Koncert Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego Pro Musica Antiqua

04.10.2019
Zapraszamy na koncert Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego „Pro Musica Antiqua”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 14:30 w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie. Zespół dysponuje bogatym repertuarem, prezentującym muzykę różnych epok. Najchętniej propaguje dzieła mistrzów baroku i wczesnego klasycyzmu. Ważne miejsce w repertuarze zespołu zajmują również utwory napisane specjalnie dla zespołu przez Marcina Błażewicza, Mariana Sawę, Marka Sewena, Bernarda Chmielarza, Marka Czerniewicza, Tadeusza Kassaka, Lucjana Marzewskiego i innych współczesnych kompozytorów polskich.

Koncert Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego Pro Musica Antiqua

Podpisanie umowy dotyczącej Otwartych Stref Aktywności (OSA) Edycja 2019

03.10.2019
Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę z Centrum Ogrodniczym Anna Jusis w Ostródzie, dotyczącą wdrożenia zadania dofinansowanego z „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2019”, realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Przedmiotowe dofinansowanie w kwocie 197.000,00zł stanowi 50% wartości całego zadania.

Podpisanie umowy dotyczącej Otwartych Stref Aktywności (OSA) Edycja 2019

XII Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie

29.09.2019

Koncerty, targi, kiermasze oraz ziemniaki na sto sposobów. To wszystko było  w niedzielę w Kraplewie, można było smakować i próbować. Gotowanie „na żywo”, koncerty, degustacje potraw z ziemniaków i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji, które można było zobaczyć podczas XII edycji Mazurskiego Dnia Ziemniaka, która została wpisana w wieloletni Kalendarz imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Atrakcją tego niedzielnego popołudnia był występ Zespołu LOMBARD. Ponadto w tym roku wydarzeniem towarzyszącym były Targi Organizacji Pozarządowych Powiatu Ostródzkiego.

XII Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie

KGW LUBA z Lubajn na III miejscu w Bitwie Regionów w Poznaniu

29.09.2019

Rolada ziemniaczana z sosem kurkowym - Luba Mazurska - przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich Luba z Lubajn zajęła III miejsce w Polsce podczas poznańskich targów gastronomicznych "Smaki Regionów". W nagrodę gospodynie z Lubajn zostały zaproszone na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Serdecznie gratulujemy!

KGW LUBA z Lubajn na III miejscu w Bitwie Regionów w Poznaniu
Gmina

Retransmisja zapowiedzianej konferencji prasowej Wójta Gminy Ostróda dot. komunikacji miejskiej na terenie Gminy Ostróda. Początek godz.11.00

27.09.2019

Gmina

Informacja o zwołaniu konferencji prasowej przez Wójta Gminy Ostróda w dniu 27.09.2019 r. godz. 11.00 na sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda

26.09.2019

W dniu dzisiejszym, tj. 26.09.2019 r. o godz. 13.00, wpłynęło do Urzędu Gminy Ostróda pismo Burmistrza Miasta Ostróda Zbigniewa Michalaka, odnoszące się do propozycji zawarcia porozumienia, przedstawionej przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa w dniu 23 września 2019 r., w zakresie komunikacji miejskiej na terenie Gminy Ostróda.
        Informuję, iż w dniu jutrzejszym tj. 27 września 2019 r. o godz. 11.00 na zwołanej specjalnie w tym celu konferencji prasowej, transmitowanej także online z Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda, odniosę się publicznie do przedstawionego przez Burmistrza stanowiska zawartego w przedmiotowym piśmie.

Wójt Gminy Ostróda

Bogusław Fijas

Gmina

Podpisanie umów o dofinansowanie na poprawę bazy sportowej i turystycznej w gminie Ostróda

26.09.2019

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Z-ca Skarbnika Gminy Ostróda Anna Płecha wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem podpisali umowy na realizację zadań własnych gminy w ramach konkursów „Małe granty na infrastrukturę sportową w Województwie Warmińsko-Mazurskim w 2019 r.” oraz „Łączy nas turystyka”. Dofinansowanie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego wynosi 50% wartości inwestycji.

Złote Gody

24.09.2019

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 2 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda: Państwo Franciszek i Teresa Jankiewicz z Tyrowa oraz Zofia i Jan Kuzyk z Kajkowa zostały odznaczone w imieniu Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki.

Złote Gody
Gmina

Spotkanie informacyjne: Jak najłatwiej uzyskać dotacje na fotowoltaikę, źródła ciepła i termomodernizację budynku.

24.09.2019

Wójt Gminy Ostróda oraz Fundacja GlobalECO serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem dotacji na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację budynków mieszkalnych z dofinansowaniem do 90% oraz fotowoltaikę i instalacje OZE (do 50% dofinansowania).

Spotkanie odbędzie się w Czwartek, 26 września 2019r o godzinie 17.00 w Sali Sesyjnej w Urzędzie Gminy