Sukces Gminy Ostróda na Dożynkach Wojewódzkich

19.09.2016

Wieniec dożynkowy uwity przez mieszkańców Nowego Siedliska i Lubajn zajął I miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy podczas Warmińsko-Mazurskich Dożynek Wojewódzkich, które odbyły się 18 września br. w Olsztynku.

Sukces Gminy Ostróda na Dożynkach Wojewódzkich

19.09.2016

2 października br. w Dworze Kraplewo odbędzie się już po raz IX Mazurski Dzień Ziemniaka. Głównym punktem programu imprezy będzie konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaka, w którym rywalizować będą Sołectwa z Gminy Ostróda o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Atrakcją tego niedzielnego popołudnia będzie występ Zespołu ERATOX – zwycięzcy DISCO STAR - największego talent show Polo TV. Imprezie towarzyszyć będzie: wystawa wyrobów rękodzieła i produktów regionalnych, kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury i Powiśle” oraz bezpłatna degustacja wszelkich potraw z ziemniaka.

ZAPRASZAMY!!!
DWÓR KRAPLEWO
start godz. 1320

Święto Plonów - Dożynki 2016

05.09.2016

Gmina Ostróda świętowała zakończenie żniw.
Tegorocznym gospodarzem Gminnego Święta Plonów była miejscowość Pietrzwałd.

Święto Plonów - Dożynki 2016

26.08.2016

Półkolonie profilaktyczne

22.08.2016

W tegoroczne wakacje na terenie naszej gminy odbyły się półkolonie dla dzieci pod hasłem „BEZPIECZNE LATO 2016” w miejscowościach: Reszki, Lipowo, Brzydowo, Stare Jabłonki, Idzbark, Pietrzwałd, Tyrowo, Turznica, Rudno, Glaznoty, Szyldak.

Półkolonie profilaktyczne

Dożynki Gminne 2016

05.08.2016

Dożynki Gminne 2016

Gmina Ostróda ufundowała kolonie letnie dla dzieci

12.07.2016

Dzieci z terenu Gminy Ostróda wyjechały już na kolonie do miejscowości Rzucewo na turnus 10-dniowy. Rzucewo to miejscowość położona na krawędzi klifu Morza Bałtyckiego na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Posiada swoisty mikroklimat, zapewniający wspaniałe warunki wypoczynku. Program kolonii zawiera wiele atrakcji m.in.: wycieczka do Trójmiasta, Helu, Juraty, zwiedzanie latarni morskiej w Rozewiu, rejs statkiem oraz wiele innych. Program kolonii oprócz bogatego programu wypoczynku obejmuje także zajęcia profilaktyczne o szkodliwości i skutkach spożywania alkoholu, narkotyków, dopalaczy i innych środków odurzających, a także stosowania przemocy. Wypoczynek dzieci sfinansowany został z funduszy gminnych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów uzależnień.

Gmina Ostróda ufundowała kolonie letnie dla dzieci

ZŁOTE GODY

07.07.2016

5 lipca 2016r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 4 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda: Państwo Krystyna i Edward Kucharscy z Tyrowa, Państwo Teresa i Czesław Mituniewicz z Rudna, Państwo Irena i Heinz Pestkowscy z Szyldaka oraz Państwo Janina i Stanisław Szytniewscy ze Smykówka zostały odznaczone w imieniu Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki.

ZŁOTE GODY

Nowa atrakcja turystyczna w Gminie Ostróda – „Stare Jabłonki do góry nogami”

06.07.2016

Zakończył się turniej Pucharu Świata w siatkonodze LV BET Footvolley World Stare Jabłonki 2016. W finale spotkały się dwie pary z Brazylii. Lepszy okazał się duet Lalazinho, Rafael Kovalski, który w rozgrywanym w strugach deszczu meczu, pokonał Rodrigo Lacraie i Luciano Almeidę 2:0 (15:13, 15:14). Uroczystego wręczenia zawodnikom pucharów, medali i nagród dokonali: Starosta Ostródzki – Andrzej Wiczkowski, Wójt Gminy Ostróda – Bogusław Fijas oraz Andrzej Dowgiałło – główny organizator zawodów. Patronat nad imprezą objęli: Minister Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski, Gmina Ostróda i Powiat Ostródzki.

Nowa atrakcja turystyczna w Gminie Ostróda – „Stare Jabłonki do góry nogami”