BIBLIOTEKA SZKOLNA : ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

26.09.2016

Serce to jeden z najbardziej zapracowanych narządów. Kurczy się ponad 100 000 razy na dobę. Dziennie tłoczy pod ciśnieniem 7 ton krwi. Warto więc wiedzieć czego potrzebuje, aby dobrze pracować, a co mu nie służy.

BIBLIOTEKA SZKOLNA : ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi

25.09.2016

Społeczność Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu po raz trzeci zdobyła Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi. Tym razem certyfikat przyznano na okres trzech lat. Nasze działania w roku szkolnym 2015/2016 skupiły się na wybranych tematach: „Żywność- odpowiedzialność” oraz „Odpady”. Propagowano zdrową żywność opartą na lokalnych produktach, zmniejszenie produkcji odpadów, ponowne wykorzystanie niepotrzebnych rzeczy. Zwrócono uwagę na szkodliwość niezdrowych przekąsek, powszechne stosowanie polepszaczy smaku oraz otyłość wśród młodzieży gimnazjalnej.

Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi

Fundusz Stypendialny IKEA FAMILY

18.09.2016

Miło nam poinformować, że Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu zakwalifikowało się do piątej edycji Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY. Jest to kolejna edycja programu "Na rodzinę można liczyć". W ramach tego funduszu przyznano naszej szkole 4000 złotych na stypendia edukacyjne w roku szkolnym 2016/2017 dla 2 najzdolniejszych uczniów klas drugich i trzecich. Uczeń ubiegający się o Stypendium składa Wniosek wraz z załącznikami do koordynatora szkolnego - pani Wioletty Ojrzyńskiej. Termin przyjmowania wniosków: od 12 do 30 września 2016 r.

Fundusz Stypendialny IKEA FAMILY

Sprzątanie Świata

16.09.2016

Podaj dalej…drugie życie odpadów- pod takim hasłem ruszyła tegoroczna, 23 akcja „Sprzątanie Świata – Polska” 2016, której finał przypadł na 16-17 - 18 września. Akcja, jak co roku była koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”.

Sprzątanie Świata
Szkoła Podstawowa w Durągu

Podaj dalej…drugie życie odpadów.

12.09.2016

Uczniowie klasy IIA pod opieką pani Agnieszki Kocik-Zakrzewskiej przygotowali z okazji zbliżającej się Akcji Sprzątania Świata przedstawienie słowno- muzyczne. Zachęcano uczniów oraz lokalną społeczność do ograniczenia wytwarzania odpadów, zmniejszenia konsumpcjonizmu, zwrócenia uwagi na otaczająca przyrodę.

Podaj dalej…drugie życie odpadów.

07.09.2016

W dniu 07.09.2016 r. w bibliotece szkolnej Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbyło się Narodowe Czytanie „Quo vadis”. Uczniowie klas III chętnie włączyli się do w.w akcji zainicjowanej w 2012 r. przez byłego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia tożsamości.

GMINNE DOŻYNKI W PIETRZWAŁDZIE

03.09.2016

Poczet Sztandarowy Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu, Pan Rafał Jarema - dyrektor gimnazjum oraz nauczyciele Pani Wioletta Ojrzyńska i Pani Dorota Bierć wzięli udział w obchodach Gminnego Święta Plonów, które odbyło się w dniu 03 września 2016 roku w Pietrzwałdzie.

GMINNE DOŻYNKI W PIETRZWAŁDZIE

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

31.08.2016

1 września o godzinie 8.00 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział we mszy świętej w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła .

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

31.08.2016