Szkoła Podstawowa w Durągu

Zajęcia terenowe w Leśnictwie Durąg.

27.10.2015

27 października 2015 roku uczniowie klasy IB Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu na zajęciach ekologicznych odwiedzili pobliską leśniczówkę. Pan Albin Soboczyński Leśniczy Leśnictwa Durąg zapoznał uczniów z obowiązkami leśniczego, omówił ciekawostki przyrodnicze w okolicach Durąga oraz przypomniał uczniom jak należy zachowywać się w lesie. Zajęcia zakończono omówieniem zasady działania przydomowej oczyszczalni ścieków.

Zajęcia terenowe w Leśnictwie Durąg.
Szkoła Podstawowa w Durągu

Spotkanie z Policjantem dla społeczności szkolnej.

27.10.2015

Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu dnia 27.10.2015 roku gościło Pana Janusza Karczewskiego – funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, który przybył na zaproszenie Pani Anny Błaszkiewicz – pedagoga szkolnego. W porozumieniu z Panią Dorotą Bierć – nauczyciela Edukacji dla bezpieczeństwa została przygotowana tematyka spotkania. Zaproszony gość wygłosił prelekcję dotycząca bezpieczeństwa szeroko rozumianego. Poruszone zostały istotne zagadnienia m.in.: bezpieczne poruszanie się po drodze, używanie odblasków, szczególnie teraz, w porze jesiennej. Spotkanie zostało bardzo dobrze poprowadzone, na koniec zostało wręczone podziękowanie dla Pana Janusza Karczewskiego.

Spotkanie z Policjantem dla społeczności szkolnej.

EDUKACJA DLA BEZPIECZENSTWA: LEKCJE Z OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ

27.10.2015

W dniach 20 i 27 października uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Pana Andrzeja Filipiuka – Inspektora Ochrony Przeciwpożarowej, które odbyły się w ramach przedmiotu: Edukacja dla bezpieczeństwa i dotyczyły zagadnień: „Zagrożenia pożarowe. Zasady postępowania podczas pożaru”.

EDUKACJA DLA BEZPIECZENSTWA: LEKCJE Z OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ

Wieczorne spotkanie z bajką

26.10.2015

W dniu 26 października 2015r o godzinie 17:00, odbyło się "Wieczorne spotkanie z bajką" dla najmłodszych - Naszych Milusińskich zorganizowane przez Panią Annę Błaszkiewicz wraz z wolontariuszkami Zuzannę Grotkowską, Kaję Laskowską i Aleksandrę Kijek. Zostało ono połączone z obchodami Dnia Kundelka, Który przypadał 25 października.

Wieczorne spotkanie z bajką

„Sprzątamy cmentarze”

26.10.2015

Dnia 26 października 2015r. uczniowie klasy I a wzięli udział w akcji „Sprzątamy cmentarze”, w ramach której porządkowali opuszczone groby na cmentarzu w Durągu. Celem akcji było zwrócenie uwagi na historię regionu oraz czynniki wychowawcze. Uczniowie biorący udział w akcji oddają cześć zmarłym i uczą się szacunku dla tradycji. Takie momenty skłaniają do refleksji i zadumy, gdyż pamięć o zmarłych świadczy o żywych.

„Sprzątamy cmentarze”
Szkoła Podstawowa w Durągu

Projekt edukacyjny „Młodzi głosują”

25.10.2015

W ramach współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej panie: Magdalena Jankowska i Anna Małecka przeprowadziły wśród uczniów naszego gimnazjum zajęcia metodą projektu. Przedsięwzięcie nosiło tytuł „Młodzi głosują – wybory parlamentarne” i miało na celu szerzenie zasad organizowania i udziału obywateli w demokratycznych wyborach.

Projekt edukacyjny „Młodzi głosują”
Szkoła Podstawowa w Durągu

TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA 2015 R.

24.10.2015

W dniach 16 - 23 października 2015 r. obchodzony był Tydzień Dobrego Chleba. W ramach tej akcji w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu sporządzono gazetkę na temat żytniego chleba, która przedstawiała chleb jako świętość, jako lekarstwo i jako pożywienie.

TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA 2015 R.

Podsumowanie XVII Dni Rodziny

24.10.2015

Dnia 23 października 2015r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczysta gala podsumowująca działania przeprowadzone w ramach XVII Dni Rodziny w województwie warmińsko – mazurskim. Podczas tej uroczystości wręczono nagrody za udział w wojewódzkim konkursie literackim: „Trwałe, kochające się małżeństwo gwarantem szczęścia rodzinnego i osobistego”.

Podsumowanie XVII Dni Rodziny

23.10.2015