KONKURS PLASTYCZNY "CUDA W KRAINIE DRWĘCY I PASŁĘKI"

25.03.2013

Konkurs "Cuda w Krainie Drwęcy i Pasłęki"

Celem konkursu jest promocja regionu poprzez przedstawienie  zabytków i atrakcji turystycznych z obszaru Lokalnej Grupy Działania tj. gmin: Łukta, Morąg, Ostróda, Miłakowo, Jonkowo, Świątki, Gietrzwałd – bez miasta Ostróda za pomocą dowolnej techniki plastycznej. Konkurs skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych z klas 4-6. Dzieci za pomocą dowolnej techniki (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika itp.) wykonują jedną pracę w formacie A3.

KONKURS PLASTYCZNY "CUDA W KRAINIE DRWĘCY I PASŁĘKI"

NARADA DYREKTORÓW PLACÓWEJ OŚWIATOWYCH

17.01.2013

17 stycznia 2013r. w sali sesyjnej Urzedu Gminy Ostróda odbyła się Narada Dyrektorów Placówek Oświatowych Gminy Ostróda. Spotkaniu przewodniczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

NARADA DYREKTORÓW PLACÓWEJ OŚWIATOWYCH

stypendia w ramach Funduszu Stypendialnego “Równe Szanse” oraz “Agrafka Agory”

15.11.2012

10 listopada br. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów w ramach Funduszu Stypendialnego “Równe Szanse” oraz “Agrafka Agory” w edycji 2012/2013 połączona z oficjalnym otwarciem Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie. Uroczystego wręczenia stypendiów młodzieży z terenu Gminy Ostróda dokonał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

foto źródło: Gazeta Ostródzka

stypendia w ramach Funduszu Stypendialnego “Równe Szanse” oraz “Agrafka Agory”

Zapraszamy do udziału w konkursie ekologiczno - plastycznym

13.11.2012

W ramach publicznej kampanii edukacyjnej Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłasza konkurs plastyczny na plakat upowszechniający prawidłowe postępowanie ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Zachęcamy wszystkich uczniów i młodzież gimnazjalną do aktywnego udział w konkursie.

Zapraszamy do udziału w konkursie ekologiczno - plastycznym

Stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

31.05.2012

Stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

nadanie imienia Gimnazjum w Lipowie

08.05.2012

Społeczność szkolna Gminy Ostróda świętowała wielką uroczystość, a mianowicie nadanie imienia Jana Pawła II Gimnazjum w Lipowie oraz poświęcenie sztandaru szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą z udziałem pocztów sztandarowych w Kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Reszkach celebrowaną przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Warmińskiego Wojciecha Ziembę.

nadanie imienia Gimnazjum w Lipowie

"pokaż na co cię stać"

30.01.2012

Stowarzyszenie ,, Pomoc Dzieciom Potrzebującym” w Ostródzie w partnerstwie z Gminą Ostróda  we wrześniu rozpoczęło realizację  projektu pod tytułem ,, Pokaż na co cię stać!” Projekt współfinansowany jest  przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.

"pokaż na co cię stać"

„Indywidualizacja procesu nauczania w Gminie Ostróda”

09.11.2011

W placówkach oświatowych na terenie gminy Ostróda rozpoczęła się realizacja projektu „Indywidualizacja procesu nauczania w Gminie Ostróda” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Głównym celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych  oraz wsparcie szkół podstawowych w realizacji założeń nowej podstawy programowej, która kładzie nacisk na indywidualizację pracy z uczniem, naukę zgodną z potrzebami dziecka, jego zainteresowaniami, a także możliwościami.

„Indywidualizacja procesu nauczania w Gminie Ostróda”

gminny dzień edukacji narodowej

18.10.2011

14 października 2011r. w Szkole Podstawowej w Brzydowie  odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. W czasie uroczystości, Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin wręczył dyrektorom oraz nauczycielom gminnych placówek oświatowych nagrody za  zaangażowanie, pracę dydaktyczno-wychowawczą oraz za tworzenie dobrej jakości pracy szkół. W związku z nadaniem stopnia nauczyciela mianowanego 4 nauczycieli złożyło ślubowanie, po którym Wójt Gminy wręczył akty nadania.

gminny dzień edukacji narodowej

"Pokaż na co się stać!"

14.10.2011

Stowarzyszenie ,,Pomoc Dzieciom Potrzebującym” w Ostródzie w partnerstwie z Gminą Ostróda  we wrześniu rozpoczęło realizację  projektu pod tytułem ,,Pokaż na co cię stać !” Projekt współfinansowany jest  przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.

"Pokaż na co się stać!"