Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

29.06.2010

W palcówkach oświatowych na terenie Gminy Ostróda odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2009/2010. Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin życzy wszystkim uczniom jak również gronu pedagogicznemu zasłużonego odpoczynku i radosnych przeżyć podczas wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.

Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

Stypendia dla absolwentów i uczniów z Gminy Ostróda

25.06.2010

Maturzysto! Sięgnij Po Stypendium Pomostowe !!!

Fundacja Rozwoju Łukta informuje tegorocznych maturzystów o możliwości ubiegania się o stypendium w ramach Programu Stypendiów Pomostowych. Wysokość stypendium wynosi 5 tyś. zł. Wniosek stypendialny należy złożyć w siedzibie Fundacji Rozwoju Regionu Łukta do 5 sierpnia 2010r. Wszelkie niezbędne informacje włącznie z potrzebną dokumentacją dostępne są na stronie www.frrl.org.pl

Stypendia „Równe Szanse”

Z początkiem maja ruszyła też kolejna, jubileuszowa edycja Funduszu Stypendialnego „Równe Szanse”. Absolwenci gimnazjów oraz szkół ponad gimnazjalnych z terenu gminy Ostróda zachęcamy do składania wniosków stypendialnych. Wniosek stypendialny należy złożyć w siedzibie Fundacji Rozwoju Regionu Łukta do 31 lipca.Wszystkie niezbędne informacje włącznie z potrzebną dokumentacją dostępne na stronie www.frrl.org.pl

Stypendia dla absolwentów i uczniów z Gminy Ostróda

Pożegnanie klas III w Gimnazjum w Durągu

25.06.2010

24 czerwca 2010 roku w Gimnazjum w Durągu miało miejsce uroczyste pożegnanie klas III.  Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny. Absolwenci  podziękowali Dyrektor Gimnazjum w Durągu Pani  Grażynie Lipińskiej oraz wszystkim tym, którzy czuwali nad ich opieką, dbali o ich edukację i wychowanie.

Pożegnanie klas III w Gimnazjum w Durągu

"Dzieci Równego Startu"

25.06.2010

24 czerwca 2010 roku  w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tyrowie miała miejsce uroczystość w związku z zakończeniem projektu „Dzieci Równego Startu” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  Okres realizacji projektu: od 01.09.2009 do 30.06.2010. Celem projektu było podniesienie u dzieci motywacji do działania, nakierowanie ich na wykorzystanie własnego potencjału, co ułatwi im start w dorosłym życiu oraz budowanie i wzrost poczucia własnej wartości.

"Dzieci Równego Startu"

Oszczędzając tonę papieru ratujemy 17 drzew

17.06.2010

16 czerwca 2010 roku w Gimnazjum w Lipowie odbyła się uroczystość podsumowania konkursu makulaturowego pn. „Oszczędzając tonę papieru ratujemy 17 drzew”. Celem konkursu było propagowanie działalności proekologicznej wśród uczniów i społeczności lokalnej. Organizatorem konkursu był Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin przy współudziale Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych RUDNO.

Oszczędzając tonę papieru ratujemy 17 drzew

Gmina ostróda w oczach najmłodszych

14.06.2010

11 kwietnia 2010 roku w Przedszkolu Samorządowym w Starych Jabłonkach miało miejsce spotkanie dzieci z Wójtem Gminy Ostróda Gustawem Markiem Brzezinem w związku z zakończeniem konkursu pn. „Gmina Ostróda w oczach najmłodszych”. Dzieci w ramach konkursu narysowały rysunki, przedstawiające ich obraz Gminy Ostróda. Wszystkie rysunki były bardzo ciekawe i interesujące.

Gmina ostróda w oczach najmłodszych

Narada dyrektorów

15.03.2010

11 marca 2010 roku o godzinie 8:30 w budynku Urzędu Gminy Ostróda miała miejsce narada dyrektorów. Porządek narady:
- wystąpienie pełnomocnika d/s młodzieżowego wolontariatu;
- funkcjonowanie placówek oświatowych od 1 września 2010 roku;
- sprawy różne m.in.: statuty, plany lekcji, czas pracy itp.

Narada dyrektorów

Spotkanie w szkole w Lipowie

10.03.2010

W dniu 24 lutego 2010 roku w szkole w Lipowie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Wójta Gminy Ostróda Gustawa Marka Brzezina, rodziców dzieci uczęszczających do SP Pietrzwałd oraz SP i Gimnazjum w Lipowie z radnymi Gminy Ostróda. W sumie w spotkaniu uczestniczyło 48 osób, 13 radnychoraz 3 dyrektorów placówek: SP Pietrzwałd, SP Lipowo i Gimnazjum Lipowo.

Spotkanie w szkole w Lipowie

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

06.11.2009

14  października 2009 roku w Pietrzwałdzie odbyła sie gminna uroczystość
z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej
Oświata

Wręczenie stypendiów z Funduszu Stypendialnego „Równe Szanse” oraz Programu „Agrafka Agory”

07.10.2009

W dniu 25 września 2009 roku w sali sportowej w Szkole Podstawowej w Mostkowie miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów w ramach Funduszu Stypendialnego „Równe Szanse” oraz Programu „Agrafka Agory”. Stypendia Równe Szanse przyznane zostały po raz 9-ty dla młodzieży z gmin Łukta, Gietrzwałd, Miłomłyn oraz Ostróda.