EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

16.10.2019

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. W ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca  uczniowie naszej szkoły mieli okazję  wziąć czynnie udział w ćwiczeniach praktycznych  na szkolnych fantomach.

EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

Zapraszamy do odkrycia smaków regionu na Wzgórzach Dylewskich - Tasty Stories - 18-20.10.2019r.

15.10.2019

Warmińsko-mazurski finał kulinarnego projektu Dr Irena Eris Tasty Stories to dwudniowe święto regionalnych specjałów. Podczas zorganizowanych przez Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie spotkań można będzie doświadczyć nie tylko smaku najlepszych produktów regionu, lecz również przygotowanych z nich dań, serwowanych podczas ekskluzywnej kolacji degustacyjnej. Weekend 18-20 października br. w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie w Wysokiej Wsi,  jest zaproszeniem do odkrywania smaków regionu warmińsko-mazurskiego.

Wycieczka kl. VI do kina

15.10.2019

Dnia 30 września klasy szóste wraz  z wychowawcami wybrały się do kina Helios w Olsztynie na film „Był sobie pies 2”. Tę wzruszającą opowieść uczniowie oglądali z zainteresowaniem i łzami w oczach (zwłaszcza dziewczyny), a do nastroju dopasowała się pogoda. Spacer po Olsztynie i powrót do pociągu odbywał się w deszczu, przy płaczącym niebie. Na szczęście po powrocie, już na peronie w Ostródzie, humory dopisywały i wszyscy uśmiechnięci bezpiecznie wrócili do domu.

Wycieczka kl. VI do kina

„Królewskie pasowanie”

14.10.2019

Dzień 14 października to święto wszystkich pracowników placówek oświatowych. Tegoż dnia w naszej szkole świętowali również uczniowie – pierwszoklasiści. Na dworze królewskim Wielkiego Jaremy Pierwszego miłościwie nam panującego dyrektora, damy dworu – uczennice pierwszej klasy oraz rycerze -  uczniowie, w obecności zaproszonych wybitnych osobistości złożyli uroczyste pasowanie.

„Królewskie pasowanie”

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2019

W Hotelu  Sajmino w Kajkowie odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej.  W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda oraz zaproszeni goście. Zastępca Wójta Grzegorz Kastrau podziękował wszystkim pracownikom szkół za ich zaangażowanie i trud włożonyw codzienną pracę. Wręczył także w imieniu Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa nagrody przyznane nauczycielom za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2018/2019. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI ZGŁASZANIA UWAG DO OFERTY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO

14.10.2019

Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r., poz. 688 z późn. zm.), informujemy, że w dniu 14 października 2019 r. do Urzędu Gminy Ostróda wpłynęła oferta Stowarzyszenia Akademia Piłkarska Ostróda na realizację zadania publicznego pn.: „Szkolenie dzieci i młodzieży z terenów Gminy Ostróda z zakresu piłki nożnej” z pominięciem otwartego konkursu ofert.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO KOMPUTERA

12.10.2019

Zagrożeń związanych z komputerem jest wiele. Najbardziej narażone na niebezpieczeństwa są komputery, które pracują w sieci i mają dostęp do Internetu. O zasadach bezpiecznego użytkowania komputera dyskutowali uczniowie klas IV- VIII podczas cyklu zajęć na lekcjach informatyki.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO KOMPUTERA

SP Idzbark z Drużynowym Mistrzostwem Gminy Ostróda w Biegach Przełajowych!

10.10.2019

W Idzbarku odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych. W deszczowy czwartkowy poranek najlepsi biegacze i biegaczki rywalizowali w malowniczych terenach gminy Ostróda. Zawodniczki i zawodnicy musieli wykazać się niemałą wytrzymałością, a także umiejętnym rozłożeniem sił. Sporym utrudnieniem była z pewnością urozmaicona pagórkami i wzniesieniami trasa. Do zawodów przystąpiło osiem szkolnych reprezentacji.

SP Idzbark z Drużynowym Mistrzostwem Gminy Ostróda w Biegach Przełajowych!

10.10.2019
Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r., poz. 688 z późn. zm.), informujemy, że w dniu 10 października 2019 r. do Urzędu Gminy Ostróda wpłynęła oferta Koła Gospodyń Wiejskich w Brzydowie na realizację zadania publicznego pn.: „Dzień Seniora w Brzydowie” z pominięciem otwartego konkursu ofert.

W Idzbarku marzenia staną się rzeczywistością

10.10.2019

Dzięki zaangażowaniu Zbigniewa Babalskiego Posła na Sejm RP Gmina Ostróda otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im.Józefa Piłsudskiego w Idzbarku. Łączna wartość dofinansowania wynosi 1913 200 zł. ( 2020 r. - 1400 000 zł, 2021 r. - 513 200 zł). Bardzo dziękujemy.

Protokół z oceny wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych
ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej

W Idzbarku marzenia staną się rzeczywistością