Karuzela na stronie głównej

Stare Jabłonki - Jezioro Szeląg Mały

Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Kanał Elbląski

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Wzgórza Dylewskie

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Hotel SPA Dr Irena Eris

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Pałac Klonowo

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Zabytkowy Kościół Ewangelicko – Metodystyczny w Glaznotach

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

obrazek news
Sport

Piąty turniej Grand Prix Brzydowo 2012

24.10.2011

Nowicki (2), Łątkowski, Zaborowski to zwycięzcy czterech pierwszych turniejów brzydowskiego Grand Prix. W piątym wygrał Szymon Babalski i to w bardzo dobrym stylu. W drodze po zwycięstwo musiał wygrać z trójką, która stała już w tym roku na najwyższym stopniu podium, czyli Nowickim, Zaborowskim i Łątkowskim. Zrobił to w sposób nie podlegający dyskusji.

Piąty turniej Grand Prix Brzydowo 2012
obrazek news
Gmina

"smaki warmii, mazur oraz powiśla na stołach europy"

18.10.2011

Celem konkursu jest zebranie unikatowych przepisów kulinarnych z obszarów wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego, opublikowanie ich w broszurze „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy” oraz promocja jedynych w swoich rodzajów produktów i potraw, specyficznych dla dziedzictwa kulinarnego naszego regionu.Uczestnikami konkursu są mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego tj. osoby fizyczne, przedsiębiorcy, szkoły oraz organizacje zrzeszające osoby fizyczne, w tym koła gospodyń wiejskich.

"smaki warmii, mazur oraz powiśla na stołach europy"
obrazek news
Oświata

gminny dzień edukacji narodowej

18.10.2011

14 października 2011r. w Szkole Podstawowej w Brzydowie  odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. W czasie uroczystości, Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin wręczył dyrektorom oraz nauczycielom gminnych placówek oświatowych nagrody za  zaangażowanie, pracę dydaktyczno-wychowawczą oraz za tworzenie dobrej jakości pracy szkół. W związku z nadaniem stopnia nauczyciela mianowanego 4 nauczycieli złożyło ślubowanie, po którym Wójt Gminy wręczył akty nadania.

gminny dzień edukacji narodowej
obrazek news
Gmina

Złote Gody

14.10.2011

W dniu 24 września  2011r.  Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin odwiedził parę małżeńską obchodzącą  50-lecie pożycia małżeńskiego i w imieniu Prezydenta R.P. wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie Państwu: Zofii i Czesławowi Zdunek z Bałcyn . Były gratulacje, życzenia wszelkiej pomyślności , dobrego zdrowia oraz harmonii w codziennym wspólnym życiu.

Złote Gody
obrazek news
Oświata

"Pokaż na co się stać!"

14.10.2011

Stowarzyszenie ,,Pomoc Dzieciom Potrzebującym” w Ostródzie w partnerstwie z Gminą Ostróda  we wrześniu rozpoczęło realizację  projektu pod tytułem ,,Pokaż na co cię stać !” Projekt współfinansowany jest  przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.

"Pokaż na co się stać!"
obrazek news
Sport

Czwarty turniej Grand Prix Brzydowo 2012

10.10.2011

Po Nowickim i Zaborowskim mamy kolejnego zwycięzcę brzydowskiego Grand Prix. Został nim Wojciech Łątkowski z Lubawy. Wprawdzie zwycięstwo nie przyszło mu łatwo, ale jest ono dużym sukcesem ambitnego i grającego na dobrym równym poziomie zawodnika. W drodze po pierwsze miejsce stoczył dwa doskonałe pojedynki wygrane po 3:2.

Czwarty turniej Grand Prix Brzydowo 2012
obrazek news
Inwestycje gminne

Nowy odcinek chodnika w miejscowości Ryn

06.10.2011

Odcinek chodnika w miejscowości Ryn został odremontowany. Długość wyremontowanego odcinka wynosi łącznie 133mb, szerokość 1,5mb. Zakres robót obejmował:

Nowy odcinek chodnika w miejscowości Ryn
obrazek news
Inwestycje gminne

Nowy chodnik w miejscowości Smykowo

06.10.2011

Odcinek chodnika w miejscowości Smykowo został odremontowany. Długość wyremontowanego odcinka wynosi łącznie 105,5mb, szerokość 1,5mb w tym:

Nowy chodnik w miejscowości Smykowo
obrazek news
Inwestycje gminne

Nowy chodnik w Starych Jabłonkach

06.10.2011

Odcinek chodnika w miejscowości Stare Jabłonki został odremontowany. Długość wyremontowanego odcinka wynosi łącznie 110mb, szerokość 1,5mb. Zakres robót obejmował:

Nowy chodnik w Starych Jabłonkach
obrazek news
Gmina

XIII Sesja Rady Gminy Ostróda

05.10.2011

29 września 2011r. o godz. 9°° w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda miała miejsce XIII Sesja Rady Gminy Ostróda, podczas której zostały wręczone gratulacje dla Wójta Gminy Ostróda Gustawa Marka Brzezina w związku z odznaczeniem Złotym Krzyżem Zasługi oraz dla Radnej Gminy Ostróda, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Idzbark – moja ojczyzna” Pani Zofii Stankiewicz w związku z odznaczeniem Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

XIII Sesja Rady Gminy Ostróda
obrazek news
OSP

VI zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Ostróda

05.10.2011

W Kaczorach na terenie Klubu Strzeleckiego GARDA  24 września 2011r. odbyły się  już VI Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Ostróda w kategorii Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz przedstawicieli firm i instytucji, współpracujących z Gminą Ostróda. Strażacy oraz zaproszeni goście rywalizowali w dwóch konkurencjach:

VI zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Ostróda
Gmina

Październikowy Biuletyn Informacyjny już dostępny

03.10.2011

Dostępny jest już najnowszy październikowy numer Biuletynu Informacyjnego Urzędu Gminy Ostróda.
Kliknij obrazek po lewej

Październikowy Biuletyn Informacyjny już dostępny
obrazek news
Gmina

Wybory Parlamentarne 2011

03.10.2011

Zgodnie z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 sierpnia 2011 r. Wybory Parlamentarne 2011 odbędą się w dniu 9 października 2011r. W wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej głosować będziemy w ramach okręgu wyborczego nr 34. Natomiast  w wyborach do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej głosować będziemy w ramach okręgu wyborczego nr 85. Wybory parlamentarne zostaną przeprowadzone  na podstawie przepisów nowego Kodeksu Wyborczego, który wszedł w życie 1 sierpnia br. W Kodeksie ujednolicono godziny głosowania we wszystkich rodzajach wyborów, zatem lokale wyborcze podczas tegorocznego głosowania będą otwarte w godz. 7:00-21:00. Uczestnictwo w wyborach to przejaw wysokiej świadomości społecznej oraz rzeczywiste budowanie demokracji w Państwie.

Wybory Parlamentarne 2011
obrazek news
Oświata

Gminna inauguracja roku szkolnego 2011/2012

03.10.2011

Tradycyjnie na początku września w Zwierzewie miała miejsce uroczysta Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2011/2012. W uroczystości inaugurującej nowy rok szkolny licznie wzięli udział zaproszeni goście. Początek września to okres szczególnie ważny dla całej społeczności szkolnej - uczniów, ich rodzin, nauczycieli, pracowników szkół oraz wszystkich osób związanych zawodowo i emocjonalnie z oświatą.

Gminna inauguracja roku szkolnego 2011/2012
obrazek news
Gmina

Radna odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

03.10.2011

Pani Zofia Stankiewicz Radna Gminy Ostróda, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Idzbark – moja ojczyzna” została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w Pałacu Prezydenckim Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie to przyznawane jest założycielom i działaczom organizacji pozarządowych za wybitne zasługi w działalności na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej.

Radna odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
zaklad obslugi komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej
zwiazek gmin

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko
rudno

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno
Termomodernizacja obiektów oświatowych

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej