23.04.2024
Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie odwiedzili dziś edukatorzy z Wód Polskich w ramach programu "Aktywni Błękitni". Podczas warsztatów kl. IV i V mogła dowiedzieć się, że woda to nie śmietnik oraz co to jest mikroplastik. Uczniowie klas starszych podczas zajęć określali jakość wód metodą biologiczną. W trakcie spotkania nie zabrakło zabaw z wodnym kołem fortuny, wyławiania i segregowania śmieci.

Aktywni błękitni-szkoła przyjazna wodzie - V edycja programu edukacyjnego

Pietrzwałd zwycięzcą Powiatowego Konkursu Wiedzy o Gminie Ostróda - Szlakiem Drwęcy

23.04.2024

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostródzie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Gminie Ostróda „ Szlakiem Drwęcy”. Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pietrzwałdzie, finaliści gminnego etapu konkursu - dziś zajęli I, II oraz III miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

23.04.2024

To był dzień pełen wiedzy, nowych doświadczeń i niespodzianek. Dziękujemy.
# Aktywni Błękitni

23.04.2024
Wczoraj w Szkole Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie odbył się I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,Niezłe Ziółko” pod patronatem Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa.
Licznie zebranych uczestników oraz ich opiekunów powitała Pani Ewa Malinowska Kierownik Referatu Oświaty Gminy Ostróda oraz Pani Anna Jaworska Dyrektor Szkoły. Przed uczestnikami konkursu postawiono wysoką poprzeczkę, musieli się wykazać znajomością zasad ortograficznych oraz umiejętnością ich stosowania.

22.04.2024

Dnia 22 kwietnia br. odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Jest to międzynarodowe święto obchodzone na całym świecie. Celem apelu było promowanie postaw proekologicznych. Uczniowie klasy VI przygotowali prezentacje, które  miały uświadomić wszystkim jak kruchy jest ekosystem  naszej planety i jak wiele możemy zrobić, aby je chronić. Nawet najmłodsi mogą zrobić wiele dobrego dla naszego środowiska.  Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby przypomnieć o tym, że każdy może przyłączyć się do walki o zdrowsze środowisko poprzez wprowadzenie eko – nawyków do swojej codzienności.

Gminny Konkurs Przyrodniczy

22.04.2024

22 kwietnia  w Szyldaku odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy „Las i jego mieszkańcy”. Gospodarzem i organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Szyldaku, natomiast pytania przygotowali i konkurs przeprowadzili pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich Zadania konkursowe miały różną formę: były pytania zamknięte, rozpoznawanie gatunków drzew po liściach i szyszkach, rozpoznawanie tropów zwierząt oraz różnych śladów ich bytowania. Dodatkową atrakcją była wystawa „Las w szkatułce”- mobilne stoisko edukacyjne przygotowane przez Nadleśnictwo Olsztynek.

Naszą szkołę reprezentowały:

Lena Krajewska kl. VI

Zuzanna Szymańska kl. V

Anastazja Szabłowska kl. V

Drużyna z Tyrowa zajęła VI miejsce.

Gminny Konkurs Przyrodniczy

AKCJA SPOŁECZNO- EDUKACYJNA ŻONKILE

22.04.2024

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do Akcji Społeczno- Edukacyjnej ŻONKILE. Organizatorem tego wydarzenia jest Muzeum POLIN w Warszawie. 19 kwietnia obchodzimy 81 rocznicę powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji odbył się apel, podczas którego uczniowie w skrócie poznali historię ludzi żyjących  w getcie. Uczniowie klasy ósmej wykonali żółte żonkile nawiązują do powstania w getcie warszawskim. Każdy uczeń i pracownik otrzymał tego kwiatka, będącego wyrazem naszej pamięci o tych, którzy w beznadziejnej sytuacji walczyli o człowieczeństwo. Klasy V,VI,VII, VIII brali czynny udział w lekcji bibliotecznej dotyczącej powstania zbrojnego na jego terenie getta. Tematy tych spotkań to: „Dziecko-cichy bohater getta”, „Bóg spał-dlaczego świat zapomniał o Żydach”, „Opór ludności w getcie warszawskim” i „Powstanie w getcie-czy warto było”.

AKCJA SPOŁECZNO- EDUKACYJNA ŻONKILE

Dzień Ziemii w Przedszkolu Samorządowym w Starych Jabłonkach

22.04.2024
Z okazji Dnia Ziemi pracownicy Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach przedstawili dzieciom spektakl teatralny pod tytułem " Dzień Ziemi- w biurze Matki Natury". Dzieci oglądały przedstawienie z zapartym tchem i uśmiechem na twarzy. Z pewnością w sercach dzieci zostaną mądre i kluczowe słowa: "Trzeba dbać o przyrodę czyste powietrze, ziemię i wodę!"

Dzień Ziemii w Przedszkolu Samorządowym w Starych Jabłonkach

Akcja „Żonkile”

21.04.2024

19 kwietnia 2024 roku przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Upamiętniając te wydarzenia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, której celem jest propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim oraz złożenie hołdu ofiarom Holokaustu.

Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji, której symbolem są właśnie żonkile, kwiaty oznaczające pamięć, szacunek i nadzieję. Uczniowie dla uczczenia pamięci poległych powstańców wykonali żonkile z papieru i wysłuchali informacji na temat powstania w getcie warszawskim.

Akcja „Żonkile”