Fundusz Stypendialny IKEA FAMILY

23.09.2015

Miło nam poinformować, że Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego zakwalifikowało się do czwartej edycji Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY. Jest to kolejna edycja programu "Na rodzinę można liczyć". W ramach tego funduszu przyznano naszej szkole 6000 złotych na stypendia edukacyjne w roku szkolnym 2015/2016 dla 3 najzdolniejszych uczniów. Uczeń ubiegający się o Stypendium składa Wniosek wraz z załącznikami do koordynatora szkolnego - pani Wioletty Ojrzyńskiej. Termin przyjmowania wniosków: od 11 do 30 września 2015 r.

Fundusz Stypendialny IKEA FAMILY
Szkoła Podstawowa w Durągu

Udział pedagoga szkolnego w spotkaniach służbowych.

18.09.2015

Dnia 18 września 2015 roku  pedagog szkolny - Anna Błaszkiewicz brała udział w spotkaniu w Świetlicy Terapeutycznej, celem doprecyzowania współpracy na rok szkolny 2015/2016. Podczas spotkania Pani mgr Barbara Jarząbek - pielęgniarka środowiskowo - rodzinna, przybliżyła temat: Profilaktyka zdrowotna - pielęgniarstwo środowiskowo - rodzinne.
Tego samego dnia Anna Błaszkiewicz - koordynator Młodzieżowego Wolontariatu - Klubu Ośmiu wraz z Panią Małgorzatą Zajda uczestniczyły w spotkaniu "Inaugurującym działalność wolontarystyczną w roku szkolnym 2015/2016" zorganizowanym przez Jolantę Dakowską - Warmińsko Mazurskiego Lidera Młodzieżowego Wolontariatu.

Udział pedagoga szkolnego w spotkaniach służbowych.

Sprzątanie świata

18.09.2015

„Wyprawa- poprawa”- pod takim hasłem ruszyła tegoroczna, 22 akcja „Sprzątanie Świata – Polska” 2015, której finał przypadł, jak zwykle na trzeci tydzień września, czyli 18-19 - 20 września. Akcja, jak co roku była koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwrócono uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

Sprzątanie świata

SZANUJMY NASZĄ PLANETĘ!

16.09.2015

Z okazji zbliżającego się dnia „Sprzątania Świata”, uczniowie na zajęciach świetlicowych włączyli się w akcję ekologiczną. Na lekcjach odbyły się pogadanki na temat sposobów ochrony Ziemi przed zniszczeniem. Uczniowie w grupach przygotowali także piękne plakaty o tematyce ekologicznej, nawołujące do szanowania naszej Planety i segregacji śmieci.

SZANUJMY NASZĄ PLANETĘ!

„Krąg Wspólnoty Kultur”

13.09.2015

12.09.2015r. pani Agnieszka Kocik-Zakrzewska i pani Anna Dobrowolska nauczycielki Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wzięły udział w konferencji, która odbyła się w Glaznotach w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Uczestnicy zwiedzili zabytkowy kościół metodystyczny oraz pobliski cmentarz, następnie wzięli udział w konferencji, w ramach której wysłuchano wykładu pana dr Dariusza Gałązki (Państwowy Instytut Geologiczny – PIB w Warszawie), pt. „Geologia Wzgórz Dylewskich” oraz pana dr Wiesława Skrobota (Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy, Collegium Polonicum Słubice) dotyczący dawnych zabudowań w okolicy Wzgórz Dylewskich.

„Krąg Wspólnoty Kultur”
Szkoła Podstawowa w Durągu

Wyróżnienie dla uczniów Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu w ramach konkursu „Rozstaje i bezdroża- zapomniane historie naszej okolicy”.

12.09.2015

Organizatorzy konkursu:
Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Pracownia Aktywności Obywatelskiej i Dokumentacji Dziedzictwa w Ostródzie, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie.

spotkanie organizacyjne dyrektorów

08.09.2015

W dniu 08 września 2015r. w świetlicy Bursy Szkolnej nr 4 w Elblągu odbyło się spotkanie organizacyjne dyrektorów szkół i placówek, które w tym roku ubiegają się o Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty Szkoła Promująca Zdrowie, w którym uczestniczyła Pani Grażyna Lipińska – Dyrektor Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu.

spotkanie organizacyjne dyrektorów

07.09.2015

Za realizację projektu Wolontarystycznego w czasie wakacji z Wolontariatem Studenckim Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności otrzymaliśmy podziękowanie. Do działań tych włączyła się Pani A. Błaszkiewicz proponując Studentom w zamian za realizację projektu zwiedzanie Mazur – Małej Ojczyzny, gdyż potencjał jest w nas.

Szkoła Podstawowa w Durągu

Gminne Dożynki w Starych Jabłonkach.

04.09.2015

Uroczyste zakończenie, ukoronowanie żniw to dożynki stanowiące największe w danym roku kalendarzowym święto rolników. Są obchodzone krótko po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych oraz zebraniu plonów, głównie zbóż. Zależnie od części kraju bywają nazywane: obżynki, wyżynki, okrężne, wieniec, wieńczyny. Pochodzenie i wiek tego obrzędu nie zostały dotychczas w pełni sprecyzowane. Zygmunt Gloger wywodzi je prosto ze zwyczajów pogańskich, związanych z kultem bóstw urodzaju.

Gminne Dożynki w Starych Jabłonkach.

spotkanie dla społeczności lokalnej

04.09.2015

Dnia 04.09.2015r. zostało zorganizowane spotkanie dla społeczności lokalnej, z racji IV edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Wolontariusze z Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wraz z opiekunami zaprosili Wszystkich Kochających Czytanie na popołudniowe spotkanie z książką.

spotkanie dla społeczności lokalnej