BARWY PODSTAWOWE I POCHODNE

05.02.2024

W ramach programu ERAZMUS+ w klasach IV-VIII przeprowadzono zajęcia z wykorzystaniem języka angielskiego. Dnia 05.12.2023 na lekcji plastyki uczniowie klasy IV poznawali barwy podstawowe i pochodne. Samodzielnie tworzyli barwy: pomarańczową, zieloną i fioletową. Dowiedzieli się,  w jaki sposób barwy rozmieszczone są w kole barw. Uczniowie przypomnieli sobie, jak brzmią nazwy poszczególnych barw  w języku angielskim, wykonywali również zadania utrwalające wiadomości zdobyte na lekcji. Na koniec wykonywali pracę plastyczną, wykorzystując omawiane kolory.

BARWY PODSTAWOWE I POCHODNE

PIĘKNA I CZYSTA ZIEMIA

05.02.2024

Piękna i czysta ziemia,  to temat lekcji plastyki z wykorzystaniem języka angielskiego przeprowadzonej 12 grudnia 2023 r.  Uczniowie klasy IV poznali angielskie słownictwo  związane z cudowną przyrodą. Do podanych wyrazów: morze, las, ocean, las, wodospad, plaża, wyspa, itp. Dopisywali słowa w języku angielskim. Wykonywali ćwiczenia na tablicy interaktywnej  z wykorzystaniem aplikacji wordwall. Jednak najwięcej radości przyniosło im wykonywanie pracy plastycznej  z wykorzystaniem techniki mieszanej.

PIĘKNA I CZYSTA ZIEMIA

PROGRAMU ERASMUS+.

05.02.2024

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do programu ERASMUS+. Udział w projekcie jest szansą nie tylko na podniesienie kwalifikacji i doskonalenie posiadanych umiejętności przez jej pracowników, ale również na podniesienie jakości pracy szkoły oraz na nadanie jej europejskiego wymiaru.

Dzięki programowi ERAZMUS+ mamy możliwość kształtowania w naszych uczniach postaw świadomych swojej tożsamości Europejczyków, korzystających z dobrodziejstw niesionych przez Unię Europejską.

Głównymi celami projektu jest:

- podniesienie kwalifikacji kadry szkolnej,

- zwiększenie kompetencji i umiejętności językowych,

- podwyższenie poziomu jakości nauczania i uczenia się,

- rozwój kompetencji społecznych i kulturowych,

- rozszerzenie kompetencji w zakresie TIK - wykorzystania narzędzi informatycznych,

- porównanie systemów edukacyjnych szkół w krajach europejskich,

- zwiększenie motywacji nauczycieli do przyszłych działań na rzecz szkoły i rozwoju osobistego,

- potrzeba wprowadzenia innowacji do oferty edukacyjnej naszej szkoły.

W ramach projektu dyrektor oraz nauczyciele odbyli szkolenia językowe i metodyczne w Hiszpanii i na Malcie.

PROGRAMU ERASMUS+.

Realizacja projektu dofinansowanego z funduszu PFRON

02.02.2024

Informujemy, że Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas zawarł w dniu 27.11.2023 r. umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dotyczącą dofinansowania w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna” działań w zakresie poprawy dostępności siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie, ul. 11 Listopada 39, 14-100 Ostróda.

Realizacja projektu dofinansowanego z funduszu PFRON

02.02.2024
Wójt Gminy Ostróda dokonał odbioru zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa nawierzchni odcinka drogi gminnej nr 153047N – ul. Szkolna w m. Samborowo”.

Podpisanie umowy na realizację zadania pn.: „Rozbudowa i nadbudowa budynku kulturalno-bibliotecznego w miejscowości Samborowo.

31.01.2024

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę, w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Janusza Sadowskiego oraz Dyrekcji GCKB- Samborowie Pani Marty Żeberek i Joanny Trzebiatowskiej na realizację zadania pn.: „Rozbudowa i nadbudowa budynku Gminnego Centrum Kulturalno - Bibliotecznego w Samborowie, Gmina Ostróda - I etap”.

Transmisja LXXX Sesji Rady Gminy Ostróda

31.01.2024

Aktualny serwer transmisji sesji:

www.esesja.gminaostroda.pl

Transmisja LXXX Sesji Rady Gminy Ostróda

Senator RP Gustaw Marek Brzezin Zaszczycił Gminę Ostróda Swoją Obecnością: Rozmowy o Programie Inwestycji Strategicznych

29.01.2024
Dziś Gmina Ostróda miała niezwykłą przyjemność gościć w swoich progach szanowanego Senatora RP Gustawa Marka Brzezina. Spotkanie to było wyjątkową okazją do omówienia ważnych kwestii dotyczących rozwoju naszej społeczności.

Spotkanie Wójta Gminy Ostróda z LKS Tyrowo: Podsumowanie Roku 2023 i Aspiracje na Rok 2024

29.01.2024
Dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć klub LKS Tyrowo, aby wspólnie podsumować osiągnięcia z minionego roku oraz przedstawić aspiracje i cele na rok 2024. Spotkanie to było doskonałą okazją do refleksji nad naszymi osiągnięciami, a także do planowania przyszłości. ????????

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 31 stycznia 2024 r. o godz. 10:00 odbędzie się LXXX Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2024

24.01.2024