obrazek news
Oświata

Szkoła Promująca Zdrowie

19.01.2022

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie otrzymała Krajowy Certyfikat Promujący Zdrowie. Przyznanie tego wyróżnienia to formalne uznanie wysiłków szkół realizujących długofalowe, systemowe i przede wszystkim dobrowolne działania w zakresie promocji zdrowia. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Szkoła Promująca Zdrowie
obrazek news
Oświata

ŁAŃCUCH DOBRA ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY

20.12.2021

IV ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI CHARYTATYWNEJ ŁAŃCUCH DOBRA ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY. Jak podaje Fundacja udało się pobić rekord. Tegoroczny Łańcuch Dobra miał - 124 km 930 m 92 cm. W akcji uczestniczyło ponad 15913 osób z całej Polski, ze 138 placówek ze 102 miejscowości.

ŁAŃCUCH DOBRA ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY
obrazek news
Oświata

Gwiazdkowa Niespodzianka

17.12.2021

Dzieci z  klasy III Szkoły Podstawowej w Tyrowie otrzymały świąteczne paczki w ramach akcji „Gwiazdkowa Niespodzianka”, organizowanej przez Pastora Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego Artura Poganiacza. Serdecznie dziękujemy!

Gwiazdkowa Niespodzianka
obrazek news
Oświata

Działania w obszarze edukacji historycznej, patriotycznej i ekologicznej Szkoły Podstawowej w Brzydowie

13.12.2021
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brzydowie za swoje sukcesywne działania w obszarze edukacji historycznej, patriotycznej i ekologicznej odebrała dwa certyfikaty. Pierwszy został przyznany przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie - "Szkoła Przyjazna Środowisku". Drugi to Certyfikat przyznany przez Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Stowarzyszenie Gmin Polskie Zamki Gotyckie - "Przyjaciel dziedzictwa kulturowego Warmii, Mazur i Powiśla. Miejsca pamięci narodowej.
 
Działania w obszarze edukacji historycznej, patriotycznej i ekologicznej Szkoły Podstawowej w Brzydowie
obrazek news
Oświata

Laboratoria Przyszłości

10.12.2021

W ramach programu Rządowego „Laboratoria Przyszłości”  Gminie Ostróda przyznane zostały środki w wysokości 480 000,00 zł na realizację zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech  Polska. Jej misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.  Za otrzymane środki placówki będą mogły zakupić m.in. drukarki 3D  z akcesoriami,  mikrokontrolery, kamery, mikrofony, stacje lutownicze.

Laboratoria Przyszłości
obrazek news
Oświata

PRZYJACIEL DZIEDZICTWA KULTUROWEGO WARMII, MAZUR I POWIŚLA

10.12.2021

Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie zdobyła III miejsce i uzyskała Certyfikat „PRZYJACIEL DZIEDZICTWA KULTUROWEGO WARMII, MAZUR I POWIŚLA. MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ” w wojewódzkim konkursie „Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy” zorganizowanym przez Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Stowarzyszenie Gmin „Polskie zamki gotyckie”. Celem konkursu było popularyzacja wśród uczniów-mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego wiedzy na temat osób i miejsc związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie przygotowali przewodnik edukacyjny na temat bohaterów i wydarzeń związanych z walką o polskość regionu. Była to dla nich niezwykle cenna lekcja historii polegająca na odszukaniu śladów z przeszłości – miejsc, obiektów i znaków pamięci narodowej, pozostawionych przez bohaterów minionych wydarzeń.

PRZYJACIEL DZIEDZICTWA KULTUROWEGO WARMII, MAZUR I POWIŚLA
obrazek news
Oświata

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

09.12.2021
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto wszystkich osób, które bezinteresownie angażują się w inicjatywy na rzecz innych ludzi, środowiska, zwierząt czy otoczenia. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu Pan Rafał Jarema był w tym roku organizatorem przedsięwzięcia. Wolontariusze wraz z opiekunami poszczególnych Klubów tj.: Durąga, Lipowa, Brzydowa, Pietrzwałdu, Idzbarka, Szyldaka, Samborowa, Zwierzewa i Tyrowa, uczcili ten dzień bezpiecznie i kameralnie we własnym szkolnym gronie. Każda szkoła otrzymała w prezencie od Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa zestaw gier planszowych, które bardzo podobały się wolontariuszom. Życzymy wszystkim Wolontariuszom wielu sukcesów, pomyślności i miłości. Oby to dobro, którym dzielicie się z innymi, powracało do Was zwielokrotnione.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
obrazek news
Oświata

Wysokie miejsca i wyróżnienia w konkursie plastycznym Moja Ojczyzna, moja Polska – Niepodległa 2021

09.12.2021

Uczniowie i przedszkolaki Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Tyrowie otrzymali wysokie miejsca i wyróżnienia w konkursie plastycznym Moja Ojczyzna, moja Polska – Niepodległa 2021, który zrealizowany został w ramach projektu „WARMIA I MAZURY NA DRODZE KU NIEPODLEGŁOŚCI”. Organizatorem konkursu jest Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie, a partnerem Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez promowanie różnych form aktywności uczniów uzdolnionych artystycznie, a także prezentacja ich prac i nagradzanie najlepszych z nich.

Wysokie miejsca i wyróżnienia w konkursie plastycznym Moja Ojczyzna, moja Polska – Niepodległa 2021
obrazek news
Oświata

SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM

09.12.2021

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie wzięli udział  w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski ,,JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!”  Główne cele kampanii to m.in. kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych, przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku oraz zauważenie ich potrzeb i możliwości. Dzięki przeprowadzonym zajęciom uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi wiadomościami na temat funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku, przyczynami inwalidztwa wzroku, sposobami poruszania się osób niewidomych oraz zasadami pisania pismem Braille'a. Obejrzeli również film: „N JAK NIEWIDOMY, czyli jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku”. Była to dla nich wspaniała lekcja tolerancji. Nasza szkoła za udział w akcji otrzymała certyfikat „SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM”.

SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM
obrazek news
Oświata

Ja nie widzę ciebie, ty zobaczysz mnie

05.12.2021

Dzieci z Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Tyrowie brały udział w kampanii społecznościowej z okazji Dnia Białej Laski ,,Ja nie widzę ciebie, ty zobaczysz mnie!,,. Celem zrealizowanych zajęć było: kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niewidzących. Przygotowanie dzieci do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku. Zauważenie ich problemów i zapobieganie wykluczeniu społecznemu. Dzieci rozmawiały na temat znaczenia zmysłu wzroku oraz jak należy właściwie dbać o wzrok. Poznały historię powstania białej laski, jako atrybutu osoby niewidomej. Obejrzały krótki film pt: ,, Jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku,,. Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie za udział w kampanii społecznej "Ja nie widzę ciebie, ty zobaczysz mnie!" otrzymał certyfikat.

Ja nie widzę ciebie, ty zobaczysz mnie