Gmina Ostróda pozyskała pół miliona na realizację kolejnej inwestycji

19.10.2018

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Skarbnik Gminy Ostróda Teresa Ołowska wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem podpisali umowę na realizację projektu Centrum Aktywności Społecznej w Lubajnach" - przebudowa obiektów budowlanych na cele kulturalne”. Całkowita wartość projektu to 806 533,89 zł.

Gmina Ostróda pozyskała pół miliona na realizację kolejnej inwestycji
Inwestycje unijne

Umowa na budowę drogi Morliny - Tyrowo podpisana!

23.07.2018

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na remont drogi między miejscowościami Morliny - Tyrowo. Wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Zieja" Ryszard Zieja z Łomży.

Umowa na budowę drogi Morliny - Tyrowo podpisana!

Będzie nowa droga Morliny - Tyrowo

04.07.2018

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę z Wojewodą Warmińsko – Mazurskim Arturem Chojeckim o dofinansowanie dotacją celową z budżetu państwa zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 153127N Morliny – Tyrowo”, realizowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Będzie nowa droga Morliny - Tyrowo
Inwestycje unijne

Podpisanie umów na realizację zadań w ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego

30.05.2018

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Skarbnik Gminy Ostróda Teresa Ołowska wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem podpisali umowy na realizację zadań w ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…”.

Umowa już podpisana - wiadukt w Glaznotach odzyska dawną świetność

08.05.2018

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą ”Rewitalizacja wraz z adaptacją na cele turystyczne zabytkowego mostu dawnej linii kolejowej w m. Glaznoty - gmina Ostróda”. Wykonawcą zadania wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego została  firma TRANSFER- ART SYSTEM.

Umowa już podpisana - wiadukt w Glaznotach odzyska dawną świetność

Dofinansowanie na rewitalizację zabytkowego Parku w Durągu

27.02.2018

Gmina Ostróda pozyskała kolejne dofinansowanie na inwestycje. Tym razem do budżetu gminy trafi prawie 700 000 zł  ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Dzisiaj Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Skarbnik Gminy Ostróda Teresa Ołowska wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem podpisali umowę na realizację zadania pn. „Ochrona różnorodności biologicznej i rewitalizacja zabytkowego Parku w Durągu na terenie gminy Ostróda”. Projekt realizowany będzie we współpracy z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe – Nadleśnictwem Olsztynek -  właścicielem terenu. Park dworski w Durągu to ważny historycznie, krajobrazowo i przyrodniczo teren.

Dofinansowanie na rewitalizację zabytkowego Parku w Durągu

„Małe Granty” w Gminie Ostróda

26.01.2018

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 przez Radę Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Kraina Drwęcy i Pasłęki już latem mieszkańcy dwóch miejscowości w Gminie Ostróda korzystać będą z nowoutworzonych stref rekreacji. Realizacja dwóch projektów wpłynie na zwiększenie dostępu do infrastruktury, umożliwiającej aktywność ruchową i aktywne formy wypoczynku ponieważ zakłada stworzenie miejsc służących rekreacji czynnej mieszkańców. Projektowane elementy wpłyną na rozwój ruchowy i zdrowy tryb życia. Do dofinansowania zakwalifikowano dwa przedsięwzięcia, które realizowane będą przez organizacje pozarządowe przy współpracy Gminy Ostróda:

„Małe Granty” w Gminie Ostróda

Dofinansowanie unijne dla Gminy Ostróda

29.12.2017

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem umowę na unijne dofinansowanie projektu budowy pięciu nowych instalacji na budynkach użyteczności publicznej położonych na terenie Gminy Ostróda tj.:

- Szkoła Podstawowa w Brzydowie,

- Szkoła Podstawowa w Zwierzewie,

- Szkoła Podstawowa w Szyldaku,

- Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie,

- Przedszkole Samorządowe w Pietrzwałdzie.

Dofinansowanie unijne dla Gminy Ostróda

Innowacyjne Centra Aktywności Społecznej w Gminie Ostróda

17.11.2017

Kompleksowa modernizacja świetlic w Gminie Ostróda wykonana została w ramach środków finansowych pozyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014 – 2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Innowacyjne Centra Aktywności Społecznej w Gminie Ostróda

Podpisanie umowy dot. rewitalizacji zabytkowego mostu w Glaznotach

20.10.2017

Gmina Ostróda pozyskała kolejne dofinansowanie na inwestycje. Tym razem do budżetu gminy trafi ponad 1,5mln zł  ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Dzisiaj rano Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Z-ca Skarbnika Gmina Ostróda Danuta Kucharczuk wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem podpisali umowę na realizację operacji pn. ”Rewitalizacja wraz z adaptacją na cele turystyczne zabytkowego mostu dawnej linii kolejowej w m. Glaznoty - gmina Ostróda”. Koszt całego przedsięwzięcia to 1 875 371,80 zł.

Podpisanie umowy dot. rewitalizacji zabytkowego mostu w Glaznotach