uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych

18.11.2010

11 listopada 2010 roku podczas uroczystości w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie ks. Witold Hieronim Palewski Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Reszkach znalazł się w grupie osób zasłużonych odznaczenia państwowego. Uroczystego udekorowania dokonał Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski oraz Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin.

uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych

spotkanie ekumeniczne

17.11.2010

W dniu 13 listopada 2010 roku na cmentarzu komunalnym w Starych Jabłonkach odbyło się spotkanie ekumeniczne. Na spotkanie przybyli przedstawiciele kościoła katolickiego w osobie księdza Janusza Miksy proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski w Starych Jabłonkach oraz kościoła ewangelicko-metodystycznego w osobach pastora Zbigniewa Reichelta z parafii pod wezwaniem Świętej Trójcy w Kraplewie oraz pastora Waldemara Eggerta z parafii Łaski Bożej w Ostródzie. W spotkaniu uczestniczyli dość licznie mieszkańcy Starych Jabłonek.

spotkanie ekumeniczne

17.11.2010

11 listopada 2010 roku odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele NPNMP w Ostródzie. Po Mszy Świętej dalsza część uroczystości miała miejsce pod Pomnikiem Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości RP, gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów, a wojskowa kompania honorowa oddała salwę honorową.

Gmina

spotkanie dotyczące zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Ostróda

16.11.2010

Dnia 10 listopada 2010r. w Urzędzie Gminy Ostróda odbyło się kolejne spotkanie, dotyczące zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Ostróda. Tematem spotkania były uwarunkowania rozwoju przestrzennego. Przedstawione zostały uwarunkowania zewnętrzne, przyrodnicze, infrastruktury technicznej oraz społeczno-gospodarcze, dotyczące Gminy Ostróda.

srebrny medal za zasługi dla obronności kraju

15.11.2010

10 listopada 2010 roku podczas uroczystości  nadania imienia Żołnierza Polskiego Gimnazjum w Durągu ppłk Jarosław Babalski wręczył Wójtowi Gminy Ostróda Gustawowi Markowi Brzezinowi oraz Posłowi na Sejm Zbigniewowi  Babalskiemu na podstawie decyzji nr 1416/KADR Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 października 2010 r. w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej srebrny medal za zasługi dla obronności kraju.

srebrny medal za zasługi dla obronności kraju

"Złote Gody"

12.11.2010

W dniu 09 listopada 2010r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 3 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo: Hanna i Robert Preuss z Bałcyn, Państwo: Marianna i Władysław Piórkowscy ze Smykówka i Państwo: Krystyna i Henryk Podgórniak z Napromu  zostały odznaczone w imieniu Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

"Złote Gody"

LVI Sesja Rady Gminy Ostróda

09.11.2010

8 listopada 2010 roku o godz.10ºº w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Ostródzie odbyła się LVI Sesja Rady Gminy Ostróda, w kadencji 2006-2010 z następującym porządkiem obrad:

LVI Sesja Rady Gminy Ostróda
Gmina

„Wieś tematyczna - szansą na rozwój obszarów wiejskich”

09.11.2010

W sobotę, 6 listopada br. w Hotelu Masuria w Worlinach k/Łukty odbyła się konferencja „Wieś tematyczna - szansą na rozwój obszarów wiejskich”. Konferencja została zorganizowana przez Fundację Rozwoju Regionu Łukta, w ramach projektu „Od pomysłu do wioski tematycznej tylko jeden krok” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W konferencji wzięła udział Pełnomocnik Wójta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Marta Romanowska, Sołtys Sołectwa Idzbark Zofia Stankiewicz oraz mieszkańcy Idzbarka i Starych Jabłonek.

„Wieś tematyczna - szansą na rozwój obszarów wiejskich”

sprzątanie rzeki Drwęcy

09.11.2010

W dniu 6 października br. na terenie Gminy Ostróda odbył się spływ kajakowy połączony ze sprzątaniem rzeki Drwęcy.

sprzątanie rzeki Drwęcy

zapraszamy do składania wniosków