Karuzela na stronie głównej

Stare Jabłonki - Jezioro Szeląg Mały

Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Kanał Elbląski

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Wzgórza Dylewskie

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Hotel SPA Dr Irena Eris

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Pałac Klonowo

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Zabytkowy Kościół Ewangelicko – Metodystyczny w Glaznotach

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

obrazek news
Sport

Gminna liga tenisa stołowego - piąty turniej

22.11.2011

Ostatnie trzy kolejki pierwszej rundy Gminnej Ligi Tenisa Stołowego zapowiadają się bardzo ciekawie, a to dlatego, że w każdej z nich rozegrany zostanie przynajmniej jeden mecz pomiędzy drużynami z pierwszej trójki. W tej kolejce Idzbark podejmuje Ornowo,  w kolejnej Idzbark zagra z Durągiem, natomiast w ostatniej Ornowo będzie gospodarzem meczu z Durągiem.

Gminna liga tenisa stołowego - piąty turniej
obrazek news
Sport

Gminna liga tenisa stołowego - czwarty turniej

22.11.2011

Durąg nie zwalnia tempa. Wygrywa z pozostałymi drużynami bardzo wysoko, o czym świadczy tabelka po czterech rundach. Bracia Ciborowscy, Deska, Spychała i Kolasiński wygrywają prawie wszystkie mecze. W 72 dwóch pojedynkach zawodnicy z Durąga stracili tylko 8 małych punktów. To świadczy o ich zdecydowanej przewadze. 

Gminna liga tenisa stołowego - czwarty turniej
obrazek news
Organizacje pozarządowe - Aktualności

Nabór wniosków w Lokalnej Grupie Działania

22.11.2011

Samorząd Gminy Ostróda informuje o możliwości składania wniosków za pośrednictwem Związku Stowarzyszeń „Kraina Drwęcy i Pasłęki” w ramach działania „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 na operacje, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi – tzw. Małych Projektów oraz tych które spełniają warunki przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”

Nabór wniosków w Lokalnej Grupie Działania
Gmina

Projekt pt. „Mój ogród wspomnieniem ogrodu mojej babci - powrót do tradycji”

21.11.2011

Mój ogród wspomnieniem ogrodu mojej babci - powrót do tradycji – projekt realizowany w Zwierzewie i Lubajnach.

Krajobraz wsi od zawsze kojarzony był z przepięknymi przydomowymi ogrodami pełnymi różnobarwnych kwiatów i motyli, zapachów oraz brzęczenia pszczół. Dziś ogrody, które są w naszej pamięci zanikają. Na większości posesji jest trawnik, „choinka” i krasnal, przez co wieś zaczyna być jednobarwna i nudna. Młode pokolenia nie przywiązują uwagi do tradycji. Wolą wygodę i minimalizm. Niewątpliwie jest także coraz mniej ludzi, którzy maja wiedzę na temat uprawy i pielęgnacji roślin. Młodzi nie chcą lub nie mają czasu aby pogłębiać wiedzę na ten temat. Duża część ludzi uważa, że po prostu nie warto poświęcać czasu, pracy i pieniędzy na uprawę roślin owocowych, ponieważ wszystko jest dostępne w sklepach.

Projekt pt. „Mój ogród wspomnieniem ogrodu mojej babci - powrót do tradycji”
obrazek news
Sport

Siódmy turniej Grand Prix Brzydowo 2012

16.11.2011

Dwie wielkie niespodzianki zanotowano na siódmym turnieju Grand Prix Brzydowo 2012. Pierwszą, chyba największą w historii tych bardzo popularnych zawodów było zajęcie przez kobietę czwartego miejsca w klasyfikacji końcowej. Tą zawodniczką okazała się Natalia Pruchniewska. Młoda zawodniczka z podostródzkiej miejscowości po porażce w pierwszym meczu z Adamem Łukasiakiem w kolejnych sześciu potraktowała swoich rywali jak początkujących amatorów.

Siódmy turniej Grand Prix Brzydowo 2012
obrazek news
Organizacje pozarządowe - Aktualności

Szkolenie dla NGO

16.11.2011

Pełnomocnik Wójta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego na szkolenia z zakresu zlecania, realizacji oraz rozliczania zadań publicznych zgodnie z ustawą o pożytku publicznym i o wolontariacie.

Szkolenie dla NGO
obrazek news
Sport

Gminna liga tenisa stołowego - trzeci turniej

14.11.2011

Liderzy nie zwalniają. Zarówno Durąg jak i Ornowo wygrały swoje mecze i umocniły się na pozycjach liderów mając solidarnie po sześć punktów. Ornowo wysoko pokonało Reszki 13:5, natomiast Durąg wygrał z Pietrzwałdem aż 17:1. Bez sensacji przebiegał mecz pomiędzy drużynami Samborowa i Oldboy Gmina Ostróda. O tym fakcie mówi sam wynik - 15:3. To wręcz klęska drużyny Oldboy. Jedynie Bogdan Dymerski, który zdobył 3 pkt oraz Waldemar Cieśluk nawiązywali kontakt z dobrze tego dnia usposobionymi Okrucińskim, Banachomskim, Kajetankiem oraz Taraskiewiczem.

Gminna liga tenisa stołowego - trzeci turniej
obrazek news
Sport

Gminna liga tenisa stołowego - drugi turniej

14.11.2011

W dniu 27 października 2011 r. rozegrana została druga kolejka trzeciej edycji gminnej ligi tenisa stołowego. Tym razem okazało się, że o miejsca w pierwszej trójce powalczy więcej zespołów. Komplety punktów zachowali główni faworyci, a więc Ornowo i Durąg wygrywając swoje drugie mecze. Idzbark uległ  niespodziewanie, ale całkiem zasłużenie drużynie z Samborowa 7:11.

Gminna liga tenisa stołowego - drugi turniej
obrazek news
Sport

GMINNA LIGA TENISA STOŁOWEGO - PIERWSZY TURNIEJ

10.11.2011

W dniu 20 października 2011r. ruszyła trzecia edycja gminnej ligi tenisa stołowego. Do ligi zgłosiło się osiem ekip reprezentujących osiem podostródzkich miejscowości: Ornowo, Idzbark, Durąg, Pietrzwałd, Samborowo, Turznica, Reszki i drużyna Oldboy Gmina Ostróda.

GMINNA LIGA TENISA STOŁOWEGO - PIERWSZY TURNIEJ
obrazek news
Oświata

„Indywidualizacja procesu nauczania w Gminie Ostróda”

09.11.2011

W placówkach oświatowych na terenie gminy Ostróda rozpoczęła się realizacja projektu „Indywidualizacja procesu nauczania w Gminie Ostróda” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Głównym celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych  oraz wsparcie szkół podstawowych w realizacji założeń nowej podstawy programowej, która kładzie nacisk na indywidualizację pracy z uczniem, naukę zgodną z potrzebami dziecka, jego zainteresowaniami, a także możliwościami.

„Indywidualizacja procesu nauczania w Gminie Ostróda”
Organizacje pozarządowe - Aktualności

Szkolenie dot. pozyskiwania dofinansowania w ramach PROW 2007-2013

07.11.2011

Związek Stowarzyszeń “Kraina Drwęcy i Pasłęki”
zaprasza wszystkich zainteresowanych
na szkolenia dotyczące pozyskiwania dofinansowania w ramach działań:


1. Małe projekty - godz. 9:00

2. Odnowa i rozwój wsi - godz. 12.15 
    

  
Szkolenie przeprowadzi pracownik merytoryczny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko - Mazurskiego
14 listopada 2011 r. w budynku Fundacji Rozwoju Regionu Łukta, ul. Mazurska 30, Łukta

Prosimy o zgłoszenia telefoniczne 89 647 57 45 lub meilem leader@frrl.org.pl do 10 listopada 2011r. (czwartek) 

Dodatkowych informacji udziela Marta Podgórska Pełnomocnik Wójta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi 89 676 07 80, martaromanowska@gminaostroda.pl

Szkolenie dot. pozyskiwania dofinansowania w ramach PROW 2007-2013
obrazek news
Inwestycje unijne

Gmina Ostróda pozyskała dofinansowanie do udziału w programie budowy boisk „Moje boisko - Orlik 2012”

04.11.2011

Gmina Ostróda pozyskała dofinansowanie do udziału w programie budowy boisk „Moje boisko - Orlik 2012” w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013. 3 listopada br. w Olsztynie została podpisana umowa o dofinansowanie trwającej już  budowy kompleksu sportowego w Samborowie w ramach Programu ,,Moje boisko Orlik 2012".

Gmina Ostróda pozyskała dofinansowanie do udziału w programie budowy boisk „Moje boisko - Orlik 2012”
Organizacje pozarządowe - Aktualności

Konsultacje dot. programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

02.11.2011

Uprzejmie informuję, iż trwają prace związane z opracowaniem Rocznego Programu Współpracy Gminy Ostróda z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego, który będzie obowiązywał w 2012r.

Konsultacje dot. programu współpracy z organizacjami pozarządowymi
obrazek news
Gmina

apel ku czci pomordowanych

02.11.2011

Tradycyjnie jak co roku w październiku br. na cmentarzu pomordowanych więźniów obozu w Działdowie - w Zawadach Małych odbył się Apel ku czci pomordowanych zorganizowany przez Gminę Ostróda oraz Szkołę Podstawową im. Synów Pułku w Starych Jabłonkach.

apel ku czci pomordowanych
obrazek news
Sport

Szósty turniej Grand Prix Brzydowo 2012

30.10.2011

Czesław Nowicki dość pewnie wygrał szósty turniej tegorocznej edycji brzydowskiego Grand Prix. Jedynego seta „urwał” mu w meczu finałowym Wojciech Łątkowski i tym samym umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej. W meczu o miejsce drugie spotkało się dwóch Wojciechów: Dzierżko z Morąga i Łątkowski z Lubawy.

Szósty turniej Grand Prix Brzydowo 2012
zaklad obslugi komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej
zwiazek gmin

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko
rudno

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno
Termomodernizacja obiektów oświatowych

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej