"Złote Gody"

12.11.2010

W dniu 09 listopada 2010r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 3 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo: Hanna i Robert Preuss z Bałcyn, Państwo: Marianna i Władysław Piórkowscy ze Smykówka i Państwo: Krystyna i Henryk Podgórniak z Napromu  zostały odznaczone w imieniu Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

"Złote Gody"

LVI Sesja Rady Gminy Ostróda

09.11.2010

8 listopada 2010 roku o godz.10ºº w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Ostródzie odbyła się LVI Sesja Rady Gminy Ostróda, w kadencji 2006-2010 z następującym porządkiem obrad:

LVI Sesja Rady Gminy Ostróda

„Wieś tematyczna - szansą na rozwój obszarów wiejskich”

09.11.2010

W sobotę, 6 listopada br. w Hotelu Masuria w Worlinach k/Łukty odbyła się konferencja „Wieś tematyczna - szansą na rozwój obszarów wiejskich”. Konferencja została zorganizowana przez Fundację Rozwoju Regionu Łukta, w ramach projektu „Od pomysłu do wioski tematycznej tylko jeden krok” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W konferencji wzięła udział Pełnomocnik Wójta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Marta Romanowska, Sołtys Sołectwa Idzbark Zofia Stankiewicz oraz mieszkańcy Idzbarka i Starych Jabłonek.

„Wieś tematyczna - szansą na rozwój obszarów wiejskich”

sprzątanie rzeki Drwęcy

09.11.2010

W dniu 6 października br. na terenie Gminy Ostróda odbył się spływ kajakowy połączony ze sprzątaniem rzeki Drwęcy.

sprzątanie rzeki Drwęcy

zapraszamy do składania wniosków

03.11.2010

zapraszamy do składania wniosków

"Zasłużony dla Turystyki"

03.11.2010

Pan Jan Kochanowski
wieloletni działacz i przewodnik został odznaczony przez Ministra Sportu i Turystyki
odznaką „Zasłużony dla Turystyki”
w dowód uznania za zasługi dla rozwoju polskiej turystyki
i umacniania współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie.

"Zasłużony dla Turystyki"

LV Sesja Rady Gminy Ostróda

02.11.2010

28 października 2010 roku o godz. 10ºº w budynku Urzędu Gminy w Ostródzie miała miejsce LV Sesja Rady Gminy Ostróda, w kadencji 2006-2010 z następującym porządkiem obrad:

LV Sesja Rady Gminy Ostróda

Wizyta dzieci w Urzędzie Gminy w ostródzie

02.11.2010

Urząd Gminy w Ostródzie odwiedzili uczniowie z Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Idzbarku. Dzieci po spotkaniu z Sekretarzem Gminy Ostróda miały okazję zobaczyć jak wygląda praca w urzędzie, zwiedziły stanowiska pracy w poszczególnych referatach oraz gabinet Wójta Gminy Ostróda.

Wizyta dzieci w Urzędzie Gminy w ostródzie

wręczenie medali za długoletnią służbę

02.11.2010

27 października 2010r. w auli Liceum Ogólnokształcącego odbyło się uroczyste udekorowanie  56 pracowników Urzędu Gminy w Ostródzie złotymi, srebrnymi i brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Mariana Podziewskiego.

wręczenie medali za długoletnią służbę

Apel ku ci pomordowanych

28.10.2010

Tradycyjnie jak co roku w dniu 27 października br. na cmentarzu pomordowanych więźniów obozu w Działdowie - w Zawadach Małych odbył się Apel ku czci pomordowanych zorganizowany przez Urząd Gminy Ostróda oraz Szkołę Podstawową im. Synów Pułku w Starych Jabłonkach.

Apel ku ci pomordowanych