III LETNI BIEG SASINÓW

12.05.2010

8 maja 2010 roku u podnóży Wzgórz Dylewskich odbył się III Letni Bieg Sasinów. Niepewne prognozy pogody mogły zrazić biegaczy jednak tradycyjnie pogoda stanęła na wysokości zadania i w słoneczne sobotnie przedpołudnie na stracie stanęło prawie 60 uczestników.

III LETNI BIEG SASINÓW

Wyróżnienia i nagrody dla młodych sportowców

29.04.2010

W dniu 27 kwietnia już po raz kolejny Wójt Gminy Gustaw Marek Brzezin przy słodkim poczęstunku gościł grupę uzdolnionych sportowców, których wyróżnił za osiągnięcia sportowe w 2009r.Tym razem gośćmi Pana Wójta byli młodzi piłkarze i piłkarki LUKS „Kormoran” Brzydowo, którzy w 2009r. w turniejach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej zdobywali czołowe miejsca. Młodzi piłkarze i piłkarki otrzymali z rąk Pana Wójta nagrody, były to torby sportowe, dyplomy (podziękowania) . W czasie spotkania między Wójtem a zawodnikami odbywały się dyskusje na temat osiągnięć sportowych i zainteresowań młodych piłkarzy i piłkarek.Wyróżnieni zostali także trenerzy : Jacek Lorenc i Marek Parol.

Wyróżnienia i nagrody dla młodych sportowców

Rajd Rowerowy Dylewska Góra 2010

26.04.2010

Rajd Rowerowy Dylewska Góra 2010

Drugie Otwarte Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym par deblowych

25.04.2010

Drugie Otwarte Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym par deblowych rozegrane zostały 23 kwietnia 2010 r. w Brzydowie. Na starcie stanęło osiem par reprezentujących trzy gminy: Morąg - trzy pary, Lubawa - jedna para oraz pięć par ostródzkich. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Podobnie jak w turnieju TOP 16 ostródzianom nie udał się atak na najwyższy stopień podium. Blisko była para Mirosław Leliński i Roman Naworski, ale minimalne porażki z duetami z Morąga Patrejko - Kalisz oraz Lubawy Łątkowski - Wojtkiewicz po 1:2 sprawiły, że ostródzianie znaleźli się na miejscu drugim.

Drugie Otwarte Mistrzostwa Gminy Ostróda w tenisie stołowym par deblowych

Turnieju Bezpieczestwa w Ruchu Drogowym

23.04.2010

Eliminacje gminne Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozegrane w dniu 20 kwietnia 2010r w Szyldaku

W eliminacjach gminnych Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozegranych w dniu 20 kwietnia 2010r w Szkole Podstawowej w Szyldaku wzięło udział sześć drużyn ze szkół podstawowych tj.: Idzbarka, Brzydowa, Szyldaka, Samborowa, Pietrzwałdu i Zwierzewa. W tym samym dniu odbyły się również eliminacje szkół gimnazjalnych. Wzięły w nich udział drużyny z Gimnazjum w Lipowie, Gimnazjum w Durągu, Gimnazjum w Samborowie oraz Gimnazjum im. ks.J. Twardowskiego w Ostródzie.

Turnieju Bezpieczestwa w Ruchu Drogowym

zmiana terminu turnieju par deblowych

13.04.2010

W związku z żałobą narodową ogłoszoną w naszym kraju przełożone zostaną
II Mistrzostwa Gminy Ostróda w parach deblowych z dnia 16 kwietnia 2010
roku na dzień 23 kwietnia 2010r. (piątek). Początek turnieju godzina 17.00

zmiana terminu turnieju par deblowych

XII mistrzostwa miasta i gminy Ostróda w tenisie stołowym weteranów

10.04.2010

Już po raz dwunasty spotkali się najstarsi tenisiści stołowi z miasta i gminy Ostróda, by rozegrać mistrzostwa weteranów w kategoriach pań powyżej 30 lat oraz panów 30-50 lat oraz 50 i starsi. Na starcie obok zawodników z Ostródy i okolic stanęli zawodnicy z Morąga i Lubawy, którzy od kilku już lat biorą udział w cyklicznych zawodach organizowanych przez LUKS „Kormoran” Brzydowo pod nazwą Grand Prix. Zawody miały bardzo ciekawy przebieg.

XII mistrzostwa miasta i gminy Ostróda w tenisie stołowym weteranów

MISTRZOSTWA WETERANÓW

07.04.2010

Zawody TOP 16 nie zakończyły sezonu tenisowego. Tydzień po świętach Wielkanocnych zostaną rozegrane XII otwarte Mistrzostwa Gminy Ostróda weteranów w tenisie stołowym. Panowie wystąpią w dwóch kategoriach: 35-50 lat oraz 50 i starsi, natomiast Panie w kategorii 30 i starsze. Zawody rozegrane zostaną w Brzydowie w piątek 9 kwietnia 2010r. Początek turnieju godzina 17.00. Tydzień później - 16 kwietnia 2010r. (piątek) rozegrane zostaną Mistrzostwa Ostródy weteranów (powyżej 30 lat) w deblach. Początek turnieju godzina 17.00. Serdecznie zapraszamy!

MISTRZOSTWA WETERANÓW

Turniej TOP 16

31.03.2010

Szesnastu najlepszych zawodników z 49, którzy uczestniczyli w tegorocznym Grand Prix Brzydowo spotkało się na prestiżowych zawodach TOP 16 w sali sportowej w Brzydowie. Turniej miał sensacyjny przebieg. Zwycięzcą został zawodnik z Lubawy, Wojciech Łątkowski, który wyprzedził dwóch tenisistów z Ostródy - zwycięzcę turnieju Grand Prix, Czesława Nowickiego oraz Dariusz Sikorę.

Turniej TOP 16
Sport

III Gminne Halowe Igrzyska Mieszkańców Sołectw i Pracowników Urzędu o " Puchar Wójta Gminy Ostróda"

22.03.2010

21 marca 2010 roku w Zespole Szkół w Samborowie odbyły się III Gminne Halowe Igrzyska Mieszkańców Sołectw i Pracowników Urzędu o „PUCHAR WÓJTA GMINY OSTRÓDA”. W igrzyskach udział wzięło 14 drużyn. Po uroczystym otwarciu igrzysk przez Wójta Gminy Ostróda zawodnicy przystąpili do rywalizacji w konkurencjach indywidualnych i zespołowych.