Kampania Biała wstążka

08.12.2023

W dniu dzisiejszym pracownicy naszej placówki na znak solidarności włączyli się międzynarodową kampanię "Biała wstążka". Jest to największa na świecie międzynarodowa kampania mająca na celu, zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Celem kampanii jest wspieranie działań na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dzieci.

Kampania Biała wstążka

GMINNE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WOLONTARIUSZA

08.12.2023

W sali kameralnej Amfiteatru w Ostródzie odbyły się  Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, zorganizowane przez Gminę Ostróda we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Żołnierza Polskiego w Durągu. Bohaterami tego dnia byli wolontariusze Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu, działający w szkołach z terenu Gminy Ostróda oraz ich opiekunowie. Naszą szkołę reprezentowały pani dyrektor Bożena Bohdziewicz, opiekun wolontariatu Marzena Bracka oraz najmłodsze wolontariuszki, uczennice klasy III. Za szerzenie wspaniałej idei wolontariatu podziękowała  wolontariuszom Pani Jolanta Dakowska, Warmińsko-Mazurski Lider Młodzieżowego Wolontariatu, której wkład w pracę ze szkolnymi kołami docenił w swoim wystąpieniu Zastępca Wójta Gminy Grzegorz Kastrau. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza nie zabrakło życzeń i niespodzianek dla wszystkich, którzy na co dzień bezinteresownie pracują na rzecz innych. Był olbrzymi tort, który rozdzielono wśród zebranych, a uroczystość uświetnił występ chóru oraz dzieci z przedszkola. Uczczenie w ten sposób Międzynarodowego Dnia Wolontariusza było wspaniałą okazją do integracji wolontariuszy z terenu całej gminy. Nasze uczennice zabrały ze sobą dary zebrane podczas akcji charytatywnej dla dzieci z Hospicjum w Olsztynie. Dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom za wsparcie, szczególnie Agatce Jasik za kilkanaście maskotek, które na pewno będą powodem do radości dla maluszków z hospicjum.

GMINNE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WOLONTARIUSZA

08.12.2023

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pietrzwałdzie wzięli udział w kampanii pt. „Mikołaj nie HEJTUJE”.

Kampania miała na celu przeciwdziałanie hejtowi w szkołach oraz ograniczenie zachowań ryzykownych poprzez kształtowanie właściwych postaw. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podsumowaniem których były piękne plakaty stworzone przez naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy Gminnemu Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień za wspaniałe nagrody oraz słodkie upominki dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Z wizytą u Kopernika w Toruniu

07.12.2023

Zimową porą, 5 grudnia 2023 r. klasa VI a wraz z wychowawcą p. Agnieszką Krzysiak oraz p. Małgorzatą Zajda udała się na wycieczkę do Torunia. Celem wizyty w rodzinnym mieście Mikołaja Kopernika było zwiedzenie starówki oraz zabytkowych miejsc związanych z najsłynniejszym polskim astronomem. Ponadto uczniowie zwiedzili muzeum PRL, w którym mogli przenieść się do przeszłości i zobaczyć, jak kiedyś żyli ich dziadkowie, z jakich sprzętów korzystali, jak dawniej wyglądały przedmioty użytku codziennego, zabawki czy przedmioty szkolne.

Kolejnym miejscem zwiedzania był Niewidzialny Dom, miejsce, w którym uczniowie musieli wyłączyć na chwilę zmysł wzroku i poczuć się jak osoba niewidoma. Niewidomi przewodnicy, zabrali młodzież w niezwykłą podróż do świata, który nas otacza. Za pomocą słuchu oraz zmysłu dotyku uczniowie rozpoznawali rzeczy i sytuacje, których nie mogli zobaczyć -  mogli jedynie dotknąć, poczuć i zrozumieć. Wzięli też udział w warsztatach malowania obrazów w ciemności.

Na koniec szóstoklasiści z opiekunami udali się do Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie wzięli udział w warsztatach wypieku tradycyjnego piernika ozdobnego zwanego „Gościńcem”, a także zwiedzili wystawę muzealną i wysłuchali legend o toruńskich piernikach.

Z wizytą u Kopernika w Toruniu

Tak świętowaliśmy Mikołajki

Tak świętowaliśmy Mikołajki

Zapraszamy do udziału w Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ostróda!

Regulamin

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej chłopców - klasa VI i młodsi

07.12.2023

Na hali sportowej w Idzbarku rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej chłopców dla klas VI i młodszych. W turnieju wystąpiło osiem zespołów, najlepiej poradzili sobie piłkarze SP Idzbark, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy SP Lipowo, a na trzecim SP Szyldak.

07.12.2023
Jubileusz 18-lecia Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w Ostródzie. To wyjątkowa rocznica, pełna wspomnień, sukcesów i zaangażowania w rozwijanie turystyki na terenie Mazur Zachodnich.

Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

07.12.2023

Wydarzenie to zgromadziło liczne grono wolontariuszy, ich opiekunów oraz dyrektorów placówek oświatowych z obszaru Gminy Ostróda, tworząc niepowtarzalną atmosferę jedności i solidarności. Uroczystość odbyła się w sali kameralnej amfiteatru w Ostródzie, co stworzyło idealne warunki do nawiązania bezpośrednich kontaktów między wolontariuszami.

Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Złote Gody mieszkańców Gminy

07.12.2023

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Ostróda odbyła się uroczystość uhonorowania mieszkańców naszej gminy, którzy przeżyli w związku małżeńskim 50 lat – Złote Gody. Uroczystość tę obchodzili Teresa i Jerzy Bąk z miejscowości Kajkowo. Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

Złote Gody mieszkańców Gminy