Być jak Ignacy - Nauka pełna energii

12.02.2024

Być jak Ignacy „Nauka pełna energii” to VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Dziewiąty etap programu Być jak Ignacy nosił tytuł „ Energia geotermalna ”. Idzbarscy naukowcy przeprowadzili doświadczenia, wykonali piękne prace pokazujące budowę wnętrza Ziemi i przygotowali gazetkę dla społeczności szkolnej.

Być jak Ignacy - Nauka pełna energii

Zajęcia z edukacji ekologicznej

11.02.2024

7 lutego uczniowie z klas 0-V uczestniczyli w zajęciach ekologicznych przeprowadzonych przez Panią Iwonę Jóźwicką z Nadleśnictwa Olsztynek. Tematem spotkania były tropy i ślady zwierząt. Prowadząca w ciekawy sposób, posługując się licznymi pomocami,  przybliżyła uczniom jakie ślady i tropy mają zwierzęta, które mieszkają w naszych lasach.  Dzieci  z zaciekawieniem wysłuchały cennych informacji i wykazały się aktywnością podczas  zajęć. To była wyjątkowa lekcja, która wzbogaciła  wiedzę  uczniów w zakresie edukacji ekologicznej. Dziękujemy!

Zajęcia z edukacji ekologicznej

09.02.2024

Dokonano odbioru zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 153083N Samborowo (ul. Długa) – Tyrowo oraz drogi gminnej nr 153044N – ul. Leśna w m. Samborowo”.

Zakończenie służby wojskowej mjr Witolda Chrobaka w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Ostródzie.

09.02.2024

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyło się uroczyste zakończenie służby wojskowej mjr Witolda Chrobaka w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Ostródzie.

Bal karnawałowy w ZPS Tyrowo

09.02.2024

Dnia 8 lutego br. W ZPS w Tyrowie odbył się bal karnawałowy. W zabawie wzięli udział uczniowie kl. I – VIII.  Niektórzy uczestnicy zabawy mieli fantastyczne przebrania. Wszyscy świetnie się bawili. Lena Krajewska doskonale sprawdziła się jako diskjokey. Bal był bardzo udany.

Bal karnawałowy w ZPS Tyrowo

09.02.2024

Geneza tłustego czwartku sięga czasów pogańskich. Był to dzień, w którym świętowano odejście zimy i nadejście wiosny. Dopiero około XVI wieku pojawił się w Polsce zwyczaj jedzenia słodkich pączków. W naszej placówce podtrzymujemy tą tradycję. Rada Rodziców ufundowała pączki dla każdego ucznia i pracownika szkoły. To był słodki dzień.

08.02.2024

Dzisiaj tłusty czwartek???? To wyjątkowy dzień, w trakcie którego kalorie nie mają znaczenia????Smacznego????

Superwizja z -umiejętności wychowawczych

07.02.2024
Odbyła się pierwsza w tym roku narada pedagogów szkolnych z placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda, w ramach spotkania uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w superwizji z „umiejętności wychowawczych” z psychologiem Danutą Górny. Każdy problem w szkole z uczniami został omówiony indywidualnie. Dzięki takim działaniom zwiększy się skuteczność w zakresie rozwiązywania problemów szkolnych.

Superwizja z -umiejętności wychowawczych

III Bieg 'W samo południe' - ruszamy z zapisami online!

07.02.2024

24 marca w Samborowie odbędzie się III Bieg "W samo południe" o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Po raz kolejny biegacze do pokonania będą mieli pętlę wokół Samborowa na dystansie 10 km. Szykujcie formę i widzimy się na trasie! Centralnym punktem biegu, gdzie zlokalizowane będą start i meta oraz zaplecze socjalne będzie kompleks sportowy przy ZS im. Mikołaja Kopernika w Samborowie. Stamtąd biegacze wybiegną na trasę, która głównie będzie wiodła polnymi duktami. Po zakończeniu rywalizacji nie zabraknie także niespodzianek w postaci losowania atrakcyjnych nagród. Więcej informacji w regulaminie.

Limit: 200 zawodników

Zapisy:  zapisy.sts-timing.pl/978/

III Bieg 'W samo południe' - ruszamy z zapisami online!

Książkowy niekalendarz - luty od serca

06.02.2024

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wyzwaniu na luty. Zapytaj koleżankę lub kolegę o ulubioną książkę i sprawdź, czy ci się spodoba. Wypożycz i przeczytaj książkę o przyjaźni lub miłości między człowiekiem a zwierzęciem. Wyślij komuś walentynkę z Twoim ulubionym cytatem z książki.

Zapraszamy do biblioteki!

Książkowy niekalendarz - luty od serca