wręczenie medali za długoletnią służbę

02.11.2010

27 października 2010r. w auli Liceum Ogólnokształcącego odbyło się uroczyste udekorowanie  56 pracowników Urzędu Gminy w Ostródzie złotymi, srebrnymi i brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Mariana Podziewskiego.

wręczenie medali za długoletnią służbę

Apel ku ci pomordowanych

28.10.2010

Tradycyjnie jak co roku w dniu 27 października br. na cmentarzu pomordowanych więźniów obozu w Działdowie - w Zawadach Małych odbył się Apel ku czci pomordowanych zorganizowany przez Urząd Gminy Ostróda oraz Szkołę Podstawową im. Synów Pułku w Starych Jabłonkach.

Apel ku ci pomordowanych

DOŻYNKI WIEJSKIE W IDZBARKU

15.10.2010

Rolnicy z Idzbarka obchodzili Święto Plonów pod koniec września. Dożynki wiejskie zorganizowali mieszkańcy Idzbarka z Sołtysem Panią Zofią Stankiewicz na czele. Impreza ściągnęła wielu mieszkańców okolicznych miejscowości.

DOŻYNKI WIEJSKIE W IDZBARKU

pomoc dla powodzian

13.10.2010

Rolnicy z terenu Gminy Ostróda w ramach akcji pomocy dla powodzian podarowali duże ilości płodów rolnych dla poszkodowanych przez wielką wodę w gminie Wilków, Sołectwo Zastów Karczmiński( 40 ton zboża + kołdry, pościele, poduszki oraz koce). Transport darów zapewniła Gmina Ostróda i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

pomoc dla powodzian
Gmina

koncert "Na harfę, flet... i wiatr w kominie"

13.10.2010

koncert "Na harfę, flet... i wiatr w kominie"

12.10.2010

06.10.2010

2 października 2010 roku rozpoczęły się uroczyste obchody III Mazurskiego Dnia Ziemniaka. Uroczystego otwarcia dokonali: Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pani Jolanta Szulc, Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin, Wiceprezes Pomorsko-Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzękęcinie Rajmund Bruski, Dyrektor Generalny Acus Spółka Jawna Lucyna Sołtanowicz.

LIV Sesja Rady Gminy Ostróda, w kadencji 2006-2010

28.09.2010

27 września 2010r. o godz.12ºº w budynku Urzędu Gminy Ostróda odbyła się  LIV Sesja Rady Gminy Ostróda, w kadencji 2006-2010, z następującym porządkiem obrad:

LIV Sesja Rady Gminy Ostróda, w kadencji 2006-2010

24.09.2010

Dnia 26 czerwca 2009r. Rada Gminy Ostróda podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Ostróda. Wykonawcą niniejszego opracowania została firma MD PROJECT. Dnia 22 września 2010r. o godz. 11.00 w Urzędzie Gminy Ostróda odbyło się kolejne spotkanie dotyczące zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Ostródy.

22.09.2010