Gminna inauguracja roku szkolnego 2011/2012

03.10.2011

Tradycyjnie na początku września w Zwierzewie miała miejsce uroczysta Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2011/2012. W uroczystości inaugurującej nowy rok szkolny licznie wzięli udział zaproszeni goście. Początek września to okres szczególnie ważny dla całej społeczności szkolnej - uczniów, ich rodzin, nauczycieli, pracowników szkół oraz wszystkich osób związanych zawodowo i emocjonalnie z oświatą.

Gminna inauguracja roku szkolnego 2011/2012

zakończenie roku szkolnego 2010/2011

04.07.2011

W palcówkach oświatowych na terenie Gminy Ostróda odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2010/2011. Każdy rok szkolny to czas wytężonej pracy i wysiłku, ale także sukcesów i radości. Są one zasługą uczniów i nauczycieli. Uczniowie odebrali świadectwa, które są uhonorowaniem ich pracy. Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin życzy wszystkim uczniom jak również gronu pedagogicznemu zasłużonego odpoczynku i radosnych przeżyć podczas wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.

zakończenie roku szkolnego 2010/2011

wiosenne porządki w Idzbarku

28.04.2011

15 i 18 kwietnia 2011 roku uczniowie Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Idzbarku wraz z opiekunami, korzystając z pięknej pogody rozpoczęli wiosenne porządki w miejscowości Idzbark. W ramach akcji wysprzątana została cała trasa od Oberży Mariaszek do Idzbarka, obydwa rowy melioracyjne, cała dolna ulica, cmentarz oraz duża część drogi w stronę Starych Jabłonek.

wiosenne porządki w Idzbarku

występ zespołu reprezentacyjnego wojska polskiego

12.04.2011

5 kwietnia 2011r. w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu miał miejsce występ Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Zespół Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne. Artyści w mundurach występują także w kościołach biorąc udział w różnotematycznych uroczystościach narodowych i religijnych. Swoją działalnością Zespół od ponad 60-ciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym - w kraju oraz poza jego granicami.

występ zespołu reprezentacyjnego wojska polskiego

delegacja szkoły z Sythern z RFN

04.04.2011

W dniach 31 marca - 2 kwietnia 2011r. w Gminie Ostróda przebywała delegacja szkoły z Sythen z RFN. Oprócz dyrektora placówki i nauczycieli, przybyła również grupa uczniów. Szkoła w Sythen od dłuższego juz czasu rozwija kontakty ze Szkołą Podstawową w Brzydowie. Dnia 1 kwietnia 2011r. w SP Brzydowo odbyło się wspólne spotkanie nauczycieli, uczniów, pracowników obu placówek. Uczestnicy oraz zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowany program artystyczny.

delegacja szkoły z Sythern z RFN

Akcja pomocy dla polskich szkół na Litwie

31.03.2011

Gmina Ostróda włączyła sie w akcję pomocy dla polskich szkół na Litwie pod hasłem „Z polskiej szkoły dla polskich szkół” zorganizowaną przez Związek Piłsudczyków RP i Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych WSP TWP w Olsztynie. Polska oświata na Litwie jest niedofinansowana, w szkołach brakuje podstawowych środków czystości, kredy, pomocy dydaktycznych.

Akcja pomocy dla polskich szkół na Litwie

spotkanie z opiekunami świetlic wiejskich

02.02.2011

18 stycznia 2011 roku w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda miało miejsce spotkanie z opiekunami świetlic wiejskich, podczas którego zostały omówione zasady funkcjonowania placówek.

spotkanie z opiekunami świetlic wiejskich

Nadanie Gimnazjum w Durągu imienia "Żołnierza Polskiego"

12.11.2010

10 listopada 2010 roku społeczność szkolna z miejscowości Durąg świętowała wielką uroczystość, a mianowicie nadanie Gimnazjum w Durągu imienia Żołnierza Polskiego. Uroczystość rozpoczęła się o godz.10ºº Mszą Świętą z udziałem warty honorowej Wojska Polskiego oraz pocztów sztandarowych  w Kościele pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła w Durągu celebrowaną przez Księdza Dziekana Romana Wiśniowieckiego oraz Proboszcza Parafii Durąg Zbigniewa Błaszkowskiego.

Nadanie Gimnazjum w Durągu imienia "Żołnierza Polskiego"

"Pietrzwałd w oczach najmłodszych

09.11.2010

W szkole Podstawowej w Pietrzwałdzie został zorganizowany konkurs pn. „Pietrzwałd w oczach najmłodszych”.
Laureatką została Alicja Grzeszczak z kl. IIII,
która przedstawiła prace plastyczną
pt.”Wymarzony Pietrzwałd”.
Serdecznie gratulujemy!