Święto Szkoły

To, co przeżyło jedno pokolenie,

Drugie przerabia w sercu i pamięci…

(A. Oppman)

Za nami już  74 lata istnienia  Szkoły Podstawowej w Durągu. Jej jubileusz świętowaliśmy 24 maja 2019r.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele  pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Durągu prowadzoną przez Proboszcza Parafii ks. Zbigniewa Błaszkowskiego.

Święto Szkoły

Pomagam mojemu dziecku wybrać szkołę

23.05.2019

W dniu 16 maja br. w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie dla rodziców uczniów kl. VII – VIII z psychologiem Panią Beata Mioduszewską i doradcą zawodowym panią Marta Pelczarską z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ostródzie na temat: Pomagam mojemu dziecku wybrać szkołę.

Pomagam mojemu dziecku wybrać szkołę

NOWOCZESNE OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI W GMINIE OSTRÓDA!!

23.05.2019

Gmina Ostróda otrzymała dofinansowanie z Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w kwocie 197 000,00 zł.  W ramach pozyskanych środków wybudowanych zostanie, aż pięć otwartych stref aktywności: w Szyldaku, Zwierzewie, Pietrzwałdzie, Brzydowie i Idzbarku. Dofinansowanie obejmuje 50% wartości zadania.

NOWOCZESNE OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI W GMINIE OSTRÓDA!!

Mała Piłkarska Kadra Czeka 2019 - eliminacje gminne

22.05.2019

Na orliku w Samborowie rozegrano eliminacje gminne Wojewódzkiego Turnieju "Mała Piłkarska Kadra Czeka". Wśród dziewcząt najlepsze okazały się piłkarki SP Samborowo, a w kategorii chłopców po serii rzutów karnych i wielkich emocjach w finale zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Lipowie! Łącznie w zawodach udział wzięło sześć zespołów chłopców i trzy dziewcząt.

Mała Piłkarska Kadra Czeka 2019 - eliminacje gminne

45. Rypińska Wiosna Teatralna

22.05.2019
    W dniach od 16 do 18 maja br. w Rypińskim Domu Kultury zakwitła po raz 45 Rypińska Wiosna Teatralna. Podczas ogólnopolskiego konkursu zaprezentowało się 20 amatorskich grup teatralnych m.in. z Bydgoszczy, Włocławka, Warszawy, Katowic, Lubawy, Ostródy, Rypina i wielu innych miejscowości. Tegoroczne spektakle oceniało jury, w którym zasiedli: Barbara Rogalska – aktorka Baju Pomorskiego w Toruniu, instruktor teatralny,  Piotr Szwedes – aktor i producent teatralny oraz Justyna Motylewska – instruktor teatralny i muzyczny, kierownik ds. artystycznych RDK.
45. Rypińska Wiosna Teatralna

Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny

21.05.2019

Wniosek należy złożyć do dnia 21 czerwca 2019 r. w przedszkolu lub w szkole, do którego dziecko uczęszcza.

Wniosek wakacje dziecka 2019 r.

Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny

Konferencja ekologiczna w Samborowie

21.05.2019

21 maja  w Samborowie odbył się Konkurs Ekologiczny i Konferencja Ekologiczna. Przedstawicielami naszej szkoły były uczennice klasy VI : Aleksandra Dąbrowska, Martyna Krajewska i Zuzanna Brodzińska. Uczniowie każdej ze szkół wcześniej przygotowali się do udziału w konferencji. Wykonali pomiary zanieczyszczenia powietrza w swoich miejscowościach oraz wykonali zdjęcia porostów występujących w pobliżu szkoły. Wyniki prezentowane były podczas konferencji. Spotkanie zakończyło się bardzo ciekawą pogadanką pana leśniczego, dotyczącą zanieczyszczeniom środowiska.

Konferencja ekologiczna w Samborowie

Wycieczka do Kamionki – garncarskiej wioski

21.05.2019

20 maja 2019 r. uczniowie klas IV, V a , V b i VI  wzięli udział w wycieczce w ramach Projektu EFS „Szkolna Akademia Przyszłości”. W Kamionce uczniowie uczestniczyli w warsztatach lepienia z gliny. Każdy zabrał do domu własnoręcznie wykonane naczynie lub inny przedmiot. Oglądali film przyrodniczy wyświetlany w specjalnej sali kinowej. Zwiedzali również zabytkową kuźnię oraz oglądali wyposażenie tradycyjnej mazurskiej chaty. Na ścieżce dydaktycznej rozpoznawali rodzaje skał, oglądali różne kamieni ozdobne i skamieniałości. Na zakończenie szukali skarbu w wielkim ogrodzie podzielonym na zakątki tematyczne. Dużą atrakcją było poszukiwanie bursztynów. Każdy z uczniów na pamiątkę otrzymał woreczek z kolorowymi kamieniami. Wycieczka zakończyła się obiadem w tutejszej karczmie oraz zakupem pamiątek. Była to bardzo udana wyprawa   zwłaszcza, że towarzyszyła nam piękna pogoda.

Dorota Czarnik

Wycieczka do Kamionki – garncarskiej wioski

Konkurs języka angielskiego - ENGLISH CHALLANGE

21.05.2019

Dnia 17.05.2019 w Szkole Podstawowej w Pietrzwałdzie odbył się konkurs języka angielskiego „ENGLISH CHALLANGE” dla uczniów klas VIII pod patronem Wójta Gminy Ostróda. Naszą szkołę godnie reprezentował Maciej Komuda, który zajął 2 miejsce. O zwycięstwie zadecydowała niewielka różnica w  punktach. Maciej wrócił do szkoły z okazałymi nagrodami. Przygotowaniem ucznia do konkursu zajął się pan Marcin Konopka.

Konkurs języka angielskiego - ENGLISH CHALLANGE