Dzieci z przedszkola odwiedziły Urząd Gminy Ostróda

30.10.2019

Wójt Gminy Ostróda każdego dnia przyjmuje wielu gości i interesantów. Tym razem z wizytą pojawili się wychowankowie Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach. Zwiedzili niemal wszystkie pomieszczenia w urzędzie gminy, spotkali się z pracownikami, zadawali mnóstwo pytań, ale radość ze spotkania z Wójtem była największa. Pozdrawiamy najmłodszych mieszkańców gminy.

Dzieci z przedszkola odwiedziły Urząd Gminy Ostróda
Gmina

Retransmisja XV Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 30 października 2019 r. godz. 9:00

30.10.2019

Apel Ku Czci Pomordowanych

29.10.2019

W Zawadach Małych odbył się uroczysty Apel ku czci pomordowanych jeńców. W styczniu 1945 roku hitlerowcy rozstrzelali w pobliskim lesie 120 więźniów konwojowanych z obozu koncentracyjnego w Działdowie. Na cmentarzu w Zawadach Małych znajduje się pomnik i obelisk, upamiętniający ofiary tego straszliwego mordu. W tegorocznej uroczystości udział wzięły rodziny pomordowanych więźniów, liczni zaproszeni goście, a także poczty sztandarowe związków kombatanckich, placówek oświatowych oraz ochotniczych straży pożarnych. Na zakończenie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach zaprezentowali patriotyczny program artystyczny.

Apel Ku Czci Pomordowanych

Zmiana kursów autobusów podmiejskich w gminie Ostróda

28.10.2019

Według informacji umieszczonych na stronie www.lipnicki.pl informujemy, że od dnia 04.11.2019 r. zmianie ulega kursowanie autobusów podmiejskich w gminie Ostróda. Zostanie uruchomiona również nowa linia autobusowa na trasie Ostróda (Jana Pawła II) – Glaznoty przez Ornowo, Brzydowo, Kraplewo, Dziadyk, Ryn, Bednarki, Pietrzwałd, Wysoka Wieś, Klonowo, Wygoda. W miejsce dotychczas funkcjonujących linii Warlity – Ostrowin oraz Samborowo – Zwierzewo zostaje utworzona linia Zwierzewo – Ostrowin przez Ostródę.

Rozkłady jazdy dostępne są na stronie www.lipnicki.pl.

Zmiana kursów autobusów podmiejskich w gminie Ostróda